مقالات

لیپوست لاغری شکم و پهلو – هزینه و مقایسه با سایر روش های لاغری

Rate this post

داشتن اندام زیبا و عاری از هر گونه چربی آرزوی هر فردی است ولی متاسفانه به دلیل رژیم‌های غذایی نادرست و عدم تحرک کافی در دنیای امروز اکثر افراد از وجود چربی‌های اضافه در نواحی مختلف بدنشان شکایت دارند. ولی امروزه با پیشرفت علم و فناوری روش‌های متعددی برای زدودن چربی‌های مازاد از بدن ابداع شده‌ است که بدون تحمل درد اضافی و در کمترین زمان ممکن نتایج رضایت‌بخشی از سوزاندن و حذف چربی‌های مازاد بدن ارائه می‌دهند، لاغری با دستگاه لیپوست یکی از این روش‌هاست.

شاید برایتان سوال باشد که منظور از لیپوست شکم چیست، چگونه می‌توان نقاط مختلف شکمی را در کمترین زمان ممکن لاغر کرد؟ لیپوست در واقع نام یکی از به‌روزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های مورد استفاده در لاغری است که می‌تواند بدون داشتن عوارض جانبی میزان زیادی از چربی‌ها را از نواحی مختلف بدن از جمله شکم، بازوها، ران‌ها و … تخلیه کرده و تناسب اندام را به افراد هدیه کند.

آشنایی با انواع لیپوست لاغری

لاغری با دستگاه لیپوست برای نواحی مختلف بدن که دارای چربی‌های اضافی می‌باشند استفاده می‌شود از جمله می‌توان به لیپوست پهلو و شکم، پشت سینه، ران‌ها و بازوها اشاره کرد. یکی از مزایایی که این روش دارد اینست که چربی را به صورت زنده از بدن خارج می‌کند که می‌توان آن را به نواحی دیگری از بدن که نیاز به حجیم شدن دارند تزریق کرد.

لیپوست شکم و پهلو

در لیپوست پهلو و شکم از تکنیک T.L.A در زمان تزریق و تکنیک لرزش، با کمک حرکات رفت و برگشت میکروسکوپی، برای زدودن و تخلیه چربی از شکم و پهلوها استفاده می‌شود. یکی از مزایای استفاده از این روش برای جراحی لاغری یا پیکرتراشی اینست که چربی‌ها را به صورت همگن و یکنواخت از شکم و پهلو برداشته و از گلوله شدن چربی‌ها در منطقه درمان جلوگیری می‌کند. قدرت حذف چربی در این دستگاه به حدی بالاست که تنها در یک جلسه می‌توان اقدام به حذف چربی از نواحی از بدن که نیاز به چربی‌زدایی دارند کرد.

لیپوست بازو

قطعا داشتن بازوهای متناسب با هیکل  به همراه پوست سفت در این ناحیه زیبایی اندام شما را به ویژه در لباس‌های مجلسی زیباتر خواهد کرد، با لیپوسیت بازو می‌توانید علاوه بر حذف چربی‌های اضافی، پوست ناحیه را نیز از حالت شلی و افتادگی به پوستی سفت و منسجم تغییر دهید و باعث زیبایی اندامتان شوید، و این یکی از مزایای استفاده از دستگاه لیپوست برای پیکرتراشی است که علاوه بر حذف چربی‌ها می‌تواند به لیفت و سفتی پوست نیز کمک کند.

از آنجائیکه بازو محل قرارگیری غدد لنفاوی و گردش مایعات لنفی است پس می‌توان گفت ناحیه بسیار حساسی است، بنابراین در انتخاب پزشک خود دقت کافی داشته باشید که دانش و تجربه لازم برای لیپوست نقاط حساس بدن داشته باشد.

لیپوست غبغب

در برخی افراد ممکن است حجم اضافی از چربی‌ها در زیر چانه یا گردن باعث ایجاد پوستی شل و آویزان در ناحیه زیر چانه شود که اغلب چهره فرد را بسیار پیرتر و مسن‌تر از آنچه که هست نشان می‌دهد، این تغییرات پوستی معمولا از سن 40 سالگی ایجاد می‌شوند و برای بسیاری از افراد از نظر روانی اذیت کننده هستند. خبر خوب این است که علاوه بر لیپوست پهلو و شکم، از دستگاه لیپوست می‌توان برای لاغری و چربی‌زدایی نواحی دیگری از بدن چون غبغب نیز استفاده کرد، چون لیپوست هم به صورت موضعی عمل می‌کند که می توان برای اغلب نقاط بدن استفاده کرد و هم یکی از روش‌های بی خطر با حداقل عوارض جانبی است که می‌تواند شما را از شر غبغب خلاص کند.

لیپوست ساق پا

تجمع چربی‌ها در ناحیه ساق پا نیز برای بسیاری از افراد به ویژه خانم‌ها آزار دهنده است چرا که افراد را در پوشیدن شلوارهای تنگ یا چکمه‌های ساق بلند دچار مشکل می‌کند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ظهور متدها و دستگاه‌های جدید برای لیپوساکش و حذف چربی‌های اضافی از بدن می‌توان این مشکل را حل کرد. لیپوساکشن ساق پا با دستگاه پیشرفته‌ی لیپوست شما را به اندام دلخواهتان خواهد رساند.

لیپوست ران ها

ران‌ها از جمله نقاطی از بدن هستند که مستعد تجمع چربی‌های اضافی می‌باشند و بزرگ و غیر استاندارد بودن این ناحیه از بدن برای بسیاری از افراد از نظر زیبایی و روانی اذیت‌کننده است، چنانچه فرد نتواند با روش‌های طبیعی چون ورزش و پیاده‌روی از حجم این نواحی بکاهد قطعاً لاغری با دستگاه لیپوست و حذف چربی‌های اضافی و کوچک کردن سایز ران‌ها یک روش ایمن، حتمی و بسیار موثر خواهد بود.

شرایط بیهوشی در لیپوست لاغری 

در لیپوست نیازی به بیهوشی نیست و تنها با استفاده از یک بی حسی موضعی در نقاط خاصی از بدن که از قبل مشخص می‌شود می‌توان عمل چربی زدایی را انجام داد، البته اگر جزء آن دسته از آدم‌هایی هستید که استرس فراوان دارند می‌توان از قرص آرامبخش نیز استفاده کرد.

لیپوست بهتره یا لیپوماتیک

لاغری با دستگاه لیپوست نسل جدید و به‌روزتری نسبت به دستگاه لیپوماتیک است پس قطعاً معایب چربی زدایی و لاغری با روش‌های دیگر تا حدود زیادی در دستگاه لیپوست کاهش یافته است. از جمله مزایای استفاده از لیپوست پهلو و شکم می‌توان به جمع شدن سریع پوست، بروز تورم، کبودی و عفونت بسیار کم، بالا بودن قدرت و ظرافت کار با این دستگاه، تعداد سوراخ های ایجاد شده بسیار کم در روش لیپوست اشاره کرد.

از جمله مزایای لیپوماتیک نیز می‌توان به جمع شدن سریع پوست، عدم آمبولی چربی، ورم و ترشح بسیار ناچیز در این روش  اشاره کرد که همچنان آن را نسبت به سایر روش‌ها برتر می‌کند. البته در صورت انتخاب یک پزشک متبحر می‌توانید تا حدود زیادی از عوارض جانبی این روش بکاهید.

لیپوماتیک یا لیپوست

لیپوست یا بادی جت

هر دو روش لیپوست و بادی جت جز ایمن‌ترین و کم‌خطرترین روش‌های پیکرتراشی به حساب می‌آیند که دارای مزایای بیشتری نسبت به سایر روش‌ها از جمله لیپوساکشن با ابدومینوپلاستی، لیزر لیپولیز و … می‌باشند، از جمله برتری‌های این روش‌ها نسبت به رو‌ش‌های قدیمی‌تر می‌توان به عوارض جانبی بسیار کم، از بین بردن میزان چربی بیشتر و لیفت بهتر پوست که از ایجاد ناهمواری روی پوست جلوگیری می‌کند اشاره کرد. البته گفتن این نکته خالی از لطف نیست که لاغری با دستگاه لیپوست امروزه به عنوان یکی از قدرتمندترین روش‌های جدا کننده چربی از بدن در جهان شناخته می‌شود.

لیپوست یا ابدومینوپلاستی

لیپوست و ابدومینوپلاستی هر دو از متدهای لاغری به حساب می‌آیند و تنها در روش آنها تفاوت‌هایی وجود دارد. ابدومینوپلاستی نوعی جراحی به روش تهاجمی است که بیشتر برای افراد با شکم‌های بزرگ و افتاده مناسب است که در آن با ایجاد برش‌هایی در نواحی مختلف شکم که عمدتا ناف و ناحیه زیر شکم است  چربی‌های اضافه را از شکم خارج می‌کنند.

لیپوست پهلو و شکم روشی است غیرتهاجمی که در آن نیازی به جراحی و برش در ناحیه شکم نیست و تنها به صورت موضوعی و نهایتا ایجاد سوراخ‌های میلیمتری در محل مورد نظر چربی‌ها را به صورت زنده از شکم یا نواحی دیگر بدن خارج می‌کنند، طوری که می‌توان این چربی را به سایر نواحی بدن در صورت نیاز تزریق کرد.

استفاده از هر کدام از این روش‌ها بسته به نظر پزشک متخصص شما دارد که بر اساس میزان چربی و نوع پوستتان تعیین می‌کند کدام روش برای شما مناسب تر است. یکی از مزایای لاغری با دستگاه لیپوست نسبت به ابدومینوپلاستی اینست که دستگاه لیپوست را علاوه بر ناحیه شکم در هر قسمت از بدن که گمان شود چربی اضافه دارد و از حد نرمال چاقتر است به صورت موضعی می‌توان استفاده کرد ولی ابدومینوپلاستی فقط مختص ناحیه شکم است.

لیپوست یا ابدومینوپلاستی

ولی یکی از مزیت‌هایی که ابدومینوپلاستی دارد و در سایر روش‌ها نمی‌توان آن را اجرا کرد، ترمیم پوست شل و همچنین سفت کردن عضلات شکمی است که در لیپوست به دلیل کشیدن چربی‌ها به صورت موضعی از شکم اینکار امکان پذیر نیست، پس از ابدومینوپلاستی فرد به طور حتم شکمی صاف، بدون چین‌خوردگی و برآمدگی خواهد داشت، پس توصیه می کنیم در صورت داشتن شکمی بزرگ و افتاده حتما روش ابومینوپلاستی را انتخاب کنید.

مزایا و معایب لیپوست شکم 

از جمله مزایای لیپوست پهلو و شکم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایمن و بی خطر است
  • عوارض جانبی ندارد، و میزان درد و تورم بسیار اندکی دارد که در مدت زمان اندک نیز بهبود می‌یابد.
  • از مزیت‌های اصلی این روش این است که چربی‌های خارج شده از بدن زنده می‌مانند و می‌توان آن را به هر نقطه از بدن تزریق کرد.
  • استفاده از بی حسی موضعی کافیست و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.
  • در این روش اثری از گلوله گلوله شدن نیست و چربی‌ها به صورت یکنواخت از محل خارج می‌شوند.
  • لاغری با دستگاه لیپوست کاربری آسانی داشته و نیازی به وسایل ثانویه از جمله کمپرسور هوا، پمپ‌های تزریق و دستگاه مکش وجود ندارد.

استفاده از دستگاه لیپوست برای حذف چربی‌ها یک روش کاملا ایمن و بی خطر شناخته می‌شود و در صورت انتخاب پزشک متخصص و متبحر هیچ گونه عوارض جانبی خاصی را تجربه نخواهید کرد جز تورم و کبودی اندک که معمولا طی چند روز برطرف می‌شوند. البته لاغری با دستگاه لیپوست بیشتر به منظور کاهش چربی‌های بدن و تغییر سایز بدن به کار می رود، پس افرادی که از اضافه وزن زیاد رنج می‌برند ابتدا بایستی با روش‌های دیگر اقدام به لاغری نمایند سپس روی به لیپوست پهلو و شکم یا ران و بازوها بیاورند.

دكتر سيد سعيد شيرنگي، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با چندین سال تجربه در زمینه اعمال زیبایی است که شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به کلینیک دکتر شیرینگی از مشاوره و راهنمایی‌های رایگان این کلینیک در زمینه لاغری با دستگاه لیپوست و به ویژه لیپوست پهلو و شکم استفاده نمایید. برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با هزینه لیپوست نواحی مختلف بدن می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس گرفته و قیمت را از کلینیک دکتر شیرنگی جویا شوید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.