جراحی زیبایی سینهمقالات

جراحی لیفت سینه

0
(0)

لیفت سینه روشی جدید و مخصوصی است که باعث بالا کشیده شدن پستان‌ها می‌شود. از دلایل افتادگی سینه می‌توان به پتوز سینه، شیردهی، عوامل ارثی، بزرگی بیش از حد سینه‌ها، عدم استکام کافی پوست، و انجام فعالیت‌های سنگین اشاره کرد؛ در نتیجه این عوامل پستانها آویزان می‌شوند. در حالت کلی دو روش برای درمان افتادگی سینه وجود دارد که یکی عمل جراحی (که باید طی آن پوست اضافی پستان برداشته شود و این اتفاق تحت بی‌حسی یا بیهوشی کامل قابل انجام می‌گیرد) و دیگری بالا کشیدن سینه با لیفت سینه است. برای انجام رفع افتادگی سینه با جراحی لیفت یا همان ماستوپکسی، به برش زدن بافت سینه احتیاج است که بعدها منجر به باقی ماندن جای زخم یا همان اسکار بسیار محو خواهد شد.

اینفوگرافی لیفت سینه
اینفوگرافی لیفت سینه

روش دیگر، روش لیفت با نخ است که احتیاجی به باز کردن بافت و پوست ندارد. در واقع، لیفت تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و پزشک با استفاده از نخ‌های جاذب برای پستان‌ها را به طور موقتی بالا می‌کشد و بعد از پایان کار نیازی به بخیه و پانسمان نیست.

نحوه لیفت سینه

برخی از زیباجویان می‌پرسند که آیا لیفت سینه درد دارد؟ لیفت پستان روشی است که تحت بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود و دردی به همراه نخواهد داشت. به طور کلی بالا کشیدن پستان یک روش سرپایی بدون نیاز به بستری شدن در بیمارستان است و به دو صورت قابل انجام است:

لیفت سینه با نخ

 1. ابتدا پزشک با استفاده از مارکر یا خودکار نواحی خاصی را روی سینه تعیین می کند.
 2. در مرحله بعد پزشک نواحی نوک سینه و بالای سینه را با داروهایی مانند لیدوکائین تزریقی، بی‌حس می‌نماید.
 3. سپس یا استفاده از ابزارهای مخصوص سوزنی و نخ‌های PDO اقدام به بالا کشیدن سینه می‌کند و آن را در حد استاندارد فیکس می‌کند.

رفع افتادگی سینه با لیفت سینه

لیفت سینه با جراحی

 1. شما برای تعیین موقعیت برش و نواحی مورد نظر برای بالا کشیده شدن توسط جراح در حالت ایستاده خواهید شد.
 2. داروهای بیهوشی یا بی‌حسی موضعی برای آرام سازی و تسکین درد را دریافت خواهید کرد.
 3. جراح یک برش (برش) در اطراف آرئول (ناحیه رنگی نوک سینه) ایجاد می کند. این برش معمولاً در قسمت پایین آئرولا خواهد بود.
 4. جراح سینه های را بالا کشیده، شکل می‌دهد و پس از آن، آرئول‌ها را به موقعیت صحیح روی شکل جدید پستان منتقل می‌کند.
 5. در مرحله بعد جراح پوست اضافی را می‌برد تا پستان‌ها ظاهر سفت‌تری پیدا کنند.
 6. سرانجام جراح برش‌ها را با بخیه، چسب‌های پوستی یا نوار جراحی می‌بندد. معمولاً جراحان سعی می کنند برش‌ها را در قسمت‌هایی از پستان ایجاد کنند که کمتر دیده شود.

کاندید مناسب لیفت سینه چه کسی است؟

اگر می‌خواهید سینه‌هایتان را با نتیجه طبیعی بالا بکشید، لیفت سینه ممکن است روش مناسبی برای شما باشد. در طی یک جلسه مشاوره قبل از لیفت، جراح پلاستیک آناتومی شما را ارزیابی می‌کند و اهداف شما را می‌پرسد تا تصمیم بگیرد که آیا شما کاندیدای مناسبی برای لیفت با نخ هستید یا خیر. به طور کلی کاندیدهای مناسب عبارت هستند از:

 1. روش لیفت با نخ می‌تواند برای زنانی بالای 25 سالی که مایل به بالا کشیدن سینه‌های خود و بهبود ظاهر اندامشان هستند مفید باشد.
 2. افرادی که مشکلات انعقادی دارند و نمی‌توانند تحت جراحی قرار بگیرند.
 3. افرادی که نوک سینه‌هایشان به سمت پایین متمایل باشد.
 4. افرادی که سینه‌هایشان در یک راستا قرار نداشته باشد.
 5. این روش همچنین می تواند ظاهر آویزان پوست اضافه سینه را که در برخی خانم‌ها وجود دارد کاهش دهد؛ زیرا پوست را به آرامی و با گذشت زمان محکم‌تر می‌کند.
 6. افرادی که به دنبال نتیجه فوری و سریع هستند می‌توانند از لیفت سینه بهره ببرند.
 7. آن دست از خانم‌هایی که ترس از جراحی دارند یا نمی‌خواهند روی بدنشان آثار جراحی بماند، می‌توانند با خیال آسوده از این متد استفاده نمایند.

مراقبت قبل و بعد از لیفت سینه

لازم است که قبل و بعد از لیفت سینه برخی از نکات مهم را رعایت کنید تا پروسه لیفت سینه و نتایج آن دستخوش اختلال نشوند.

نکات مراقبتی قبل و بعد

مراقبت‌های قبل از لیفت سینه

 1. ممکن است برخی از پزشکان برای اطمینان بیشتر از فرد بخواهند که آزمایش خون ساده انجام بدهد. غالبا نیازی به این کار نیست.
 2. توصیه می‌شود 1 هفته قبل از انجام لیفت سیگار نکشید.
 3. از مصرف آسپرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی خودداری کنید زیرا باعث افزایش خونریزی و کبودی می‌شوند.

مراقبت‌های بعد از لیفت سینه

 1. از فشار دادن یا ماساژ دادن سینه‌ها خودداری کنید.
 2. استفاده از سوتین به خصوص سوتین‌های فانتزی و تنگ تا 10 روز توصیه نمی‌شود.
 3. هنگام خواب بهتر است بر روی کمر (طاق باز) دراز بکشید.
 4. انجام فعالیت‌های سنگین را به مدت 10 روز کنسل کنید.
 5. از انجام فعالیت‌های کششی خودداری نمایید.
 6. داروهای تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید.

لیفت سینه در بارداری

لیفت سینه در دوران بارداری به چند دلیل مهم پیشنهاد نمی‌شود:

 • اولین دلیل این است که برای انجام این متد احتیاج به استفاده از داروهای بی‌حسی موضعی یا بیهوشی است و این داروها بهتر است در دوران بارداری وارد بدن نشوند.
 • دومین دلیل مربوط به حساسیت سینه‌ها در این دوره است؛ مادران باردار به دلیل آماده شدن پستان‌هایشان برای تولید شیر، درد و حساسیت زیادی را تحمل خواهند کرد. بنابراین به احتمال خیلی زیاد، طاقت درد اضافه در سینه‌هایشان را نخواهند داشت.
 • اگر مادر لیفت با نخ را انتخاب کند، عدم توانایی پوست در بالا نگه داشتن سینه‌ها علت بعدی خواهد بود. در دوران بارداری، پستان‌ها شروع به پر شدن و سنگین شدن می‌کنند؛ به همین دلیل نخ‌های PDO مورد استفاده در عمل لیفت سینه و پوست مادر توان نگه داشتن سینه‌ها را نخواهند داشت. در این صورت امکان آسیب به بافت وجود دارد، زیرا ممکن است نخ از حالتی که پزشک آن را تنظیم کرده خارج شود و باعث درد و حتی خونریزی یا کبودی شود.

هزینه لیفت سینه چقدر است؟

عوامل تاثیر گذار بر قیمت عمل لیفت سینه توسط یک جراح ماهر و با تجربه شامل استفاده از مواد مورد استفاده، نوع عمل، نوع و یا برند نخ PDO مورد استفاده (در صورت انتخاب لیفت با نخ)، هزینه کارکرد دستگاه‌های اتاق عمل و دستمزد پزشک و تکنسین‌ها می‌باشد. بدیهی است که هزینه بالا کشیدن سینه با لیفت سینه در هر مرکز درمانی نسبت به مراکز دیگر، متفاوت باشد. لازم به ذکر است که بیمه گذاران هیچ بخشی از هزینه این روش را متقبل نمی‌شوند. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از هزینه جراحی زیبایی سینه با مطب پزشک مورد نظر خود تماس حاصل فرمایید.

قیمت لیفت سینه

سینه‌های زیبا و بی نقص، منجر به افزایش اعتماد به نفس افراد می‌شود؛ اگر از سایز یا ظاهر سینه خود راضی نیستید و قصد ترمیم آن را دارید، برای رزرو نوبت مشاوره با دکتر شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک می‌توانید با مطب اختصاصیشان به شماره تلفن 09128490324 تماس حاصل فرمایید. ایشان صرفا زیبایی را برای نتیجه لیفت سینه مد نظر قرار نمی‌دهند و در واقع هدفشان، به ارمغان آوردن زیبایی در قالب سلامتی زیباجویان عزیز می‌باشد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان