پروتز سینه – انواع پروتز پستان + هزینه جراحی 1400

0
(0)

داشتن هیکلی زیبا و ایده‌آل آرزوی هر خانمی است. یکی از شرط‌های اصلی برای زنان در داشتن هیکل ایده‌آل داشتن سینه‌هایی خوش فرم و اندازه است. متاسفانه برخی افراد به دلیل بیماری سینه خود را از دست می‌دهند و یا به صورت ژنتیکی سینه‌های بسیار کوچکی دارند. امروزه جراحی پروتز پستان به عنوان گزینه‌ای برای افزایش اعتماد به نفس و برخورداری از هیکلی زیبا در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود. با توجه به اهمیت این موضوع قصد داریم در این مقاله شما عزیزان را با نکات مهم در مورد عمل زیبایی سینه آشنا کنیم. همجنین کاندیدهای انجام پروتز سینه به دلیل حساسیت بالای کار باید در انتخاب کلینیک و پزشک نهایت دقت را به خرج دهند. در صورت تمایل می‌توانید با تماس یا مراجعه به کلینیک تخصصی دکتر سعید شیرنگی از جزئیات بیشتر این عمل زیبایی و هزینه پروتز سینه مطلع شوید.

 پروتز دائمی سینه چیست؟

به جراحی زیبایی که با هدف بزرگ کردن سینه انجام می‌شود، پروتز دائمی سینه گفته می‌شود. این کار با قرار دادن یک پروتز در ناحیه سینه انجام می‌گردد. در حال حاضر با پیشرفت‌هایی که در حوزه زیبایی رخ داده روش‌های مختلفی برای پروتز پستان در کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از جمله این روش‌ها می‌توان به قرار دادن پروتزهای سیلیکونی یا استفاده از چربی خود بدن فرد اشاره کرد. اینکه کدام روش برای بیمار ترجیح داده می‌شود باید بعد از انجام بررسی‌های لازم توسط پزشک متخصص زیبایی انتخاب شود.

برای اینکه بیمار بتواند بهترین تصمیم را در رابطه با نوع، سایز و … برای پروتز سینه بگیرد باید جلسه مشاوره‌ای را با پزشک خود داشته باشد. بعد از اینکار تاریخ دقیق برای انجام عمل زیبایی سینه تعیین شده و نکات لازم در خصوص مراقبت‌های قبل به بیمار گفته می‌شود. در روز تعیین شده بیمار و ناحیه مورد نظر برای گذاشتن پروتز سینه آماده می‌گردد. بعد از اتمام کارهای آماده‌سازی، پزشک بخش مشخص شده را برش داده و پروتز را درون سینه جای داده و در نهایت برش را بخیه می‌زند. بعد از اتمام عمل بیمار باید دوره نقاهت لازم را با رعایت تمامی نکات و مراقبت‌ها سپری کند. مدت زمان دوره نقاهت در هر شخصی متفاوت بوده و به طور میانگین چیزی در حدود ۲ تا ۳ ماه است. بعد از آن می‌توان به نتیجه نهایی و دلخواه خود از این عمل زیبایی رسید.

پروتز سینه دائمی است؟

عوارض پروتز سینه

از آنجایی که پروتز پستان جز عمل‌های تهاجمی زیبایی به شمار می‌آید سوالی که ذهن داوطلبان انجام آن را به خود درگیر می‌کند این است که ایا پروتز سینه عوارض دارد یا نه؟ جواب به این سوال مثبت بوده و همانند هر عمل زیبایی دیگر عمل زیبایی سینه نیز با یک سری عوارض جانبی همراه است. البته شدت این عوارض در تمامی افراد یکسان نبوده و با توجه به شرایط بیمار، توجه به نکات مراقبتی قبل و بعد از عمل، تخصص پزشک متخصص و انتخاب یک کلینیک مجهز و شناخته شده می‌تواند تغییر پیدا کند. در زیر شما را با چند مورد از شایع‌ترین عوارض پروتز سینه آشنا می‌کنیم:

 • عوارض مربوط به بیهوشی
 • احتمال خونریزی
 • عفونت
 • به جا ماندن اسکار
 • تجمع مایع در حفره سینه
 • احساس تورم، درد و یا التهاب
 • حساسیت

یکی دیگر از دغدغه‌های داوطلبان پروتز سینه دشوار کردن ماموگرافی است. عمل پروتز سینه هیچ دشواری برای ماموگرافی ایجاد نمی‌کند اما می‌تواند برخی تداخلات را با خود به همراه داشته باشد. برای این منظور توصیه می‌شود تا مراکز با دستگاه‌های پیشرفته برای انجام این کار انتخاب شود.

مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه

اولین شرط برای داشتن عمل موفقیت آمیز پروتز سینه مراجعه به یک کلینیک شناخته شده است. اما در کنار این موضوع نباید رعایت نکات مراقبتی لازم بعد از عمل پروتز سینه را نادیده گرفت. چرا که بدون رعایت این موارد نمی‌توان انتظار رسیدن به نتیجه دلخواه بعد از عمل را داشت. از جمله مهم‌ترین مراقبت های بعد از عمل پروتز سینه عبارتند از:

 • اصلاح مدل خوابیدن، به طوری که نباید چندین هفته بعد از انجام عمل سینه بر روی شکم و پهلو خوابید
 • دقت در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها و داروهای تجویز شده توسط پزشک
 • خودداری از مصرف خودسرانه هر گونه دارو
 • عدم داشتن فعالیت‌های بدنی سنگین در هفته اول بعد از انجام عمل پروتز پستان
 • رعایت بهداشت در نواحی بخیه
 • پوشیدن سوتین طبی مخصوص به مدت ۶ تا ۱۲ هفته بعد از انجام عمل با صلاح‌دید پزشک متخصص
 • خودداری از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی در سه هفته اول بعد از عمل سینه به منظور جلوگیری احتمال بروز خونریزی و کند شدن روند بهبودی
 • در جریان گذاشتن پزشک در صورت مشاهده هر گونه عارضه جانبی شدید یا مشکل خاص در بدن
 • خودداری از برخورد آب به سینه‌ها و نواحی پانسمان شدهبه منظور جلوگیری از بروز عفونت

انواع سایز پروتز سینه

یکی از موضوعات مهمی که داوطلبان انجام پروتز سینه باید به آن توجه داشته باشند اندازه مورد نظر سینه‌ها است. برای این منظور باید جلسه مشاوره‌ای با پزشک متخصص در این زمینه داشته و با حساسیت بالا بعد از انجام معاینه‌های لازم تصمیم‌گیری خود را انجام دهند. در حالت کلی انواع سایز پروتز سینه را با توجه به میزان برجستگی آن به سه گروه زیر تقسیم می‌کنند:

 1. پروتز سینه با برجستگی کم (Low Profile)
 2. پروتز سینه با برجستگی زیاد (High Profile)
 3. پروتز سینه با برجستگی خیلی زیاد (Ultra High Profile)

معمولا انجام پروتز سینه در هر سایز و اندازه‌ای قابل انجام است. حجم سینه‌ها را با واحد سی سی سنجیده و با توجه به سلیقه، جثه و شرایط بدنی فرد اعمال می‌شود. توجه داشته باشید که بلافاصله بعد از عمل به دلیل وجود التهاب و تورم ناشی از آن سایز سینه بزرگتر از حالت نهایی آن دیده می‌شود. برای مشاهده نتیجه نهایی باید حدود ۱ تا ۳ ماه صبر کنید. بعد از گذشتن ۳ ماه حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد از  حجم سینه نسبت به روزهای اول عمل کوچکتر می‌شود.

بهترین جراح پروتز سینه در کرج

انتخاب یک پزشک خوب و متخصص برای انجام پروتز سینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که در غیر این صورت می‌توان شاهد عوارض جانبی و خسارت‌های شدیدی بود. همین موضوع سبب شده تا انتخاب بهترین جراح پروتز سینه به یکی از دغدغه‌های اصلی کاندیدهای انجام عمل سینه تبدیل شود. از جمله معیارهای اصلی که در این انتخاب باید در نظر گرفت عبارتند از:

 • میزان محبوبیت پزشک در شهر
 • بررسی نتایج قبل و بعد از عمل پزشک
 • داشتن تخصص در زمینه انجام جراحی پروتز پستان
 • استفاده از تکنیک‌های روز دنیا در انجام عمل‌های خود
 • مشورت با بیماران پزشک و پرسش در مورد میزان رضایت آن‌ها از نتایج نهایی کار

جراح خوب پروتز سینه در ایران

دکتر شیرنگی یکی از بهترین‌های ایران در حوزه انجام جراحی پروتز سینه است. چرا که با داشتن تخصص و تجربه کافی در این زمینه نهایت سعی خود را می‌کند تا بیماران را به نتیجه ایده‌آل خود با کمترین عارضه جانبی و دردسر برساند. به منظور شناخت بیشتر و اطمینان از انتخاب خود می‌توانید همین حالا با مطب دکتر شیرنگی تماس گرفته و وقت مشاوره برای انجام بررسی‌های لازم را دریافت کنید.

هزینه جراحی پروتز سینه

کسانی که تصمیم خود را برای انجام جراحی پروتز سینه گرفته‌اند دوست دارند تا به طور دقیق از هزینه انجام آن مطلع شوند. برای اطلاع از هزینه دقیق این عمل زیبایی باید جوانب متعددی در نظر گرفته شوند. از جمله اصلی‌ترین این موارد می‌توان به حجم پروتز مورد نظر، نوع پروتز انتخابی با توجه به جنس و کیفیت‌ آن، هزینه‌های مربوط به خدمات ارائه شده در کلینیک، اجرت پزشک با توجه به مهارت و تخصص پزشک اشاره کرد. بنابراین قیمت نهایی کار در هر شخصی بسته به شرایط متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر این موضوع می‌توانید با مشاوران ما در کلینیک تخصصی شیرنگی تماس گرفته و نسبت به تعیین وقت برای جلسه مشاوره اقدام کنید. با مراجعه به این کلینیک می‌توانید از خدمات بهترین دکتر پروتز سینه جناب آقای سعید شیرنگی بهره ببرید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان