لیپوماتیکمقالات

جراحی لاغری شکم و پهلو با جدیدترین روش روز دنیا

0
(0)

عمل لاغری شکم را می‌توان یکی از بهترین و موثرترین روش‌ها برای کاهش وزن و لاغری دانست. اگر شما نیز اضافه وزن دارید، قطعا تا به حال روش‌های بسیار زیادی را برای کاهش وزن و لاغری انجام داده‌اید. یکی از این روش‌ها گرفتن رژیم است. قطعا گرفتن رژیم نیز می‌تواند تا حدودی به لاغر شدن کمک کند اما اولا کاهش وزن با رژیم بسیار کند بوده و دوم این که برای لاغر شدن با رژیم باید سختی‌های زیادی را متحمل شد که اغلب افراد از این روند خسته می‌شوند و رژیم خود را نیمه کاره رها می‌کنند. با توجه به راحت و سریع بودن جراحی لاغری شکم و پهلو، اغلب افراد پس از اینکه متوجه شدند با سایر روش‌ها نمی‌توانند وزن خود را کم کنند، عمل جراحی را انتخاب می‌کنند.

اینفوگرافیک جراحی لاغری شکم و پهلو
اینفوگرافیک جراحی لاغری شکم و پهلو

جراحی چربی شکم و پهلو کمک می‌کند تا هم وزن شما به اندازه ایده‌آل برسد و هم فرم بدنی که شاید مدت ها حسرت آن را داشته اید را در کوتاه ترین زمان ممکن پیدا کنید. عمل جراحی شکم برای لاغری با کمترین عوارض و دوران نقاهت نسبتا کوتاه، توانسته نظر بسیاری از افراد جامعه که با مشکل چاقی و اضافه وزن مواجه هستند را به خود جلب کند.

چه افرادی برای جراحی شکم و پهلو مناسب هستند؟

عمل لاغری شکم مانند هر عمل دیگری نیاز به یک سری ملاحظات دارد. بدین ترتیب متخصص جراحی لاغری ابتدا شرایط افراد را از جهات مختلف بررسی می‌کند، چنانچه مشکلی برای جراحی لاغری شکم و پهلو وجود نداشته باشد، نوبت عمل برای فرد مورد نظر لحاظ می‌شود. اولین موردی که باید مورد بررسی قرار بگیرد، درصد چاقی بدن است. معمولا افرادی که بیش از 30 درصد چاقی دارند، گزینه مناسبی برای عمل لاغری شکم و پهلو نیستند. این افراد ابتدا باید با روش های دیگر وزن خود را به محدوده مجاز یعنی 30 درصد چاقی برسانند، سپس عمل شکم برای لاغری را انجام دهند.

گزینه بعدی که یک فرد باید از آن برخوردار باشد تا بتواند عمل برای لاغری شکم را انجام دهد، داشتن خاصیت ارتجاعی یا الاستیسیته پوست است. معمولا افرادی که سن بالایی دارند، از این قابلیت برخوردار نیستند. از این رو می‌توان نتیجه گرفت که عمل لاغری شکم برای افراد جوان مناسب تر است. افرادی که قصد دارند در آینده باردار شوند، گزینه مناسبی برای عمل زیبایی شکم و پهلو نیستند. این افراد بهتر است صبر کنند تا آخرین فرزند خود را به دنیا بیاورند. در صورت عدم تمایل به بارداری می‌توانند اقدامات لازم برای عمل لاغری شکم و پهلو را انجام بدهند.

افرادی که مشروبات الکلی و دخانیات مصرف می‌کنند نیز گزینه مناسبی برای عمل‌های لاغری شکم نیستند. این افراد اگر قصد دارند عمل زیبایی شکم و پهلو را انجام دهند، بهتر است ابتدا مصرف مشروبات الکلی یا دخانیات را قطع کنند. چند هفته بعد از ترک می‌توانند برای انجام عمل لاغری شکم و پهلو اقدام کنند. البته بهتر است حداقل چند ماه یا برای همیشه نیز بعد از عمل جراحی شکم برای لاغری، ترک مشروبات الکلی و دخانیات پابرجا باقی بماند.

مطالب بیشتر: معرفی بهترین کلینیک لیپوماتیک در ایران

معرفی بهترین روش‌های جراحی شکم و پهلو

 • لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از بهترین و مدرن ترین روش‌های عمل لاغری شکم محسوب می‌شود. در عمل لیپوماتیک شاهد پیکرتراشی خواهیم بود و کمک زیادی به اصلاح فرم بدنی می‌کند. شاید همین موضوع باعث شده تا افراد زیادی از این روش استقبال کنند. با توجه به شباهت تکنیک لیپوماتیک و لیپوساکشن، شاید اغلب افراد این دو روش را با هم یکسان بدانند اما در عمل هرگز چنین چیزی صحیح نیست. عمل لیپوماتیک به این شکل است که متخصص جراحی لاغری ابتدا محل مناسب برای ورود کانول ها را مشخص می‌کند. سپس با ابزار مناسب برش‌های بسیار کوچکی در مناطق مشخص شده ایجاد می‌گردد. برش‌های مورد نیاز برای عمل لیپوماتیک کمتر از یک سانتی متر هستند که همین موضوع باعث می‌شود که هم ترس از عمل بسیار کمتر شود و هم دوران نقاهت بعد از جراحی چربی شکم و پهلو بسیار کوتاه شود.

یکی از مزایای اصلی لیپوماتیک نداشتن اسکار یا همان جای زخم است. با توجه به اینکه اسکار می‌تواند تاثیر منفی بر روی زیبایی بدن داشته باشد، بسیاری از افراد لیپوساکشن را بهترین روش جراحی شکم و پهلو دانسته و این روش را انتخاب می‌کنند. البته ساده بودن، عدم ایجاد درد و نداشتن خطری خاص را نیز می‌توان از دیگر مزایای روش لیپوساکشن دانست.

 • ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یکی دیگر از روش‌های عمل لاغری شکم به شمار می‌رود. جراحی شکم و پهلو با استفاده از روش ابدومینوپلاستی علاوه بر حذف چربی ها مزایای دیگری را نیز به همراه دارد. در این روش معمولا پوستی که به خاطر چاقی بیش از حد شل شده و حالت افتاده پیدا کرده نیز حذف می‌شود. بعد از پایان کار پوست فرد کشیده می‌شود و این روش کمک می‌کند تا بهترین فرم شکم بعد از جراحی چربی شکم و پهلو، در این روش حاصل شود. تکنیک‌هایی که در ابدومینوپلاستی با تکنیک‌های لیپوماتیک و لیپوساکشن متفاوت است اما هدف نهایی آنها با هم یکسان است و همگی به منظور حذف چربی و بهبود ظاهری اندام انجام می‌شوند.

مزایای عمل لاغری شکم پهلو

عمل لاغری شکم و پهلو دارای مزایای بسیار زیادی است که همین ویژگی‌ها سبب شده روزانه افراد بسیار زیادی به کلینیک‌های زیبایی مراجعه و درخواست عمل زیبایی شکم و پهلو را دارند. در این بخش قصد داریم برخی از مهمترین مزایای عمل شکم برای لاغری را بیان کنیم تا اگر شما نیز قصد دارید از شر چربی‌های اضافه خلاص شوید، بتوانید تصمیم گیری مناسب و سریعی داشته باشید.

 • صرفه جویی در زمان

یکی از مزایای اصلی عمل لاغری شکم، صرفه جویی در زمان است. با توجه به اهمیت زمان در عصر حاضر، بسیاری از افراد تمایل ندارند وقت خود را صرف رژیم‌های طاقت فرسا و یا ورزش کنند. معمولا اغلب افراد روش‌هایی را می‌پسندند که در کوتاه ترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را داشته باشند. از بین روش‌های لاغری، به جز انواع جراحی شکم برای لاغری، هیچکدام از آنها این خاصیت را ندارد.

 • تاثیر چشمگیر

معمولا اغلب روش‌های لاغری تاثیر چشمگیری ندارند. به همین خاطر اغلب افراد بعد از گذشت مدت زمانی طولانی، به خاطر چشمگیر نبودن لاغری، خسته می شوند و بی خیال لاغری می شوند. این در حالی است که انواع جراحی شکم برای لاغری تاثیرات فوق العاده چشمگیری دارند و بسیار سریع می توان نتیجه کار را مشاهده کرد. همین موضوع باعث شده تا در دنیا عمل‌های لاغری  شکم دارای ارزش و اهمیت بسیار زیادی باشند.

 • خوش فرم و صاف شدن شکم

در اغلب روش‌های لاغری شکم معمولا شاهد کاهش وزن هستیم اما خوش فرم و صاف شدن شکم موضوعی است که به نظر دور از دسترس می‌باشد. عمل‌های لاغری شکم توانسته‌اند تا حدود زیادی این مشکل را برطرف سازند. در انواع جراحی شکم برای لاغری اگر همه چیز طبق اصول مربوطه پیش رفته باشد، شاهد صاف و خوش فرم شدن شکم خواهیم بود.

عوارض عمل لاغری شکم

 • احتمال تجمع مایعات
 • مشکلات ثانویه ناشی از مواد بیهوشی
 • احتمال ورم در دست و پا
 • عفونت
 • احساس درد
 • خستگی مفرط
 • ضعف و سستی
 • ایجاد اسکار یا جای زخم
 • خونریزی
 • نداشتن تقارن در دو طرف شکم
 • به وجود آمدن لخته یا آمبولی

مراقبت‌های بعد از عمل لاغری شکم و پهلو

 • مصرف منظم داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • حداقل تا 3 روز حمام نکنید
 • پوشیدن گن مخصوص طبق دستورات پزشک
 • آب کافی بنوشید
 • ماهی و میگو را در رژیم غذایی خود قرار دهید
 • مصرف انواع میوه و سبزیجات به خصوص آناناس
 • حداقل یک ماه بعد از عمل تا حد امکان از میزان نمک مصرفی خود کم کنید
 • فعالیت‌های سنگین مثل ورزش و بلند کردن اجسام سنگین حداقل برای 2 هفته ممنوع
 • پیاده روی داشته باشید

مطالب بیشتر: هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

دوران نقاهت بعد از عمل زیبایی شکم و پهلو

دوران نقاهت بعد از عمل لاغری شکم معمولا بسیار کوتاه است. در اغلب موارد افرادی که تحت عمل جراحی شکم برای لاغری قرار گرفته اند، حداکثر دو هفته بعد از عمل به شرایط عادی خود باز می گردند و می‌توانند کارهای روزمره خود را طبق روال سابق انجام دهند.

هزینه جراحی لاغری

معمولا روش‌های مختلفی برای عمل لاغری شکم و پهلو وجود دارد. هر کدام از این روش ها نیاز به تجهیزات و تکنیک‌های مختلفی دارد. از طرفی همه افراد شرایط بدنی یکسانی ندارند، بدین ترتیب تعیین قیمت جراحی لاغری نیاز به بررسی عوامل مختلفی دارد. معمولا متخصص جراحی لاغری پس از بررسی شرایط فرد و تعیین روش عمل لاغری شکم و پهلو می‌تواند هزینه جراحی لاغری را تعیین کند.

بهترین متخصص جراحی لاغری

معمولا اغلب افراد تمایل دارند برای انجام عمل لاغری شکم، به بهترین متخصص جراحی لاغری مراجعه کنند. دکتر سعید شیرنگی را می توان یکی از بهترین متخصصان جراحی لاغری در کشور دانست. داشتن مدرک علمی معتبر، تجربه کافی، تخصص بالا، تجهیزات مدرن و… از جمله مشخصه‌های بهترین متخصص جراحی لاغری به شمار می‌روند.

مطالب بیشتر: پیکرتراشی بدون جراحی

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان