جراحی زیبایی صورتمقالات

جراحی زیبایی گوش در کرج

جراحی زیبایی گوش در کرج

مقدمه

بسیاری از ماها از عمل های جراحی زیبایی فقط با عمل جراحی زیبایی بینی آشنایی داریم. عمل جراحی زیبای گوش یا اتوپلاستی نیز از جمله عمل های زیبایی است که به دلیل برجسته بودن لاله گوش یا به اصطلاح پروتئود بودن غضروف گوش انجام می گیرد. این جراحی معمولا برای افرادی که از نظر ظاهر گوش دچار مشکل هستند، بسیار مناسب است چرا که باعث می شود زاویه و حالت گوش به حالت نرمال برگردد.

اتوپلاستی-در-کرج

عدم زیبایی گوش به نوبه خود باعث کاهش اعتماد به نفس یا به وجود آمدن استرس یا دیگر مشکلات روحی و روانی در فرد می شود. این جراحی در مقایسه با جراحی های زیبایی مثل جراحی بینی، بسیار کم درد بوده و سبک زندگی فرد را به هم نمی زند و فرد می تواند به فعالیت ها و کارهای روزمره خود بدون هیچ مشکلی بپردازد. این جراحی همچنین می تواند گوش های آسیب دیده را درمان کند و ضمن ایجاد تعادل و تناسب گوش، به گوش شکل طبیعی تری دهد. اصلاح ناهنجاری های جزئی می تواند ظاهر گوش را زیباتر کرده و باعث عزت نفس در شخص شود. معمولا جراحان این برش را از پشت گوش انجام می دهند تا جای زخم دیده نشود و برای بیمار مشکلی ایجاد نکند.

عمل جراحی زیبایی گوش به چه صورت انجام می پذیرد؟ 

این جراحی نیازی به بیهوشی کامل در بزرگسالان ندارد و فقط با بی حسی کامل موضعی می توان این جراحی را انجام داد. اما در کودکان به دلیل اینکه ممکن است همکاری لازم را با جراح انجام ندهند، ممکن است نیاز به بیهوشی کامل داشته باشند و این نیز جای نگرانی ندارد.

افرادی که نیاز به عمل جراحی زیبایی گوش دارند؟ 

افرادی که زاویه ی بین گوش و سر آن ها متوسط 30 درجه است ( مابین 25 و 30 درجه) ظاهر گوش نرمالی دارند و نیازی به جراحی نیست. اما با این حال افرادی هستند که به دلیل وسواس دوست دارند لاله ی گوششان چسبیده به سر باشد و می خواهند این عمل را انجام دهند اما این نوع از گوش ها نرمال هستند و نیازی به جراحی ندارند.  اما اگر زاویه بین 40 تا 45 درجه و یا حتی بیش تر باشد، جزو گوش های برجسته محسوب می شود و نیاز به عمل اتوپلاستی دارد.

 کسانی که کاندید این عمل هستند چه اقداماتی قبل از عمل باید انجام شود؟ 

ابتدا بیمار مثل هر عمل جراحی دیگر باید به پزشک مراجعه کرده و موارد زیر معاینه شود :

  •   گوش
  • غضروف
  • برجستگی
  • زاویه
  • ضخامت خود غضروف

پوست بیمار که مشکل خاصی نداشته باشد معاینه شود.

باید آزمایش های مختلف روتین از بیمار گرفته شود که مشکلات زمینه ای برای جراحی نداشته باشد. همچنین عکسی از گوش فرد بیمار گرفته می شود تا به عنوان مدرک، بعد از عمل هم خود بیمار و هم جراح بتوانند مقایسه های لازم را با عکس های بعد جراحی را انجام دهند.

چه کسانی و با چه سنی بهترین کاندید برای عمل جراحی زیبایی گوش هستند؟

 بدلیل اینکه غضروف های گوش در سنین پایین شکل می گیرند، و این رشد و کامل شدن شکل غضروف تا 5 سالگی انجام می گیرد، پس عمل اتوپلاستی بهتر است از سنین 5یا 6 سالگی صورت گیرد که غضروف های گوش به تازگی شکل گرفته و گوش ها هنوز ظرافت خودشان را دارند  و شکل گیری آن ها راحت تر انجام می شود. اما در سنین بالا به دلیل کلفت شدن غضروف ها شاید جراحان مجبور شوند از بافت غضروف بردارند تا بتوان به گوش ها فرم داد.

تغییر شکل گوش به چه صورتی انجام می شود؟

این جراحی با انجام یک برش کوچک در قسمت پشت گوش شروع می شود. با این کار امکان دسترسی به غضروف برای مراحل لازم فراهم می شود. پس از اتمام عمل جراحی، جراح برش ها را با بخیه می بندد. به این صورت است که یکی شامل بریدن غضروف است که جز اصلی ساختاری گوش است. یکی دیگر تا کردن و بخیه زدن آن به جای بریدن غضروف می باشد.   


عمل جراحی زیبایی گوش چه قدر طول می کشد؟

 روش برداشتن یا کات کردن و همچنین خراش دادن غضروف باعث ضعیف شدن بافت غضروف می شود و احتمال برگشت غضروف به حالت اولیه اش را هم کم می کند. پس از نظر تکنیکی ابتدا جراح با تزریق بی حسی در پشت گوشت بیمار، گوش فرد بیمار را بی حس کرده، سپس چند دقیقه صبر کرده تا بی حسی کامل شده و خونریزی در حین عمل کم تر باشد. سپس حدود یک میلی متر برش سرتاسری کریز گوش را  انجام داده و سپس عملیات لازم را انجام می دهد. کل پروسه ی عمل، بسته به ضخامت غضروف و عوامل دیگر حدود 2 الی 3 ساعت طول می کشد.

جراحی-زیبایی-گوش-در-کرج

 اقدامات بعد از جراحی زیبایی گوش

 مثل سایر عمل های جراحی، بعد از این جراحی نیز باید مراقبت های لازم انجام گیرد که شامل : ·

  • داشتن پانسمان جراحی به مدت 5 الی 7 روز برای جلوگیری از ضربه و هرگونه آسیب
  • تجویز آنتی بیوتیک توسط پزشک که احتمال عفونت بعد از جراحی را کم کند.
  • بعد از یکی دو هفته برای کشیدن بخیه ها به پزشک مراجعه نماید. ( بسته به نوع بخیه که معمولی باشد یا از بخیه ی جذبی استفاده شده باشد که اگر بخیه ی قابل جذب باشد نیاز است هر ماه تو سط پزشک ویزیت شود.)
  • بعد از برداشتن پانسمان، حتما از هدبند استفاده نمایند.

 

عوارض و خطرات

اتوپلاستی مانند همه ی انواع عمل های جراحی ممکن است خطراتی را به دنبال داشته باشد. خطرات مخصوص عمل جراحی  شامل پاره شدن بخیه ها و در نتیجه بازگشت گوش به حالت قبلی، خونریزی و ایجاد جای زخم غیرطبیعی می باشد.

دکتر سعید شیرنگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در کرج، به افرادی که از ظاهر گوش های خود ناراضی بوده و گوش های برجسته ای دارند، توصیه می کنند تا جراحی زیبایی گوش انجام دهند و در این خصوص مشاوره های لازم را در اختیارشان میگذارند. شما عزیزان می توانید به منظور کسب راهنمایی و مشاهده ی نمونه کارهای بیشتر از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس: 09128490324 – 02632233438
آدرس صفحه اینستاگرام دکتر سعید شیرنگی

 هزینه ی عمل زیبایی جراحی گوش چه قدر است؟ 

هزینه عمل جراحی اتوپلاستی بسته به عوامل مختلف که در هر شخص وجود دارد، متفاوت است. شرکت های بیمه اغلب هزینه آن دسته از جراحی‌های گوش را تقبل می‌‌کنند که برای درمان و رفع یک نقص عملکردی گوش مانند مشکل شنوایی انجام می‌شود. در صورتی که عمل جراحی برای اصلاح بدشکلی و یا ناهنجاري مادرزادي گوش و یا برای عمل زیبایی باشد، معمولا بیمه از پرداخت هزینه آن خودداری می‌کنند.

انتخاب بهترین جراح

چنانچه قصد انجام جراحی زیبایی گوش به دلایل زیبایی و یا عملکردی دارید، انتخاب یک جراح زیبایی با تجربه و با مهارت، از اهمیت بالایی برخوردار است. دکتر سید سعید شیرنگی متخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی می باشند که دارای چندین سال تجربه و مطالعه در زمینه های مختلف همچون جراحی پلاستیک بینی، جراحی زیبایی گوش، لیفت و بزرگ کردن لب، جراحی زیبایی گونه، جراحی زیبایی افتادگی پلک، لیفتینگ صورت، تزریق ژل، بوتاکس، چربی، فیلر، جراحی زیبایی سینه، انواع جراحی های ترمیمی می باشد.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان