جراحی زیبایی شکممقالات

جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان سزارین

5/5 - (3 امتیاز)

در طی دوران بارداری اندام حسابی به هم می‌ریزد و همین امر سبب می‌شود تا برخی از خانم‌ها که قبل از بارداری اضافه وزن، چربی شکم و افتادگی داشتند، به فکر عمل ابدومینوپلاستی با زایمان باشند. حال باید به این نکته توجه داشت که این کار امکان پذیر هست یا نه؟ همچنین باید بدانیم که چه خطراتی ممکن است داشته باشد و تا چه حد پزشکان این نوع عمل را توصیه می‌کنند. جراحی زیبایی شکم همزمان با زایمان ممکن است جزو مواردی باشد که افراد زیادی به آن تمایل نشان می‌دهند. حتی برخی افراد اصرار دارند که جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان سزارین و طبیعی برایشان انجام گیرد.

جهت کسب اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی می‌توانید با مشاورین بخش زیبایی کلینیک دکتر شیرنگی به شماره 09128490324 تماس حاصل فرمایید.

اینفوگرافی جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان
اینفوگرافی جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان

 

همزمان با زایمان طبیعی این جراحی قابل انجام نیست ولی ممکن است بتوان جراحی ابدومینوپلاستی را همزمان با سزارین انجام داد؛ اما بهتر است قبل از هر چیز مزایا و معایب آن را بدانید و نظر پزشکان معروف مانند دکتر شیرنگی را در این زمینه مورد بررسی قرار دهید.

ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین

جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان سزارین

البته این روزها برخی از پزشکان حتی با وجود مشکلاتی که این عمل برای بیمار به وجود می‌آورد، آن را انجام می‌دهند. در این مواقع ابتدا عمل سزارین انجام می‌گیرد و نوزاد خارج می‌شود. سپس جراحی برداشتن چربی اضافی و پوست مازاد از شکم انجام می‌گیرد. ممکن است برخی افراد به دلیل اینکه ترجیح می‌دهند یک بار تحت بیهوشی قرار گیرند، نسبت به آن تمایل داشته باشند؛ اما معایب این عمل را در ادامه مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مطالب بیشتر: بادی جت

می توانید در ادامه به صحبت های دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در رابطه با جراحی سزارین و عمل ابدومینوپلاستی به صورت همزمان گوش فرا دهید:

خطرات ابدومینوپلاستی و جراحی زیبایی شکم همزمان با زایمان

ممکن است پیش خودتان تصور کنید یک بار که برای سزارین بیهوش می‌شوید و در همین مرحله که شکم‌تان باز می‌شود، جراحی ابدومینوپلاستی و برداشتن پوست اضافی شکم نیز انجام گیرد؛ اما قطعاً پس از انجام عمل حتی اگر پزشک با شما همکاری کند و این عمل را انجام دهد. باز هم مشکلات آن آنقدر زیاد است که خودتان از انجام این عمل پشیمان خواهید شد. پس چه بهتر است که همان ابتدا معایب این عمل را به صورت همزمان با سزارین بدانید.

عوارض سزارین همزمان با ابدومینوپلاستی

محدودیت‌ها و عوارض که ابدومینوپلاستی همزمان با زایمان دارد کم نیستند که برخی از آنها شامل موارد زیر هستند:

 • ابدومینوپلاستی یک عمل تهاجمی است و سزارین نیز جزو عمل‌های پر تهاجم محسوب می‌شود. انجام این عمل عمل همزمان با همدیگر به خطر افتادن سلامتی را به شدت بالا می‌برد.
 • خانم‌ها معمولاً پس از انجام عمل سزارین مشکلات زیادی را تجربه می‌کنند و درد در ناحیه شکم، آنها را اذیت می‌کند. اگر ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین انجام گیرد این درد چند برابر شده و طاقت آن‌ها را طاق می‌کند.
 • در زمانی که زایمان انجام می‌گیرد، بافت‌های اطراف شکم بسیار پر خون هستند. با توجه به برش‌های متعددی که باید روی ناحیه شکم زده شود، این وضعیت اما ممکن است تا حد زیادی خونریزی را افزایش دهد و کاهش خون را که در این زمان به وفور دیده می‌شود، شدت بخشد.
 • از طرفی هنگامی که عمل سزارین انجام می‌شود به دلایل متعدد شکم هنوز اندازه واقعی خود را به دست نیاورده است و جراحی ابدو همزمان با زایمان می‌توانند نتیجه دلخواه را به همراه نداشته باشد.

خطرات انجام همزمان ابدومینوپلاستی با زایمان

 1. افزایش درد شدید بعد از زایمان
 2. افزایش خونریزی و احتمال عفونت زخم‌ها
 3. افزایش دوره نقاهت

آیا در زایمان طبیعی نیز می‌تواند ابدومینوپلاستی انجام داد؟

خیر این عمل زبایی را تنها می‌توان در سزارین انجام داد.

محدودیت‌های ابدومینوپلاستی با سزارین

افرادی که کم خونی داشته، آستانه تحمل پایین دارند و همچنین نمی‌توانند مدت زیادی بیهوش باشند نباید این عمل را همزمان با سزارین انجام دهند.

مطالب بیشتر: بارداری بعد از ابدومینوپلاستی

بهترین زمان برای انجام عمل ابدومینوپلاستی پس از سزارین

دکتر شیرنگی به عنوان یکی از بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص در کرج است که در زمینه ابدومینوپلاستی و خطرات آن همراه با زایمان تحقیقات گسترده‌ای داشته است. وی توصیه می‌کند که این عمل را بهتر است چندین ماه بعد از عمل سزارین انجام دهید. در این زمان بدن وزن خود را متعادل کرده است و می‌توان این جراحی را با کیفیت بسیار بهتری به نتیجه رساند. از طرفی به طور کامل زخم‌های مربوط به سزارین بهبود پیدا کرده‌اند و درد و خونریزی شدید را بیمار تجربه نخواهد کرد.

اگر بیمار اصرار به انجام جراحی زیبایی شکم همزمان با زایمان دارد و درد و خونریزی بعد از آن را می‌پذیرد، باید در انتخاب پزشک دقت کافی داشته باشد تا نتیجه بهتری کسب کند.

زمان مناسب ابدومینوپلاستی بعد از سزارین

قبل از آن که در خصوص شرایط این جراحی صحبت شود، باید این نکته را بیان کرد که هر گونه جراحی باید با شرایط پزشکی و بالینی فرد در نظر گرفت و انجام داد و تجریبات فردی دیگران، در خصوص انجام و یا عدم انجام برخی از جراحی ها تاثیر بگذارد.

دکتر سعید شیرنگی در این مورد توضیح می دهند که باید جراحی ها و درمان ها بر اساس بررسی ها و مطالعات بالینی انجام شده و صحبت شود. بنابراین تجربه شخصی فرد یا پزشک جایگاهی برای تصمیم‌گیری این نوع از جراحی‌ها ندارد.

مطالب بیشتر: ورم بعد از ابدومینوپلاستی

کاندید مناسب برای جراحی همزمان ابدومینوپلاستی با زایمان سزارین

علیرغم اینکه انجام عمل ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین توصیه نمی‌شود ولی با این حال برخی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند در زمان زایمان سزارین، بافت‌ها و گوشه‌های اضافه شکم خود را طی جراحی زیبایی شکم حذف کنند. در این زمان خانم‌هایی که از نظر سلامتی عمومی دچار مشکلی نبوده و از طرف دیگر حساسیت به ماده بیهوشی نداشته باشند می‌توانند این عمل را به صورت همزمان انجام دهند چرا که لازم است مدت زمان بیشتری تحت بیهوشی قرار بگیرند. از سوی دیگر انجام عمل برداشتن پوست اضافه زیر شکم در سزارین برای کسانی مناسب است که دچار افتادگی شکم ناشی از گوشت اضافه و افتادگی پوست شده‌اند.

محدودیت عمل همزمان ابدومینوپلاستی و سزارین

محدودیت های جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین

لازم است بدانید که جراحی ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین محدودیت‌هایی دارد. برای مثال کسانی که کوچکترین علائم کم خونی را داشته باشند به هیچ عنوان نباید به سراغ ابدومینوپلاستی همزمان با سزارین بروند زیرا میزان خونریزی بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر در صورتی که آستانه تحمل بسیار پایینی دارید به شما توصیه می‌کنیم انجام عمل برداشتن پوست اضافه شکم در سزارین را فراموش کنید چون در این صورت درد بیشتری را تجربه خواهید کرد.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام وقت بخیر
   توصیه میشود بعد از ابدومینوپلاستی باردار نشوید اما این موضوع منع مطلق نیست.
   هزینه عمل در حال حاضر ۳۵ می باشد.

 1. دکتر جان لیپوماتیک بهتره یا ابدو ؟ من خیلی تحقیق کردم به نتیجه ای نرسیدم پیشنهاد شما چیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.