لیپوماتیک

بهترین جراح لیپوماتیک شکم و پهلو در کرج

لیپوماتیک نوعی عمل است که با استفاده از یک ابزار با قدرت مکش، چربی را از نواحی خاص بدن مانند شکم، پهلو، باسن، ران، بازوها یا گردن خارج می‌کند؛ همچنین لیپوماتیک شکم و پهلو می‌تواند این نواحی را شکل دهی نیز کند (کانتورینگ کردن صورت و بدن). اگر کسی اضافه وزن داشته باشد، احتمالاً بتواند با رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش یا روش‌های حذف چاقی (مانند جراحی بای پس معده) بتواند وزن خود را کاهش دهد. در واقع پزشکان، لیپوماتیک شکم و پهلو را به عنوان یک روش موثر برای کاهش وزن در نظر نمی‌گیرند، زیرا این چربی‌های تلنبار شده در نواحی مختلف بدن، موجب افزایش فرد وزن نمی‌شوند.

اگر بدنتان بیش از حد چربی داشته باشد (صرف نظر از میزان وزن) و طی سال‌های متمادی حتی با انجام ورزش و یا رژیم غذایی تغییری نکرده باشند، ممکن است کاندید لیپوماتیک یا همان پیکرتراشی شکم و پهلو باشید. طی این روش چربی‌ها به طور کاملا ایمن و موثر، از نواحی مختلف بدن فرد استخراج می‌شوند اما وزن وی ثابت باقی خواهد ماند. ما در این مقاله نگاهی اجمالی به ماهیت عمل لیپوماتیک، نحوه انجام و هزینه آن خواهیم داشت؛ با ما همراه باشید.

معرفی بهترین جراح لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک شکم و پهلوها چیست؟

با افزایش وزن بدن، سلول‌های چربی از نظر اندازه و حجم افزایش می‌یابند. عمل لیپوماتیک شکم و پهلو به نوبه خود، تعداد سلول‌های چربی موجود در یک منطقه خاص از بدن را کاهش می‌دهد. میزان چربی خارج شده از هر ناحیه از بدن طی لیپوماتیک، به ظاهر آن ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. تغییرات و کانتورینگ ناشی از لیپوماتیک معمولاً تا زمانی که وزن شما ثابت بماند، دائمی هستند. پس از پایان لیپوماتیک شکم، پوست، خود را با خطوط جدیدی که پزشک روی نواحی متحت درمان ایجاد نموده است، منطبق می‌کند. اگر پوست شما از قابلیت ارتجاعی خوبی برخوردار باشد، به احتمال بسیار زیاد، پس از لیپوماتیک صاف به نظر خواهد رسید و دچار افتادگی نمی‌شود. با این حال اگر پوستتان خاصیت کشسانی ضعیفی داشته باشد، پس از لیپوماتیک شکم و پهلوها، مناطق تحت درمان ممکن است شل یا افتاده به نظر برسند.

در حالت کلی افرادی می‌توانند این روش را انجام دهند که در سلامتی کامل بدنی به سر برند و بیماری که بتواند این روش را پیچیده و دچار چالش کند (مانند ضعیف بودن جریان خون، بیماری‌های عروق کرونری، دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف)، نداشته باشند. از همه مهم‌تر این است که یک پزشک کارکشته و حاذق این روش را انجام دهد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

چرا لیپوماتیک انجام می‌شود؟

لیپوماتیک شکم و پهلو برای از بین بردن چربی در مناطقی از بدن که به رژیم و ورزش پاسخ نداده‌اند، استفاده می‌شود. موارد زیر، مناطقی از بدن هستند که بیشترین متقاضی را برای انجام لیپوماتیک ناحیه شکم و پهلو دارند:

 • شکم
 • ناحیه زیر بازوها
 • پهلوها
 • ساق و مچ پا
 • سینه و کمر
 • باسن و ران
 • چانه و گردن
 • علاوه بر موارد ذکر شده، گاهی اوقات می‌توان از لیپوماتیک برای کاهش حجم پستان یا درمان ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) استفاده نمود. نکته بسیار مهم این است که لیپوماتیک باعث کاهش فرورفتگی‌های ناشی از سلولیت یا سایر بی نظمی‌های موجود در سطح پوست نمی‌شود.

خطرات ناشی از لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

معمولا لیپوماتیک شکم و پهلو یک روش ایمن به حساب می‌آید، با این حال اگر توسط پزشکان کم تجربه و غیر ماهر انجام شود، عوارض احتمالی زیر ممکن است در افراد متقاضی به وجود بیاید:

 • واکنش به داروی بی حسی: مانند هر عملی، لیپوماتیک نیز خطراتی مانند خونریزی و واکنش به داروی بی حسی را به همراه دارد.
 • تورم: معمولا بعد از لیپوماتیک، تورم و احتباس مایع (سروما) در زیر پوست فرد ایجاد می‌شود، گاهی ممکن است لازم باشد که این مایعات با سوزن خاص توسط پزشک تخلیه شوند.
 • عفونت: عفونت‌های پوستی بعد از لیپوماتیک نادر اما ممکن هستند. عفونت شدید پوستی ممکن است زندگی و سلامتی فرد را تهدید کند.
 • آمبولی چربی: ممکن است تکه‌های شل شده چربی در رگ خونی گیر کنند، در ریه‌ها جمع شده و یا به مغز منتقل شوند، به این اتفاق آمبولی چربی گفته می‌شود که یک مورد اورژانسی است.
 • مشکلات کلیوی و قلبی: تغییر در سطح مایعات بدن به دلیل تزریق و مکش مایعات می‌تواند باعث مشکلات تهدید کننده زندگی در کلیه، قلب و ریه شود.

خطرات احتمالی لیپوماتیک شکم و پهلو

اقدامات احتیاطی قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو

 • قبل از عمل، با جراح خود درمورد اینکه چه نوع انتظاری از این روش دارید، صحبت کنید. جراح سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند و در مورد هر گونه بیماری پزشکی و یا داروهای مصرفیتان، سوال می‌پرسد.
 • جراح به شما توصیه می‌کند که حداقل سه هفته قبل از جراحی، مصرف برخی از داروها مانند داروهای رقیق کننده خون یا NSAID را متوقف کنید. همچنین ممکن است لازم باشد برخی آزمایشات مخصوص را انجام دهید.

لیپوماتیک شکم و پهلو در مطب دکتر شیرنگی

پیکرتراشی شکم و پهلو در مطب دکتر سعید شیرنگی با استفاده از فناوری بسیار جدید و پیشرفته استخراج چربی، یعنی لیپوماتیک قدرتی (PAL) که محصول کشور امریکا است، انجام می‌شود. در این نوع از لیپوماتیک، از یک کانولا استفاده می‌شود که با سرعت قابل تنظیم، به عقب و جلو حرکت می‌کند. این ارتعاش به جراح امکان می‌دهد تا چربی‌های سفت را با سهولت و سرعت بیشتری از بدن بیرون بکشد. PAL ممکن است بعضی اوقات درد و تورم کمتری نسبت به دیگر دستگاه‌های مشابه ایجاد کند و باعث شود که جراح با دقت بیشتری چربی‎ها را از بین ببرد. اگر نیاز به استخراج حجم زیادی چربی باشد، پزشک می‌تواند از این روش استفاده نماید. دستگاه PAL قابلیت لیفت و جمع نمودن پوست را دارد و در افرادی که حجم چربی خیلی زیادی ندارند، در لیفت پوستشان بسیار موثر واقع می‌شود. لازم به ذکر است که ویژگی‌های ذکر شده، منحصرا مختص دستگاه پال می‌باشد.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو چقدر است؟

قیمت لیپوماتیک شکم و پهلو با توجه به میزان حجم چربی بدن و دستگاه مورد استفاده برای آن، متفاوت خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت پیکر تراشی شکم و پهلو در مطب شخصی دکتر سعید شیرنگی، با شماره‌های مندرج در سایت و یا با استفاده از چت آنلاین تماس حاصل فرمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با رزرو نوبت حضوری، با دکتر مشاوره کامل در مورد شرایط و هزینه‌های احتمالی این متد داشته باشید.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو چقدر است؟

بهترین جراح لیپوماتیک شکم و پهلو

دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک به عنوان یکی از بهترین جراح لیپوماتیک شکم و پهلو در کرج می‌باشند که با به کارگیری جدیدترین فناوری لیپوماتیک در دنیا (دستگاه امریکایی PAL)، اقدام به ارائه خدمات زیبایی می‌کنند. ایشان قبل از انجام لیپوماتیک، یک جلسه مشاوره‌ای با زیباجویان خواهند داشت و آن‌ها را از فواید و نحوه انجام این متد آگاه می‌سازند و پس از تفهیم تمام نکات، با دقت و حوصله، شروع به استخراج چربی و کانتورینگ مناطق مورد نظر می‌نمایند. شما زیباجویان عزیز می‌توانید برای رزرو نوبت مشاوره با دکتر، با تلفن مطب به شماره 09128490324 تماس حاصل فرمایید.

‫10 دیدگاه ها

  1. سلام دوست عزیز
   گوشت اضافه بعد از لیپوماتیک وجود ندارد به این علت که ما اصلا در عمل لیپوماتیک برش نداریم فقط چند سوراخ ایجاد می شود که محل سوراخ ها خودشان ترمیم می شوند.

 1. سلام از گن بعد از عمل چند وقت باید استفاده کرد ؟ و اگر استفاده نکنیم مشکلی پیش میاد ؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای استفاده از گن بعد از لیپوماتیک در طی 4 تا 6 هفته اول توصیه اکید می شود. خصوصا دو هفته اول استفاده از گن بسیار کلیدی می باشد.

  1. سلام دوست عزیز
   جای بخیه ها بسیار کوچک می باشد حدود 4 میلی متر و جای بخیه ها بعد از 6 ماه کمرنگ می شود.

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه جراحی بستگی به تعداد نواحی لیپوماتیک دارد که با دستگاه پال نسبت به سایر روش ها گرانتر خواهد بود.
   چنانچه مصرف سیگار در فرد زیاد باشد امکان دارد خطر نکروز پوست و آسیب عروقی در ناحیه پوست و کبودی و تورم بیشتر شود. بهتر است سیگار را 6 هفته تا یک ماه قبل از عمل قطع کنید تا نتیجه ی مطلوب تری بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Button