جوانسازی پوستمقالات

درمان فرورفتگی شقیقه با تزریق ژل به شقیقه

0
(0)

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که تزریق فیلر شقیقه چیست؟ تزریق فیلر شقیقه روشی کاملا ایمن و مفید برای رفع گودی به وجود آمده در شقیقه‌ها است. شقیقه‌ها معمولا با افزایش سن دچار گودی می‌شوند و این گودی ممکن است طراوت و شادابی که خود یا اطرافیانتان انتظار دارید را از بین ببرد. تزریق ژل به شقیقه روشی است که می‌تواند تا حدود زیادی به رفع این مشکل کمک کند. شقیقه‌ها بخشی از صورت هستند که تاثیر زیادی بر روی زیبایی افراد دارند، به همین خاطر در سال‌های اخیر حساسیت روی شقیقه‌ها بسیار بیشتر از قبل شده است.

تزریق ژل با کم‌ترین عارضه و یا حتی بدون هیچ‌گونه عارضه‌ای انجام می‌شود. این موضوع باعث شده تا حتی افرادی که سلامتی خود را نسبت به زیبایی در اولویت قرار می‌دهند نیز بتوانند از فیلر شقیقه استفاده نمایند. موضوع مهمی که باید برای انجام تزریق فیلر به شقیقه مد نظر داشته باشیم، مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل به شقیقه هستند. به همین خاطر در این مطلب به طور مفصل به  مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق ژل به شقیقه پرداخته می‌شود. البته قبل از آن به مزایای این روش را نیز بررسی می‌کنیم تا تردید خاصی برای انجام این عمل باقی نماند.

چه زمانی نیازمند تزریق ژل به شقیقه هستیم؟

شاید برخی از افراد اطلاع کافی نداشته باشند که چه زمانی نیاز به تزریق فیلر شقیقه دارند. معمولا شقیقه‌ها همیشه باید با سایر نواحی پوست صورت هماهنگی داشته باشند. یعنی هر گونه گودی یا چین و چروکی که در قسمت شقیقه‌ها ایجاد شود، ممکن است هماهنگی شقیقه با سایر بخش‌های صورت را از بین ببرد. به همین خاطر هر وقت گودی یا چین و چروک در قسمت شقیقه مشاهده شود، نیازمند تزریق فیلر به شقیقه هستیم.

شقیقه‌ها یا باید کاملا صاف باشند یا مقداری محدب، در صورتی که شقیقه‌ها صاف یا محدب نباشند، تقریبا در حالت مقعر قرار می‌گیرند که این حالت تاثیر منفی بر روی ظاهر فرد می‌گذارد. تزریق چربی به شقیقه‌ها باعث می‌شود مجددا شقیقه‌ها حالت محدب یا صافی قبلی خود را به دست آورند. از این رو معمولا افرادی که به خاطر افزایش سن دچار گودی یا مقعر شدن شقیقه شده‌اند، به دنبال تزریق فیلر به شقیقه هستند. عدم تزریق ژل به شقیقه می‌تواند در زیبایی چشم‌ها نیز تاثیر منفی بگذارد. با توجه به این موضوع مراجعه به کلینیک‌های زیبایی برای تزریق ژل به شقیقه در سال‌های اخیر بسیار زیاد شده است.

اهمیت تزریق ژل به شقیقه

قطعا همه ما به دنبال زیبایی هستیم زیرا هر انسانی به طور ذاتی زیبایی را دوست دارد. به همین خاطر است که استفاده از روش‌های مختلف زیبایی هر روز در حال گسترش است. یکی از دلایل اهمیت تزریق فیلر شقیقه نیز زیبایی است. چین و چروک‌ها و یا گودی که در قسمت شقیقه ایجاد می‌شود، زمینه ساز ظهور علائم پیری در صورت می‌باشند. به همین خاطر باید با یک روش ایمن و کاربردی این علائم از بین بروند تا صورت همچنان زیبا و جوان باقی بماند. تزریق ژل برای شقیقه بسیار مفید و باعث می‌شود تا چهره فرد بسیار جوان تر از قبل شود. به همین خاطر افراد زیادی در شهرهای مختلف کشور به دنبال تزریق فیلر شقیقه هستند تا از این طریق بتوانند زیبایی اولیه خود را به دست آورند.

مراحل تزریق ژل در شقیقه ها

 • مرحله اول

مراجعه به پزشک با تجربه و متخصص برای بررسی دقیق میزان فرو رفتگی شقیقه‌ها و مقدار چین و چروک به وجود آمده در شقیقه‌ها، این بررسی می‌تواند تعیین کند که چه میزان ژل باید تزریق شود تا اصلاح کامل گودی و چین و چروک شقیقه‌ها را شاهد باشیم.

 • مرحله دوم

در این مرحله از شقیقه‌ها عکس تهیه می‌شود. این عکس‌ها به این منظور تهیه می‌شوند تا بتوان نتیجه را بعد از عمل با قبل از عمل مقایسه کرد. این مقایسه می‌تواند در جلب رضایت افراد تاثیر زیادی داشته باشد. به همین خاطر گرفتن عکس قبل از تزریق ژل به شقیقه می‌تواند بسیار مفید باشد.

 • مرحله سوم

مشخص کردن نقاطی که دارای بیشترین گودی و چین و چروک هستند. در این مرحله محل دقیق تزریق فیلر شقیقه مشخص می‌شود. به همین خاطر است که دارای اهمیت زیادی است. اگر محل دقیق تزریق ژل به درستی انتخاب شود، نتیجه به دست آمده رضایت بخش خواهد بود.

مراحل تزریق فیلر به شقیقه

 • مرحله چهارم

در این مرحله باید به صورت موضعی شقیقه‌ها بی‌حس شوند تا بتوان تزریق فیلر را به راحتی و بدون هیچ‌گونه احساس درد انجام داد. لیدوکائین ماده بی‌حسی بوده که اغلب برای بی‌حسی موضعی از آن استفاده می‌شود. تصمیم‌گیری برای نوع ماده بی‌حسی و مقدار آن بر عهده پزشک است.

 • مرحله پنجم

در این مرحله نواحی مورد نظر ضدعفونی می‌شوند. عدم ضدعفونی صحیح این نقاط ممکن است باعث ورود میکروب‌های مختلف به داخل بدن شود. این مرحله برای سلامتی فرد اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید به هیچ عنوان از آن صرف نظر شود.

 • مرحله ششم

این مرحله را می‌توان آخرین گام برای تزریق ژل به شقیقه دانست. در این مرحله پزشک متخصص مقدار مشخصی از ژل را به داخل سرنگ می‌کشد. با استفاده از سوزن مخصوص این مقدار ژل به نواحی از پیش تعیین شده تزریق می‌شود. بدین‌ترتیب تنها شش مرحله کوتاه سر راه هر فردی وجود دارد که با پشت سر گذاشتن آنها می‌تواند زیبایی را دوباره در چهره خود مشاهده کند. طی کردن مراحل تزریق ژل در شقیقه ها زمان زیادی نیاز ندارد و همه افراد با هر نوع مشغله کاری می‌توانند به راحتی این کار را انجام دهند.

مطالب بیشتر: لیفت صورت

مزیت تزریق ژل به شقیقه ها چیست؟

 • اصلاح ساختار صورت

صورت هر فردی دارای یک ساختار مشخص است. اگر هر گونه مشکلی در صورت فرد به وجود آید، این ساختار از بین می‌رود. شقیقه‌ها دارای ظاهری مشخص هستند که گودی یا چین و چروکی که به خاطر گذر عمر در این ناحیه ایجاد می‌شوند، ساختار صورت را دچار تغییراتی می‌کنند.

 • افزایش رطوبت رسانی به پوست

رطوبت کافی اگر به پوست نرسد، به مرور زمان پوست کیفیت خود را از دست داده و حالت ارتجاعی آن از بین می‌رود. تزریق ژل به شقیقه کمک می‌کند تا پوست شرایط بهتری از نظر جذب رطوبت داشته باشد. مرطوب بودن پوست باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود و از طرفی دیگر منجر به جلوگیری از خشک شدن پوست نیز می‌گردد.

 • سرعت عمل بالا

یکی از مزایای اصلی تزریق فیلر شقیقه، سرعت عمل بالای این کار است. با توجه به مقدار ژل بسیار کمی که برای این کار مورد نیاز است، معمولا در مدت زمان اندکی تزریق فیلر شقیقه انجام می‌شود. سرعت عمل بالا باعث شده تا همه اقشار جامعه بدون اینکه اختلالی در کار آنها ایجاد شود، بتوانند از این روش زیبایی استفاده کنند.

 • عدم نیاز به جراحی

با توجه به اینکه هیچ‌گونه جراحی برای تزریق ژل به شقیقه‌ها نیاز نیست، معمولا عوارض آن هم بسیار کم و ناچیز هستند. به همین خاطر حتی افرادی که حساسیت بالای نسبت به سلامتی خود نشان می‌دهند هم می‌توانند از این روش برای رفع گودی و چین و چروک شقیقه‌های خود استفاده نمایند. معمولا تزریق فیلر یا ژل با کمترین ریسک ممکن انجام می‌شود.

 • نتیجه طبیعی

بعد از تزریق فیلر شقیقه همه چیز کاملا طبیعی به نظر می‌رسد و هیچ‌گونه علامت و نشانه غیر طبیعی در صورت مشاهده نمی‌شود. شاید همین موضوع است که به محبوبیت هر چه بیشتر تزریق ژل در بین اقشار مختلف جامعه منجر شده است.

 • بسیار مقرون به صرفه

تزریق فیلر شقیقه نسبت به سایر روش‌هایی که برای رفع گودی و چین و چروک شقیقه بسیار مقرون به صرفه است. به همین خاطر است که در این روش با صرف کمترین هزینه ممکن می‌توان بهترین نتیجه را مشاهده کرد.

مطالب بیشتر: تزریق ژل به گونه

درمان فرورفتگی شقیقه با فیلر

مراقبت های قبل و بعد از تزریق ژل به شقیقه

 1. مراقبت های قبل از تزریق ژل به شقیقه
 2. قطع مصرف داروهای رقیق‌کننده و ضد انعقاد خون یک هفته قبل از اصلاح و رفع گودی شقیقه با فیلر
 3. مصرف روغن ماهی و ویتامین E خوراکی باید قطع شود.
 4. هیچ‌گونه آرایشی نباید بر روی صورت وجود داشته باشد.
 5. مصرف دخانیات را حداقل یک هفته قبل از تزریق ژل باید قطع کرد.
 6. مراقبت های بعد از تزریق ژل به شقیقه
 7. از کمپرس یخ استفاده شود، جهت کاهش التهابات و درد
 8. عدم لایه‌برداری صورت حداقل برای دو هفته
 9. از حضور در مقابل نور مستقیم آفتاب جلوگیری شود.
 10. سونا، استخر و سالن برنزه را تا مدتی باید تعطیل کرد.

مطالب بیشتر: جوانسازی پوست با لیزر

هزینه تزریق ژل به شقیقه در کلینیک دکتر سعید شیرنگی

دکتر سعید شیرنگی یکی از بهترین متخصصان در امر تزریق ژل به شمار می‌رود که توانسته تا کنون مشکلات بسیاری از افراد را از سراسر کشور با تزریق ژل برطرف نماید. کیفیت بالای کار دکتر شیرنگی هرگز به این موضوع ختم نشده که هزینه تزریق ژل نسبت به سایر کلینیک‌ها افزایش یابد. این موضوع باعث شده تا افرادی که می‌خواهند با بهترین کیفیت ممکن تزریق ژل را انجام دهند، از طرفی دیگر هزینه‌ای که پرداخت می‌کنند نیز هزینه‌ای معقول و مطابق با عرف باشد، کلینیک دکتر سعید شیرنگی را انتخاب کنند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان