لیپوماتیکمقالات

لاغری بازو با لیپوماتیک بازو

لاغری بازو با لیپوماتیک یک روش قطعی، نوآورانه، کم عارضه و بسیار پرطرفدار می‌باشد که برای خارج کردن چربی‌های مناطق بازو و زیر بغل کاربرد موثر دارد. این متد بیشتر برای بازوهای بزرگ مناسب است و اگر درمان به درستی انجام شود، نتیجه دلپذیری از نظر زیبایی به ارمغان می‌آورد. برداشتن ناکافی چربی توسط پزشکان کم تجربه، اغلب باعث بی‌نظمی و ناهمواری پوست بازو می‌شود که منجر به نارضایتی زیباجویان می‌گردد. مزیت لیپوماتیک بازو در مراکز معتبر توسط پزشک باتجربه این است که به ایجاد برش‌های بسیار ریز در حد چند میلیمتر اکتفا می‌کند و نتایجی مشابه و کم عارضه‌تری را نسبت به روش جراحی به نمایش می‌گذارد.

اینفوگرافی لیپوماتیک بازو
اینفوگرافی لیپوماتیک بازو

این روش بدون درد و خونریزی به پایان می‌رسد و همچنین هزینه آن نسبت به روش جراحی، کمتر خواهد بود که همین امر منجر به باصرفه‌تر شدن پیکرتراشی بازو با لیپوماتیک نسبت به روش‌های مشابه گردیده است. مهم‌ترین عامل برای موفقیت آمیز بودن این روش و به حداکثر رساندن نتایج، انجام چربی زدایی کامل و آرام و جلوگیری از استخراج عجله‌ای چربی‌های زیر پوستی و وارد کردن ضربه محکم به قسمت زیرین درم است. بدیهی است که انجام دادن همزمان این روش‌ها تنها از دستان توانای یک پزشک مجرب برمی‌آید.

لاغری بازو با لیپوماتیک

بسیاری از افراد (به خصوص خانم‌ها) هستند که برخلاف داشتن وزن استاندارد و طبیعی، در برخی از قسمت‌های بدنشان چربی اضافی دارند و از وجود این چربی‌ها احساس ناخوشایندی دارند. یکی از نقاط شایع که با تجمع چربی، دچار افتادگی و شل شدگی می‌شود، بازوها می‌باشند؛ چربی موجود در این مناطق گاهی ممکن است حتی با ورزش کردن نیز از بین نرود. اگر این افراد سنی بالای 18 سال دارند و مشکل و یا بیماری خاصی (مانند فشار خون بالا، مشکل انعقاد خون، بیماری قلبی یا کبدی و …) نداشته باشند، می‌توانند یک کاندید بسیار مناسب برای انجام لیپوماتیک بازو باشند. برای انجام لیپوست بازو (نوعی متد همانند لیپوماتیک است که برای بازو مورد استفاده قرار می‌گیرد)، مراحل زیر طی خواهند شد:

 • طی این روش ابتدا پزشک شروع به مشخص نمودن نواحی مخصوص روی بازو با استفاده از قلم برای لیپوماتیک می‌نماید.
 • سپس داروهای بی حسی مانند لیدوکائین، برای راحتی فرد در طی لیپوماتیک تجویز و تزریق می‌شوند.
 • در مرحله بعد برش‌های کوچک و نامحسوسی در نقاطی که کمتر در معرض دید باشند، برای ورود کانولا، ایجاد می‌شود.
 • کانول، سد مقاوم چربی‌ها را با استفاده از یک حرکت از جلو به عقب کنترل شده، می‌شکند و سپس آن‌ها را با استفاده از وکیوم جراحی یا سرنگ متصل به کانولا، از بازو و زیر بغل خارج می‌کند.
 • در مرحله آخر عمل؛ اگر برش نیاز به بخیه داشته باشد، بخیه زده می‌شود و در غیر این صورت، به همان صورتی که هست، پانسمان خواهد شد.
 • در نهایت پزشک پس از بررسی سلامتی شخص، وی را مرخص می‌کند و استفاده از گن بازو لیپوماتیک را به او توصیه می‌نماید. این گن‌ها موجب کاهش تورم، جمع شدن پوست و بهتر شدن نتیجه لیپوماتیک می‌شوند.

جدول مراحل و مزایای لیپوماتیک بازو

 

 

 

 

لیپوماتیک بازو

مراحل مزایا کاندید مناسب نتایج و ماندگاری
– مشخص کردن نواحی خروج چربی با قلم لیپوماتیک.

– تزریق بی‌حسی موضعی لیدوکائین.

– ایجاد برش کوچک برای ورود کانول.

– شکسته شدن سد چربی‌ها با حرکت جلو به عقب کنترل شده کانول.

– خروج چربی‌های زیر بغل و بازو توسط وکیوم جراحی یا سرنگ متصل به کانول.

– بخیه ناحیه برش در صورت نیاز و درصورت عدم نیاز به بخیه، پانسمان این ناحیه.

– توصیه به استفاده از گن لیپوماتیک.

– عدم نیاز به جراحی و بیهوشی.

– حداقل جراحات ایجاد شده که تنها به صورت برش‌های کوچک است.

– دوره نقاهت کوتاه.

– احتمال ایجاد تورم کم.

– احتمال عفونت کم.

– ترشحات بسیار کم.

– حذف چربی‌های اضافی بازو در مدت زمان کم.

 

– افراد دارای افتادگی و شل‌شدگی در ناحیه بازو و پوست

– افراد دارای بازوهای چاق با چربی اضافی زیاد هستند.

– ایجاد زخم در ناحیه برش.

– ایجاد تورم و کبودی.

– احتمال بروز عفونت.

– بهبود زخم‌ها و تورم و کبودی نهایتا تا دو هفته پس از بیپومتیک بازو.

– دو روز پس از آن می توانید فعالیت های روزمره خود را مانند سرکاررفتن و … از سر بگیرید.

– از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین تا دو هفته پس از لیپوماتیک بازو

– مشاهده نتایج حاصل از لیپوماتیک از یک ماه تا سه ماه بعد.

– ماندگاری لیپوماتیک منوط بر استفاده از گن لیپوماتیک، رعایت رژیم غذایی سالم و انجام ورزش روزانه است.

عوارض لیپوماتیک بازو چیست؟

به طور کلی لیپوماتیک بازو یک روش کاملا ایمن به حساب می‌آید، با این حال اگر توسط پزشکان کم تجربه و آموزش ندیده انجام شود، عوارض احتمالی زیر ممکن است در کمین افراد متقاضی باشند:

 • تورم: معمولا بعد از لیپوماتیک، تورم و احتباس مایع (سروما) در زیر پوست فرد ایجاد می‌شود، گاهی ممکن است لازم باشد که این مایعات با سوزن خاص توسط پزشک تخلیه شوند.
 • آمبولی چربی: ممکن است در حین عمل یا پس از آن، بعضی از قطعات چربی آزاد، باعث انسداد رگ خونی فرد شود که به آن آمبولیسم یا آمبولی گفته می‌شود. گاهی ممکن است این آمبولی در ریه‌ها و یا در مغز ایجاد شوند که یک مورد اورژانسی به حساب می‌آید.
 • واکنش به داروی بی حسی: مانند هر عملی، لیپوماتیک بازو و زیر بغل نیز خطراتی مانند خونریزی و واکنش به داروی بی حسی را به همراه دارد.
 • عفونت: به طور معمول کم پیش می‌آید که فرد پس از لیپوماتیک دچار عفونت‌های پوستی شود، اما در پاره‌ای از موارد ممکن است این اتفاق بیفتد. در حالت کلی، عفونت شدید پوستی می‌تواند سلامتی فرد را تحت تاثیر قرار دهد.
 • مشکلات کلیوی و قلبی: تغییر در سطح مایعات بدن به دلیل تزریق و مکش مایعات می‌تواند باعث مشکلات تهدید کننده زندگی در کلیه، قلب و ریه شود.

آیا لیپوماتیک بازو درد دارد؟

لاغری بازو با لیپوماتیک طی بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بنابراین افراد احساس درد و ناراحتی حین عمل نخواهند داشت. به طور معمول، برای بی‌حسی قبل از لیپوماتیک بازو و زیر بغل ، دوز مناسبی از داروهای بی‌حسی مانند لیدوکائین را تزریق می‌کنند. در حالت کلی اگر می‌خواهید یک عمل راحت و بدون درد و ناراحتی داشته باشید، توصیه می‌کنیم یک جراح پلاستیک ماهر و باتجربه را که مطب مجهزی دارد، انتخاب نمایید تا با دقت و حوصله زیاد و به کارگیری مهارت و تجربه خود، اقدام به لیپو بازو یا همان استخراج چربی‌های دست شما کند. اکثر قریب به اتفاق مراجعان مطب دکتر شیرنگی، در حین عمل و بعد از آن ابراز درد زیادی نمی‌کنند؛ هرچند که اجتناب از وقوع درد بعد از عمل امکان پذیر نیست و افراد مجبورند به طور موقت داروهای مسکنی مانند ژلوفن و یا استامینوفن مصرف کنند.

مراقبت قبل و بعد از عمل لیپوماتیک بازو

 • قبل از عمل، با جراح خود درمورد اینکه چه نوع انتظاری از این روش دارید، صحبت کنید. جراح سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند و در مورد هر گونه بیماری پزشکی و یا داروهای مصرفیتان، سوال می‌پرسد.
 • جراح به شما توصیه می‌کند که حداقل سه هفته قبل از جراحی، مصرف برخی از داروها مانند داروهای رقیق کننده خون یا NSAID را متوقف کنید. همچنین ممکن است لازم باشد برخی آزمایشات مخصوص را انجام دهید.
 • در طی چند روز اول پس از لاغری بازو با لیپوماتیک ، احتمالا دردهای مختصری را تجربه خواهید کرد، در این مدت حتما از داروهای تجویزی پزشکتان به طور منظم استفاده کنید.
 • لازم است که تا 48 ساعت بعد از انجام لیپوماتک، از انجام تمرینات سنگین و سخت که دست‌ها را درگیر کنند، پرهیز کنید.
 • تا زمانی که خطر ایجاد عفونت از بین نرود، زخم‌ها را تمیز و خشک نگه دارید.
 • سعی کنید در 48 ساعت اولیه در معرض مستقیم نور آفتاب و یا محل‌های گرم مثل حمام آفتاب و یا سالن سولاریوم قرار نگیرید، گاهی ممکن است این کار موجب نامتوازن شدن چربی‌های بازویتان شود.

هزینه لیپوماتیک بازو چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک بازو در هر مرکز نسبت به مراکز دیگر با توجه به نوع دستگاه مورد استفاده، متفاوت است. به عنوان مثال دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک، یکی از باتجربه‌ترین جراحان در زمینه لیپوماتیک و سایر متدهای مراقبت از زیبایی هستند که در مطب خود از دستگاه لیپوماتیک پیشرفته PAL استفاده می‌کنند که قابلیت لیفت و جمع نمودن پوست را نیز دارد. عوامل تاثیر گذار بر قیمت لیپوماتیک بازو با استفاده از دستگاه پال، توسط یک جراح ماهر و باتجربه، شامل استفاده از مواد مصرفی مورد استفاده، هزینه کارکرد دستگاه و دستمزد پزشک می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت عمل لیپوماتیک بازو و یا رزرو نوبت مشاوره با مطب ایشان تماس حاصل فرمایید.

لیپوماتیک بازو در تهران و کرج

لاغری بازو با لیپوماتیک در مطب دکتر شیرنگی در کرج و تهران، به روش لیپوست و یا استفاده از فناوری بسیار جدید و پیشرفته استخراج چربی، یعنی لیپوماتیک قدرتی (PAL) که محصول کشور امریکا است، انجام می‌شود. این نوع از لیپوماتیک، از یک کانولا استفاده می‌شود که با سرعت قابل تنظیم، به عقب و جلو حرکت می‌کند. این ارتعاش به جراح امکان می‌دهد تا چربی‌های سفت را با سهولت و سرعت بیشتری از بدن بیرون بکشد. این متد بیشتر اوقات درد و تورم کمتری نسبت به دیگر دستگاه‌های مشابه ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که جراح با دقت و سرعت بیشتری چربی‎ها را از بین ببرد. اگر تمایل به از بین بردن چربی بازو با عمل لیپو دارید، می‌توانید از طریق تماس تلفنی با شماره 09128490324 یا فرستادن پیام به اپلیکیشن واتس اپ، یک نوبت مشاوره حضوری را ترتیب دهید.

شماره تماس: 09128490324 – 02632233438
آدرس صفحه اینستاگرام دکتر سعید شیرنگی

منبع
mayoclinicpubmedpremieresurgicalarts

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

‫3 دیدگاه ها

 1. من فکر نمی کنم که خیلی از مردم بتوانند بگویند که بهترین پزشک جهان را دارند.
  اما من با اطمینان کامل می توانم این جمله را بگویم.
  از زحمات شما متشکرم دکتر عزیزم جناب شیرنگی عزیز

  1. سلام وقت بخیر
   در لیپوماتیک بازو جای بخیه باقی نخواهد ماند اما چنانچه لیفت بازو هم مورد نیاز باشد جای بخیه باقی خواهد ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان