جوانسازی پوست

اندولیفت Endolift، موثرترین متد جوانسازی صورت

Rate this post

اندولیفت صورت یکی از روش‌های نوین جوان‌سازی صورت است که با حداقل تهاجم انجام می‌شود و برای پوست صورت زیبایی و جوانی را به ارمغان می‌آورد. لیفت صورت با لیزر اندولیفت به بافت‌های عمیق پوست نفوذ پیدا می‌کند و باعث تحریک کلاژن‌سازی و مواد الاستین می‌شود. در اثر عوامل مختلف مانند تابش اشعه یو وی، استفاده زیاد از شوینده‌های حاوی سولفور، مصرف زیاد فست فود، کمبود پتاسیم، عوامل ژنتیکی و ابتلا به برخی از سندروم‌های نادر ژنتیکی، ضعف طحال و عدم مراقبت صحیح از پوست، پوست به مرور زمان دچار کاهش کلاژن و الاستین می‌شود و رشته‌های پروتئینی موجود در پوست ضعیف می‌شوند در نتیجه پوست به مرور زمان دچار شلی و افتادگی می‌شود که برای درمان از روش‌های مختلف لیفت پوست استفاده می‌شود. در ادامه مطلب در خصوص اندولیفت صورت و مزایا و معایب این روش مطالب بیشتری بیان خواهد شد.

اینفوگرافی لیزر اندولیفت صورت
اینفوگرافی لیزر اندولیفت صورت

همه چیز درباره اندولیفت صورت

در اندولیفت صورت با لیزر هیچ نیازی به ایجاد برش در پوست نیست و این روش به صورت غیرتهاجمی انجام می‌شود. پرتوی نور مورد استفاده در لیزر اندولیفت صورت نور مادون قرمز یا فروسرخ با طول موج ۱۴۷۰ نانومتر است که به زیر پوست فرستاده می‌شود و باعث جوان‌سازی پوست می‌شود. پرتوی وارد شده به زیر پوست، سلول‌های چربی اضافی پوست را حذف می‌کند و به بازآرایی فیبرهای پروتئینی در پوست کمک می‌کند. با تحریک کلاژن سازی و چربی سوزی موضعی افتادگی پوست به مرور زمان برطرف می‌شود.

بطور کلی می‌توان گفت که لیزر اندولیفت صورت در ماتریکس خارج سلولی مزودرم تاثیر می‌گذارد و باعث حذف انتخابی برخی از سلول‌ها و بازآرایی انتخابی رشته‌های پروتئینی می‌شود. همچنین لیزر اندولیفت باعث افزایش جریان گردش خون در پوست می‌شود که این عامل به خودی خود می‌تواند باعث سفت شدن پوست شود.

نتایج اندولیفت

مزایا و معایب تکنیک اندولیفت صورت

از آنجا که در اندولیفت صورت از لیزر استفاده می‌شود؛ باعث شده است تا این روش نوین درمانی مزیت‌های زیادی به دنبال داشته باشد. برخی از مزیت‌های این روش درمانی مربوط به کاربرد گسترده و برخی از مزیت‌ها مربوط به نحوه عملکرد این روش است. برخی از مهم‌ترین مزیت‌های اندولیفت صورت عبارتند از:

ایمن بودن روش: اندولیفت صورت با لیزر مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفته است؛ به همین جهت با خیال آسوده می‌توان از این روش درمانی برای جوان‌سازی کمک گرفت. عوارض بسیار کم، دوران نقاهت بسیار کوتاه، عدم نیاز به برش و بخیه، عدم نیاز به بیهوشی و عدم خونریزی و خون‌مردگی جزو مواردی است که این روش را ایمن کرده است.

هزینه مقرون به صرفه: اندولیفت صورت نسبت به سایر روش‌های لیفت صورت هزینه کمتری دارد.

عملکرد سریع: نتایج این روش درمانی در مدت زمان کوتاهی مشخص می‌شود که نشان از عملکرد سریع این روش دارد.

کاربرد گسترده: علاوه بر جوان‌سازی می‌توان برای اصلاح زوایای صورت و گردن از این روش استفاده کرد. همچنین از این روش درمانی می‌توان برای رفع جای جوش کمک گرفت. اندولیفت برای جای جوش بسیار کاربردی و موثر است و می‌تواند انواع اسکارهای ناشی از جای جوش چون اسکارهای برآمده و فرورفته را رفع کند. این روش درمانی در رفع اسکارهای رولینگ بسیار نتیجه بخش بوده است.

هر روش درمانی به موازات مزیت‌هایی که دارد ممکن است معایبی را نیز در بر داشته باشد. اما خوشبختانه اندولیفت صورت معایب گسترده و زیادی در بر ندارد و تنها می‌توان به موقتی بودن این روش و تورم مقطعی و کوتاه مدت پوست بعد از این روش اشاره کرد. برخی افراد می‌پرسند که ماندگاری لیزر اندولیفت صورت چقدر است؟ عوامل مختلفی ماندگاری لیزر اندولیفت صورت را تعیین می‌کنند که مراقبت‌های پوستی و دوری از اشعه یووی و  اصلاح سبک زندگی جزو این عوامل به شمار می‌روند اما به صورت کلی می‌توان گفت که ماندگاری لیزر اندولیفت نسبت به برخی از روش‌های زیبایی بیشتر است و به صورت میانگین حدود سه سال تخمین زده می‌شود.

مهم ترین نکات مراقبتی قبل و بعد از اندولیفت صورت

مراقبت قبل و بعد از اندولیفت صورت، تاثیر مهمی در نتایج به دست آمده از اندولیفت دارد. اولین و مهمترین قدم برای انجام اندولیفت مراجعه به یک متخصص جراحی معتبر و خوشنام است. اگر افراد در انتخاب پزشک دقت لازم را به عمل نیاورند؛ ممکن است نتایج مثبت به دست نیاورند و بعداً دچار پشیمانی شوند. بعد از انتخاب یک پزشک مناسب، دستورات مراقبتی از پزشک اخذ می‌شود. تمیز بودن پوست و عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند ایبوپروفن و آسپرین قبل از انجام اندولیفت صورت جزو نکات مراقبتی قبل از اندولیفت است.

مراقبت بعد از اندولیفت

نکات مراقبتی بعد از اندولیفت گسترده‌تر و مهم‌تر هستند که برخی از آنها عبارتند از:

استفاده از کمپرس یخ: استفاده از کمپرس یخ از کبودی و تورم احتمالی در ناحیه صورت جلوگیری می‌کند؛ به همین سبب توصیه می‌شود در ساعات اولیه بعد از اندولیفت، کمپرس یخ در محل گذاشته شود.

عدم مصرف مشروبات الکلی: مصرف مشروبات الکلی باعث رقیق شدن خون و ایجاد خونمردگی و کبودی در پوست می‌شود به همین سبب توصیه می‌شود که تا یک هفته بعد از انجام اندولیفت از مصرف مشروبات الکلی پرهیز شود.

عدم مصرف داروهای رقیق کننده خون: افراد حداقل تا سه روز بعد از انجام اندولیفت نباید هیچ داروی رقیق کننده خون مانند آسپرین، وارفارین و ایبوپروفن مصرف کنند.

عدم استفاده از لوازم آرایشی: حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از اولین جلسه درمانی نباید از  مواد آرایشی استفاده کرد.

استفاده منظم از داروهای تجویزی: استفاده منظم از داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک عوارض این روش مانند ورم صورت بعد از اندولیفت را به شدت کاهش می‌دهد.

انجام نکات مراقبتی بعد از اندولیفت صورت، دوران نقاهت و بهبودی بعد از اندولیفت را به طور موثری کاهش می‌دهد.

اندولیفت بهتر است یا هایفو؟

یکی از سوالات متداول افراد زیباجو این است که برای جوان‌سازی اندولیفت بهتر عمل می‌کند یا هایفوتراپی؟

هایفوتراپی و اندولیفت هردو روش‌های نوین جوان‌سازی هستند که از نظر معایب و مزیت‌ها و نتایجی که ایجاد می‌کنند؛ مشابه هم هستند و نمی‌توان به طور دقیق گفت که کدام روش بهتر عمل می‌کند. هایفوتراپی از طریق انرژی التراسونیک با تمرکز و شدت بالا به لیفت صورت کمک می‌کند و نتایجی که ایجاد می‌کند دقیقا مشابه نتایج اندولیفت است. این دو روش جوانسازی تفاوت‌های بسیار اندکی با یکدیگر دارند به عنوان مثال هایفوتراپی برای افتادگی پلک بالا و اندولیفت برای افتادگی پوست پلک پایین به کار برده می‌شود. از طرفی هر کدام از پزشکان زیبایی نظرات متفاوت و متعددی در مورد اندولیفت و هایفوتراپی دارند. نتیجه اینکه اگر بین انتخاب دو روش جوانسازی پوست مردد هستید؛ انتخاب آن را به پزشک متخصص بسپارید.

پزشک متخصص با توجه به نوع پوست، سن پوستی، انتظارات زیباجو، رنگ پوست، وجود یا عدم وجود جای جوش در پوست، بودجه زیباجو و میزان امکانات کلینیک بهترین و مناسبترین روش را برای زیباجو انتخاب می‌کند.

هزینه اندولیفت صورت در بهترین مرکز تهران چقدر است؟

لیزر اندولیفت صورت در تهران در مراکز و کلینیک‌های مختلف زیبایی انجام می‌شود. هزینه انجام اندولیفت صورت با توجه به عوامل مختلفی از جمله میزان تخصص پزشک، مهارت و دانش پزشک، نوع دستگاه مورد استفاده برای لیفت صورت وخدمات دهی کلینیک زیبایی و نوع بیمه فرد تعیین می‌شود. به زیباجویان پیشنهاد می‌شود که در خصوص مراکز انجام دهنده اندولیفت تحقیقات لازم را انجام دهند و با توجه به پزشکان کلینیک و خدمات کلینیک قیمت‌ها را مقایسه کنند. زیباجویان بعد از تعیین پزشک و مرکز خدمات دهنده، باید جلسات مشاوره را پشت سر بگذارند.

در جلسه اول مشاوره پزشک تعیین می‌کند که آیا فرد کاندید مناسب برای اندولیفت صورت هست یا خیر؟

بعد از این مرحله پزشک پوست فرد بیمار را بررسی می‌کند و میزان تغییرات پوستی را برای بیمار بعد از اندولیفت شرح می‌دهد. زیبا جو باید انتظارات واقع بینانه‌ای از اندولیفت صورت داشته باشد به عنوان مثال یک فرد ۷۰ سال نباید انتظار داشته باشد که بعد از اندولیفت پوست، صورت او همانند یک جوان ۲۰ ساله به نظر برسد. به طور کلی به افراد توصیه می‌شود که قبل از پرس و جو در خصوص هزینه اندولیفت در خصوص تاثیرات آن و کلینیک‌هایی که خدمات دهی انجام می‌دهند؛ تحقیق کنند زیرا انجام اندولیفت در مراکز غیر معتبر می‌تواند نتایجی مانند عفونت و تخریب اپیدرم را به همراه داشته باشد. برای انجام اندولیفت صورت می‌توانید به مطب دکتر شیرنگی متخصص جراحی زیبایی مراجعه کنید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.