جراحی زیبایی صورتمقالات

لیفت صورت راهی برای جوانسازی صورت

لیفت صورت راهی برای جوانسازی صورت

لیفتینگ صورت، لیفت صورت، جراحی لیفت صورت همه این کلماتی است که در بین خانم ها و آقایانی که می خواهند زیبایی و جوانی را به ضرت خود باز گردانند میشناسند و می شنوند. لیفت صورت یا همان ریتیدکتومی یکی از روش های جوانسازی صورت است که با جراحی انجام می شود. در این روش پوست صورت تا حدی که چین و چروک ها کمتر شود و نتیجه جراحی طبیعی باشد، انجام می شود.

در لیفت صورت، سعی می شود تا تغییر در بخش پایین صورت، پوست اضافی برداشته می شود که سبب تغیر شکل صورت می شود.

جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت، به منظور کشیدن پوست اطراف فک و گردن که با نام غبغب شناخته می شود، انجام می شود. همچنین در این روش جراح پلاستیک خوب سعی می کند تا چین و چروک های اطراف دهان، بینی، چشم و همچنین پوست و چربی های  اضافی را بردارد تا صورت جوان تر شود.

جراحی لیفت صورت

لیفتینگ صورت برای چه افرادی مناسب است؟

این سوال در ذهن همه خانم های عزیز که جوانی را در ظاهر خود دوست دارند، مطرح می شود و از جراح پلاستیک خود این سوال را همواره می پرسند. در ادامه دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراح پلاستیک به این سوال مهم این گونه پاسخ می دهند.

لیفتینگ صورت برای افرادی  که در صورت خود علائم پیری و افزایش سن را مشاهده می کنند، مناسب است. این علائم شامل بروز چین و چروک و افتادگی پوست صورت است. افتادگی پوست صورت به دلیل کاهش خاصیت کشسانی و الاستیسیته پوست است. پس می توان گفت در بهترین شرایط افرادی که دارای 40 تا 70 سال هستند بهترین کاندید جراحی لیفت صورت می باشند.

همچنین افرادی که می خواهند جراحی لیفت صورت انجام دهند، باید از نظر فیزیکی در شرایط خوب بدنی و سلامت کامل بوده و در صورت داشتن بیماری های زمینه ای باید به جراح اعلام شود. افراد باید انتظارات واقع بینانه از جراحی داشته باشند.

از جمله این انتظارات واقع بینانه می توان با این اشاره کرد که نمی توان با جراحی لیفت صورت، سن واقعی افراد را پنهان نمود. بلکه فقط جوانسازی را به ارمغان می آورد.

آیا قبل از لیفتینگ صورت نیاز به مشاوره است؟

دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک بیان می کنند که حتما قبل از هر گونه جراحی زیبایی مخصوصا جراحی لیفت صورت با یک جراح پلاستیک خوب مشورت نمایید.

در طول جلسات مشاوره، جراح پلاستیک بررسی هایی که برای انجام جراحی لازم است را انجام می دهد تا بتواند به راحتی در خصوص تغییراتی که مد نظر شماست، صحبت نماید. شما هم باید در خصوص انتظارات خود در این جلسات صحبت کنید.

از دیگر مورادی که باید جراح پلاستیک در این جلسات مطرح و بررسی نماید، پرسیدن سوالاتی در خصوص سوابق پزشکی، دارو های مصرفی با نسخه و بدون نسخه، مکمل ها و ویتامین ها بسیار مهم است . از همه مهمتر پاسخ صادقانه به تمامی این سوالات است که به نتیجه جراحی کمک می نماید.

در کنار موارد فوق، جراح پلاستیک، به بررسی دقیق صورت و پوست می پردازد تا بتواند به نتیجه ای دقیق به منظور انتخاب روش جراحی و نحوه آن برسد. زیرا ممکن است علاوه بر لیفت ابرو، نیاز به جراحی چانه، گونه و بینی به طور همزمان باشد.

برای آن که جراح بتواند نتیجه جراحی را به طور نسبتا دقیق قبل از انجام جراحی داشته باشد، از تست های تصویر برداری کامپیوتری استفاده می کند و نتیجه را به بیمار نیز اعلام می نماید.

حتما در این جلسات در مورد تمامی جوانب جراحی و عوراض آن صحبت نمایید و سوالات خود را بپرسید و لیفت صورت را همه جانبه بررسی نمایید.

هزینه لیفت صورت به چه صورت است؟ آیا بیمه هزینه این جراحی را متقبل می شود؟

پاسخ به این سوال منفی است. زیرا جراحی های زیبایی تحت هیچ کدام یک از بیمه ها نیست. زیرا انجام چنین جراحی هایی هیچ گونه دلیل درمانی و پزشکی ندارد. دکتر شیرنگی این گونه بیان می کنند که حتما قبل از انجام جراحی لیفت صورت، در خصوص هزینه های مورد نیاز برای جراحی اطلاعات لازم را کسب نمایید.

چه اقداماتی را باید برای آمادگی قبل از لیفت صورت انجام داد؟

بعد از آن که مراحل فوق را انجام داده اید، باید یک سری آزمایشات اولیه و مهم را قبل از جراحی انجام دهید که تمامی این آزمایشات توسط متخصص تجویز می شود. بعد از آن که جواب آزمایش ها بررسی شد، شما برای جراحی باید آماده شوید.

برخی از اقدامات اولیه به شرح زیر است:

روزی که می خواهید برای جراحی آماده شوید؛ حتما لباسی بپوشید که از جلو باز و بسته شود تا به محل جراحی در زمان تعویض فشاری وارد نشود.

حتما بعد از جراحی فردی را به عنوان همراه داشته باشید تا بتواند در امور بیمارستان و بعد از آن در منزل به شما کمک نماید. زیرا به علت انجام جراحی و استفاده از دارو های بیهوشی نمی توانید به تنهایی به کار های خود رسیدگی نمایند.

از استعمال دخانیات از دو هفته قبل از جراحی تا چند هفته بعد از جراحی باید خودداری شود. زیرا به علت ایجاد اختلال در روند بهبودی، می تواند در نتیجه جراحی تاثیر گذار باشد.

در صورتی که قبل از جراحی از داروهایی مانند مانند آسپیرین، برخی ویتامین ها و مکمل های گیاهی

استفاده می کرده اید، حتما با جراح خود مطرح نمایید. زیرا مصرف برخی از این دارو ها سبب خونریزی شدید حین و بعد از جراحی می شود.

همچنین به موارد زیر قبل از جراحی توجه نمایید :

  • افرادی که دارای بیماری های زمینه ای مانند دیابت و بیماری های قلبی هستند نمی توانند بدون آن که تحت نظر متخصص باشند، چنین جراحی هایی را انجام دهند.
  • باید این نکته را مد نظر داشت که بیمار باید انتظارات خود را از جراحی لیفت صورت به طور واقع بینانه بیان نماید و همانطور که در بالا بیان شد، جراحی لیفت صورت جلوی روندد افزایش سن را نمی گیرد.

عکس لیفت ابرو و شقیقه

جراحی لیفت صورت چگونه انجام می شود؟

برای آن که جراح پلاستیک بتواند دسترسی کامل به عضلات و چربی های زیر پوست داشته باشد، برش هایی را از خط رویش مو تا اطراف و پوشت گوش ها زده می شود. این برش ها به گونه ای زده می شود تا بعد ها جای برش ها در دید نباشد.

با توجه به میزان تغییراتی که نیاز دارید و میزان تبحر جراح پلاستیک، لیفتینگ صورت بینی 2 الی 6 ساعت زمان می برد. بعد از اتمام این جراحی، تمامی برش ها، بخیه زده می شود. بر روی این بخیه ها پانسمان زده می شود تا از تمامی بخیه ها محافظت شود.

برای آن که به نتیجه مطلوب برسید باید به تمامی نکاتی که جراح پلاستیک به آن اشاره می کند، اقدام نمایید و مراقبت بخیه ها بوده و به موقع پانسمان ها را تعویض نمایید.

لیفت صورت همانند سایر روش های جراحی ممکن است عوارضی را به همراه داشته باشد که در صورت مشاهده هر یک از عوارض زیر در اسرع وقت به جراح خود مراجعه نمایید و یا تماس حاصل نمایید.

  • تب بالای 38.5 درجه
  • ترشح چرکی از بخیه ها
  • درد و تورم اطراف بخیه ها
  • بیرون زدن بخیه ها

مراقبت های بعد از جراحی لیفت صورت چیست؟

تورم و کبودی بعد از جراحی زیبایی صورت و لیفت امری طبیعی است و بعد از دئ الی سه هفته بعد از جراحی این موارد برطرف می شود.

این که چه مدت لازم است تا بهبودی کامل حاصل شود، با توجه به افراد مختلف متفاوت است و ممکن است در برخی از افراد سریع تر صورت گیرد. بنابراین، به بیماران عزیز توصیه می شود تا چند روز اول بعد از جراحی را حتما در منزل استراحت نمایند.

دکتر سعید شیرنگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در کرج، از نوین ترین تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز، به منظور ارائه انواع خدمات زیبایی و درمانی به شما عزیزان استفاده می نماید. شما عزیزان می توانید به منظور کسب راهنمایی و مشاهده ی نمونه کارهای بیشتر از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس: 09128490324 – 02632233438
آدرس صفحه اینستاگرام دکتر سعید شیرنگی

به دلیل انجام جراحی و حساس بودن پوست، توصیه می شود تا از قرار گیری در مقابل نور خورشید به طور مستقیم خودداری شود.

پانسمان ها بعد ا گذشت چند روز از جراحی با توجه به میزان جراحی لیفت صورت و با نظر جراح برداشته می شود. بیمار باید بعد از این که پانسمان برداشته شد، به طور مرتب به جراح پلاستیک مراجعه کرده تا از جراح از ورند تغییرات مطلع شود.

برخی از توصیه های مهم دکتر سعید شیرنگی با این حال داشتن زندگی سالم شامل تغذیه و ورزش می تواند در حفظ سلامت پوست کمک کننده باشد.

جراحی لیفت صورت می تواند نتایج دائمی را به همراه داشته باشد ولی باید این نکته را دانست که با افزایش سن و تغییرات وزنی، صورت نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و می تواند تغییراتی را در روند و نتیجه جراحی ایجاد نماید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان