لیپوماتیکمقالات

فرم دهی سینه با لیپوماتیک سینه در خانم ها

Rate this post

مشاهدات حین عمل نشان داده است که سینه‌ها عمدتاً حاوی چربی و غدد هستند. علیرغم این درک، لیپوماتیک سینه به عنوان یک روش اولیه برای کاهش اندازه سینه‌های بزرگ پیشرفت بسیار محدودی داشته و به عنوان یک گزینه درمانی معتبر و ایمن پذیرفته شده است. پیکرتراشی سینه می‌تواند بافت پستانی خانم‌ها را کاهش دهد و با حذف وزن اضافه، باعث بالا رفتنشان گردد. علاوه بر این، این فرآیند به خواص ارتجاعی طبیعی سینه‌ها اجازه می‌دهد تا منقبض شده و تا حدودی به سمت بالا لیفت شوند؛ باید توجه داشته باشید که سینه‌ها تغییر شکل نمی‌دهند، اما کوچک‌تر می‌شوند و گاهی یک جراح پلاستیک می‌تواند فرم‌دهی سینه با لیپوماتیک را هم همگام با کاهش سایزشان به شما ارائه دهد.

جراحان پلاستیک چندین دهه است که آموزش دیده‌اند که کوچک کردن سینه‌های بزرگ باید با سفت کردن و بالا کشیدن پوست سینه همراه باشد و این مفهوم زمانی معنی پیدا کرد که تنها روش کوچک کردن سینه لیپکتومی باز بود. با این حال، امروزه لیپوماتیک توانایی کوچک کردن سینه‌ها را بدون اسکار فراهم می‌کند و در مواردی نتایجی مشابه با جراحی باز را به نمایش می‌گذارد.

درخواست مشاوره تخصصی لیپوماتیک با دکتر سعید شیرنگی

اینفوگرافیک لیپوماتیک سینه
اینفوگرافیک لیپوماتیک سینه

نحوه عمل لیپوماتیک سینه در خانم‌ها چگونه است؟

ساز و کار کلی لیپوماتیک سینه در زنان با مردانی که سینه‌های برجسته دارند یکسان است و به شرح زیر می‌باشد:

 1. در ابتدا پزشک و همکاران او حجم هر سینه را با روش‌های مخصوصی اندازه گیری می‌کند و با جوهر پاک نشدنی روی سینه‌ها خطوطی را رسم می‌نماید.
 2. سپس از ریزترین و نازک‌ترین سوزن ممکن برای تزریق مقدار کمی بی حس کننده موضعی به پوست استفاده می‌نماید.
 3. با استفاده از پانچ بیوپسی پوست، برش‌های کوچکی به قطر 1 میلی متر در پوست ایجاد می‌شود.
 4. در این مرحله، لیپوماتیک سینه با استفاده از میکروکانولا شروع می‌شود که یک سوزن لوله‌ای مانند با قطری بین 0.9 میلی متر تا 1.8 میلی متر است. پزشک با استفاده از قابلیت مکش دستگاه لیپوماتیک، سعی می‌کند حجم چربی خارح شده از هر سینه را برابر نگه دارد.
 5. هنگامی که استخراج چربی‌ها کامل شد، پدهای فوق جاذب را روی سینه‌ها قرار می‌دهند، این پدها مایع متورم کننده‌ای را که از محل ورود کانولا خارج می‌شود را جذب می‌کنند.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک باسن

مزایا و معایب لیپوماتیک سینه چیست؟

کوچک کردن سینه زنان با لیپوماتیک با مزایا و معایب مختلفی همراه است که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت هستند از:

معایب پیکرتراشی سینه

 عوارض و مشکلات بعد از لیپوماتیک سینه معمولا در صورتی ایجاد می‌شود که یک پزشک بی‌تجربه و فاقد توانایی و تخصص‌های مرتبط اقدام به پیکرتراشی سینه در افراد مختلف (به ویژه کسانی که کاندید خوبی برای این عمل نبوده‌اند) نماید. این معایب و عوارض عبارت هستند از:

 1. باقی ماندن جای زخم پس از لیپوماتیک سینه در اثر استفاده ناشیانه از کانولا و یا انتخاب سایز نامناسب سوزن.
 2. کبودی بیش از حد به دلیل استفاده از لباس فشاری الاستیک با طراحی ضعیف و فشرده سازی ناکافی پس از عمل.
 3. نامتقارن شدن دو سینه نسبت به هم
 4. آسیب به بافت اصلی پستان و غدد آن در اثر عدم مهارت کافی جراح
 5. نکروز پوستی

مزایا پیکرتراشی سینه خانم ها 

 1. کوچک و بالا کشیده شدن پستان‌ها به طور همزمان
 2. رسیدن به اهداف مورد نظر در یک جلسه
 3. عدم نیاز به بیهوشی عمومی و تحمل عوارض ناشی از داروهای بیهوشی
 4. عدم نیاز به بستری شدن پس از پایان لیپوماتیک سینه
 5. تناسب اندام و قابل قبول‌تر شدن ظاهر
 6. عدم باقی ماندن جای زخم (اسکار)
 7. عدم نیاز به برش‌های بزرگ و سراسری بر روی پستان‌ها
 8. بهبودی سریع، به طوریکه زیباجو با شرایط عادی می‌تواند در عرض دو تا سه روز پس از عمل به سر کار و فعالیت اجتماعی عادی خود بازگردد.
 9. کاهش 20 تا 50 درصد حجم سینه

مطالب بیشتر: لیپوماتیک ساق پا

متقاضی مناسب برای جراحی لیپوماتیک سینه کیست؟

آن دست از خانم‌ها و آقایانی که شکایت اصلیشان از اضافه وزن و سایز سینه خود است، کاندیدهای خوبی برای لیپوماتیک سینه (LBR) هستند. با این حال برخی از افراد احتمالاً نتایج بهتری نسبت به سایرین پس از کوچک کردن سینه با لیپوماتیک خواهند داشت و نتایج آن می‌تواند برایشان بسیار خوشحال کننده و رضایت بخش باشد. بهترین کاندیدها برای کوچک کردن سینه با لیپوساکشن عبارت هستند از:

 1. زنانی که یائسگی را پشت سر گذاشته‌اند معمولاً سینه‌هایی دارند که نسبت به نوجوانان دارای نسبت بیشتری چربی است. این افراد معمولا کاندید مناسبی برای کاهش سایز و لیفت سینه با لیپوماتیک هستند.
 2. خانم‌های دارای اضافه وزن نیز ممکن است دارای سینه‌هایی باشد که حاوی مقدار قابل توجهی چربی است و بنابراین کاندیدای خوبی برای لیپوساکشن سینه خواهند بود. نسبت چربی در سینه را می‌توان با ماموگرافی تعیین کرد.
 3. داشتن انتظارات واقع بینانه یکی از مهم‌ترین ملاک‌ها برای انتخاب فرد متقاضی می‌باشد. افراد باید بدانند که فرم اصلی سینه‌هایشان بعد از لیپوماتیک کماکان به شکل سابق باقی خواهند ماند و تغییرات شامل کاهش سایز و بالا کشیده شدن نسبی خواهند بود.
 4. افرادی که سینه‌هایشان بیش از حد آویزان نباشد؛ زیرا در اینصورت حاوی مقدار بسیار کمی چربی خواهند بود و به جای لیپوماتیک باید جراحی را انتخاب کنند.
 5. وجود سلامتی عمومی زیباجو؛ به عبارتی افرادی که بیماری‌های مختلف به ویژه بیماری‌های مرتبط با پستان دارند (مانند فیبروکیستیک سینه) کاندید مناسبی برای لیپو نیستند.

کاندید مناسب جراحی لیپوماتیک سینه

نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی

به طور کلی باید نکات زیر را برای انجام لیپوماتیک در نظر بگیرید:

مراقبت‌های قبل از عمل

 1. از یک هفته قبل از لیپوماتیک سینه داروهای رقیق کننده خون مصرف نکنید
 2. از مصرف داروها و دمنوش‌های گیاهی حداقل از 1 هفته قبل از عمل خودداری کنید
 3. به منظور عدم ایجاد اختلال حین عمل و بعد از آن، از مصرف دخانیات و خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های الکلی پرهیز نمایید.
 4. داروهای مصرفی خود را به پزشک خود معرفی کنید تا در صورت نیاز در مورد نحوه مصرفشان راهنماییتان کند.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک ران

مراقبت‌های بعد از عمل

 1. پس از عمل لیپوساکشن سینه، در طی 8 تا 16 هفته آینده کاهش تدریجی تورم را تجربه خواهید کرد. به لطف استفاده از زهکشی باز و لباس های فشرده کننده مناسب، کبودی بسیار کمی را تجربه خواهید کرد.
 2. ممکن است بعد از لیپوساکشن توده های سینه را تشخیص دهید، اما این موقتی است؛ سعی کنید در طول این مدت نکات گوشزد شده پزشکتان را رعایت کنید.
 3. پس از لیپوماتیک سینه، تورم طی 8 تا 16 هفته بعد به تدریج کاهش می‌یابد. در این مدت با استفاده از لباس و گن‌های فشرده سازی مناسب، به کاهش زودهنگام تورم کمک کنید.
 4. با شروع نقاهت دردهایی را تجربه خواهید کرد که برای تسکینشان باید حتما از داروهای تجویزی جراح خود به طور منظم استفاده نمایید.
 5. حداقل تا 2 روز بعد از انجام لیپوی سینه از انجام تمرینات سنگین و سخت پرهیز کنید.
 6. تا زمانی که خطر عفونت مطرح است، لازم است جای زخم‌ها را تمیز و خشک نگه داشت و پانسمان‌ها را به طور منظم تعویض نمود.

مراقبت بعد از لیپوماتیک سینه

نتایج و ماندگاری لیپوماتیک سینه

لیپوماتیک سینه امروزه یکی از متداول‌ترین روش‌هایی است که توسط جراحان پلاستیک انجام می‌شود و به طور ایمن با کمترین میزان عوارض مورد استفاده قرار گرفته است. نتایج این روش در صورتی که وزنتان در حالت ثابت باقی بماند طولانی مدت و حتی مادام العمر خواهد بود. شاید در روزهای اولیه بعد از عمل با دیدن تورم و احتباس مایعات احساس ناامیدی کنید اما با کاهش این علائم خواهید دید که ظاهر بدن شما تا چه اندازه تغییر کرده و چه نتایج دلچسبی را برجای گذاشته است.

توجه داشته باشید که با افزایش سن، خاصیت ارتجاعی بدن  کاهش می‌یابد و شکل پستان‌ها احتمالا آویزان خواهد شد؛ بنابراین افتادگی نسبی سینه‌ها در سنین بالا مورد انتظار می‌باشد. برای کوچک کردن سینه با استفاده از میکرو کانولا، سوراخ‌هایی که در پوست ایجاد می‌شوند بسیار کوچک هستند (در حد 1 میلی متر و کوچکتر از یک خلال دندان) بنابراین نتیجه لیپوماتیک عملاً بدون هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای خواهد بود.

هزینه لیپوماتیک سینه در کلینیک دکتر شیرنگی

هزینه پیکرتراشی سینه در کلینیک‌های مختلف نسبت به‌هم متفاوت است زیرا برای این متد از سمت سازمان‌های مسئول هزینه مشخصی در نظر گرفته نشده است. گاهی مهم‌ترین عامل در تعیین هزینه، نوع دستگاه لیپوماتیک است؛ به عنوان مثال دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک یکی از باتجربه‌ترین جراحان در زمینه لیپوماتیک و سایر متدهای مراقبت از زیبایی هستند که در مطب خود از دستگاه لیپوماتیک پیشرفته PAL استفاده می‌کنند که قابلیت لیفت و جمع نمودن پوست را نیز دارد.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت لیپوماتیک پا با استفاده از دستگاه پال، توسط یک جراح ماهر و باتجربه، شامل استفاده از مواد مصرفی مورد استفاده، هزینه کارکرد دستگاه و دستمزد پزشک می‌باشد. شما عزیزان برای اطلاع از هزینه لیپوساکشن سینه در مطب دکتر شیرنگی می‌توانید از روش‌هایی مانند برقراری تماس تلفنی با شماره 09108822057 یا فرستادن پیام به اپلیکیشن واتس اپ استفاده کنید. از دیگر خدمات زیبایی لاغری کلینیک دکتر شیرنگی می‌توان به لیپوماتیک صورت، لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی اشاره نمود.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک زانو

منبع
ncbidrpuneetguptaliposuction

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.