لیپوماتیک

لیپوماتیک شکم و پهلو – موثرترین روش از بین بردن چربی 1401

4.6/5 - (9 امتیاز)

لیپوماتیک نوعی عمل است که با استفاده از یک ابزار با قدرت مکش، چربی را از نواحی خاص بدن مانند شکم، پهلو، باسن، ران، بازوها یا گردن خارج می‌کند؛ همچنین لیپوماتیک شکم و پهلو می‌تواند این نواحی را شکل دهی نیز کند (کانتورینگ کردن صورت و بدن). اگر کسی اضافه وزن داشته باشد، احتمالاً بتواند با رعایت رژیم غذایی و انجام ورزش یا روش‌های حذف چاقی (مانند جراحی بای پس معده) بتواند وزن خود را کاهش دهد. در واقع پزشکان، لیپوماتیک کل بدن را به عنوان یک روش موثر برای کاهش وزن در نظر نمی‌گیرند، زیرا این چربی‌های تلنبار شده در نواحی مختلف بدن، موجب افزایش فرد وزن نمی‌شوند.

اینفوگرافی لیپوماتیک شکم و پهلو
اینفوگرافی لیپوماتیک شکم و پهلو

درخواست مشاوره تخصصی لیپوماتیک با دکتر سعید شیرنگی

اگر بدنتان بیش از حد چربی داشته باشد (صرف نظر از میزان وزن) و طی سال‌های متمادی حتی با انجام ورزش و یا رژیم غذایی تغییری نکرده باشند، ممکن است کاندید لیپوماتیک یا همان پیکرتراشی شکم و پهلو باشید. طی این روش چربی‌ها به طور کاملا ایمن و موثر، از نواحی مختلف بدن فرد استخراج می‌شوند اما وزن وی ثابت باقی خواهد ماند. ما در این مقاله نگاهی اجمالی به ماهیت عمل لیپوماتیک، نحوه انجام و هزینه آن خواهیم داشت؛ با ما همراه باشید.

لیپوماتیک شکم و پهلوها چیست؟

شاید برای شما هم سوال باشد که عمل پیکرتراشی چیست و چه مزایای برای فرد به دنبال دارد؟ ما در این بخش به موضوع تخصصی عمل پیکر تراشی کل بدن و ویژگی‌های آن می‌پردازیم. با افزایش وزن بدن، سلول‌های چربی از نظر اندازه و حجم افزایش می‌یابند. عمل لیپوماتیک شکم و پهلو به نوبه خود، تعداد سلول‌های چربی موجود در یک منطقه خاص از بدن را کاهش می‌دهد. میزان چربی خارج شده از هر ناحیه از بدن طی لیپوماتیک کل بدن، به ظاهر آن ناحیه و حجم چربی بستگی دارد. تغییرات و کانتورینگ ناشی از لیپوماتیک معمولاً تا زمانی که وزن شما ثابت بماند، دائمی هستند. پس از پایان لیپوماتیک شکم، پوست خود را با خطوط جدیدی که پزشک روی نواحی تحت درمان ایجاد نموده است، منطبق می‌کند.

اگر پوست شما از قابلیت ارتجاعی خوبی برخوردار باشد، به احتمال بسیار زیاد، پس از لیپوماتیک  صاف به نظر خواهد رسید و دچار افتادگی نمی‌شود. با این حال اگر پوستتان خاصیت کشسانی ضعیفی داشته باشد، پس از لیپوماتیک شکم و پهلوها، مناطق تحت درمان ممکن است شل یا افتاده به نظر برسند.

معرفی بهترین جراح لیپوماتیک شکم و پهلو

در حالت کلی افرادی می‌توانند این روش را انجام دهند که در سلامتی کامل بدنی به سر برند و بیماری که بتواند این روش را پیچیده و دچار چالش کند (مانند ضعیف بودن جریان خون، بیماری‌های عروق کرونری، دیابت یا سیستم ایمنی ضعیف)، نداشته باشند. از همه مهم‌تر این است که یک پزشک کارکشته و حاذق این روش را انجام دهد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

 

 

 

لیپوماتیک شکم

مراحل مزایا معایب نتایج نکات مراقبتی

– انجام مشاوره متقاضی توسط پزشک.

– مشخص کردن نواحی خروج چربی.

– تزریق داروی بی‌حسی موضعی لیدوکائین.

– استریل کردن این ناحیه.

– ایجاد برش‌های کوچک در نواحی مشخص شده.

– وارد کردن کانول اتوماتیک و پیشرفته با حرکات جلو عقب و ایجاد ارتعاش و آب کردن چربی‌ها.

– خروج سریع چربی‌های اضافی.

– استریل کردن دوباره ناحیه برش.

– بخیه کردن این ناحیه در صورت نیاز.

– پانسمان زخم‌ها

– عدم نیاز به جراحی و بیهوشی.

– عدم ایجاد عوارض شدید مانند زخم زیاد، اسکار و…

– از دست دادن مقدار زیادی از چربی در مدت زمان کم.

– دوره نقاهت کوتاه و بازگشت به زندگی عادی در مدت زمان کم.

– امکان واکنش به داروی بی‌حسی

– تورم

– عفونت

– آمبولی چربی

– مشکلات کلیوی

– ایجاد زخم در ناحیه برش و کبودی و تورم.

– بهبود زخم‌ها از یک هفته پس از لیپوماتیک.

– بهبود تورم از 2 تا 4 هفته بعد.

– بازگشت به زندگی روزانه از 1 تا 2 هفته بعد.

– امکان انجام فعالیت و ورزش سنگین از 2 تا 4 هفته بعد.

– مشاهده نتایج از 1 تا 3 ماه بعد.

نکات مراقبتی قبل از لیپوماتیک:

– انجام آزمایشات تجویزی پزشک.

– عدم استفاده از داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهاب از یک هفته قبل.

– عدم مصرف الکل حداقل از 48 ساعت قبل.

– یک وعده غذایی سبک بخورید.

– حتما با خود یک همراه ببرید.

مراقبت‌های بعد از لیپوماتیک:

– استفاده از گن لیپوماتیک.

– مصرف داروهای تجویزی پزشک .

– عدم انجام فعالیت‌های سنگین.

– رعایت رژیم غذایی سالم جهت حفظ نتایج لیپوماتیک.

چرا لیپوماتیک انجام می‌شود؟

لیپوماتیک شکم و پهلو برای از بین بردن چربی در مناطقی از بدن که به رژیم و ورزش پاسخ نداده‌اند، استفاده می‌شود. موارد زیر، مناطقی از بدن هستند که بیشترین متقاضی را برای انجام لیپوماتیک ناحیه شکم و پهلو دارند:

 • شکم
 • ناحیه زیر بازوها
 • پهلوها
 • ساق و مچ پا
 • سینه و کمر
 • باسن و ران
 • چانه و گردن
 • علاوه بر موارد ذکر شده، گاهی اوقات می‌توان از لیپوماتیک برای کاهش حجم پستان یا درمان ژنیکوماستی (بزرگی سینه در مردان) استفاده نمود. نکته بسیار مهم این است که لیپوماتیک باعث کاهش فرورفتگی‌های ناشی از سلولیت یا سایر بی نظمی‌های موجود در سطح پوست نمی‌شود.

خطرات ناشی از لیپوماتیک شکم و پهلو چیست؟

پیکر تراشی چیست و چه عوارضی دارد؟ معمولا لیپوماتیک شکم و پهلو یک روش ایمن به حساب می‌آید، با این حال اگر توسط پزشکان کم تجربه و غیر ماهر انجام شود، عوارض احتمالی زیر ممکن است در افراد متقاضی به وجود بیاید:
 • واکنش به داروی بی حسی: مانند هر عملی، لیپوماتیک نیز خطراتی مانند خونریزی و واکنش به داروی بی حسی را به همراه دارد.
 • تورم: معمولا بعد از لیپوماتیک، تورم و احتباس مایع (سروما) در زیر پوست فرد ایجاد می‌شود، گاهی ممکن است لازم باشد که این مایعات با سوزن خاص توسط پزشک تخلیه شوند.
 • عفونت: عفونت‌های پوستی بعد از لیپوماتیک نادر اما ممکن هستند. عفونت شدید پوستی ممکن است زندگی و سلامتی فرد را تهدید کند.
 • آمبولی چربی: ممکن است تکه‌های شل شده چربی در رگ خونی گیر کنند، در ریه‌ها جمع شده و یا به مغز منتقل شوند، به این اتفاق آمبولی چربی گفته می‌شود که یک مورد اورژانسی است.
 • مشکلات کلیوی و قلبی: تغییر در سطح مایعات بدن به دلیل تزریق و مکش مایعات می‌تواند باعث مشکلات تهدید کننده زندگی در کلیه، قلب و ریه شود.

خطرات احتمالی لیپوماتیک شکم و پهلو

اقدامات احتیاطی قبل از لیپوماتیک شکم و پهلو

 • قبل از عمل، با جراح خود درمورد اینکه چه نوع انتظاری از این روش دارید، صحبت کنید. جراح سابقه پزشکی شما را بررسی می‌کند و در مورد هر گونه بیماری پزشکی و یا داروهای مصرفیتان، سوال می‌پرسد.
 • جراح به شما توصیه می‌کند که حداقل سه هفته قبل از جراحی، مصرف برخی از داروها مانند داروهای رقیق کننده خون یا NSAID را متوقف کنید. همچنین ممکن است لازم باشد برخی آزمایشات مخصوص را انجام دهید.

لیپوماتیک شکم و پهلو در مطب دکتر شیرنگی

پیکرتراشی شکم و پهلو در مطب دکتر سعید شیرنگی (متخصص جراحی لاغری) با استفاده از فناوری بسیار جدید و پیشرفته استخراج چربی، یعنی لیپوماتیک قدرتی (PAL) که محصول کشور امریکا است، انجام می‌شود. در این نوع از لیپوماتیک، از یک کانولا استفاده می‌شود که با سرعت قابل تنظیم، به عقب و جلو حرکت می‌کند. این ارتعاش به جراح امکان می‌دهد تا چربی‌های سفت را با سهولت و سرعت بیشتری از بدن بیرون بکشد. PAL ممکن است بعضی اوقات درد و تورم کمتری نسبت به دیگر دستگاه‌های مشابه ایجاد کند و باعث شود که جراح با دقت بیشتری چربی‎ها را از بین ببرد.

اگر نیاز به استخراج حجم زیادی چربی باشد، پزشک می‌تواند از این روش استفاده نماید. دستگاه PAL قابلیت لیفت و جمع نمودن پوست را دارد و در افرادی که حجم چربی خیلی زیادی ندارند، در لیفت پوستشان بسیار موثر واقع می‌شود. لازم به ذکر است که ویژگی‌های ذکر شده، منحصرا مختص دستگاه پال می‌باشد.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو چقدر است؟

قیمت لیپوماتیک شکم و پهلو با توجه به میزان حجم چربی بدن و دستگاه مورد استفاده برای آن، متفاوت خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت پیکر تراشی شکم و پهلو در مطب شخصی دکتر سعید شیرنگی، با شماره‌های مندرج در سایت و یا با استفاده از چت آنلاین تماس حاصل فرمایید. همچنین در صورت تمایل برای اطلاع از هزینه عمل برداشتن چربی شکم با لیپوماتیک می‌توانید با رزرو نوبت حضوری، با دکتر مشاوره کامل در مورد شرایط و هزینه‌های احتمالی این متد داشته باشید.

هزینه لیپوماتیک شکم و پهلو چقدر است؟

بهترین جراح لیپوماتیک شکم و پهلو

دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک به عنوان یکی از بهترین جراح لیپوماتیک شکم و پهلو در کرج می‌باشند که با به کارگیری جدیدترین فناوری لیپوماتیک در دنیا (دستگاه امریکایی PAL)، اقدام به ارائه خدمات زیبایی می‌کنند. ایشان قبل از انجام لیپوماتیک، یک جلسه مشاوره‌ای با زیباجویان خواهند داشت و آن‌ها را از فواید و نحوه انجام این متد آگاه می‌سازند و پس از تفهیم تمام نکات، با دقت و حوصله، شروع به استخراج چربی و کانتورینگ مناطق مورد نظر می‌نمایند. شما زیباجویان عزیز می‌توانید برای رزرو نوبت مشاوره با دکتر، با تلفن مطب به شماره 09108822057 تماس حاصل فرمایید.

برای مشاهده عکس هایی از عمل لیپوماتیک به ادرس اینستاگرام دکتر سعید شیرنگی مراجعه فرمایید.

instagram

جدیدترین روش تخلیه چربی شکم

پیشرفت‌های انجام شده در حوزه زیبایی سبب گشته‌اند تا افراد چاق و کسانی که از چربی‌های اضافی بدن خود شکایت دارند بتوانند به راحتی به اندام ایده‌آل خود دست یابند. یکی از جدیدترین روش‌های تخلیه چربی شکم و پهلو که این روزها با استقبال بسیاری از افراد همراه بوده عمل زیبایی پیکر تراشی است. به این صورت که کاندیدهای انجام آن در یک جلسه می‌توانند از شر چربی‌های اضافی خود رها شده و بدون ورزش‌های سنگین و رژیم‌های سخت به فرم دلخواه خود برسند. در عمل لیپوماتیک به کمک دستگاه‌های پیشرفته روز بافت‌ چربی‌های اضافی تخریب شده و از بدن خارج می‌شوند. در نتیجه نتایج مثبت حاصله بلافاصله بعد از اتمام کار قابل مشاهده خواهند بود. البته برای رسیدن به نتایج نهایی باید مراقبت‌های لازم بعد از عمل اعمال شده و دوره نقاهت با حساسیت بالایی دنبال شود.

بهترین دکتر لیپوماتیک در ایران

لیپو کل بدن با هدف رسیدن به فرم اندام ایده‌آل در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شوند. امروزه با توجه به استقبالی که اغلب مردم از انجام لیپو شکم و پهلو دارند تعداد مراکزی که خدمات لیپوماتیک را ارائه می‌دهند نیز افزایش یافته‌اند. از طرفی دیگر برخی از افراد غیر متخصص به منظور جذب مشتری با حداقل هزینه عمل پیکرتراشی را انجام می‌دهند. از آنجایی که لیپوماتیک در دسته عمل‌های زیبایی قرار دارد انتخاب کلینیک و پزشک معتبر و شناخته شده در این زمینه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. چرا که کوچکتری بی‌دقتی می‌تواند عوارض جانبی و خسارت‌های جبران‌ناپذیر بسیاری را در پی داشته باشد.

مزایای لیپوماتیک شکم و پهلو

پیکرتراشی شکم و پهلو برای افرادی مناسب است که تنها با مشکل چاقی در این قسمت از بدن خود مواجه بوده و با روش‌هایی همانند ورزش و رژیم غذایی نتوانستند چربی‌های این قسمت از بدن خود را تخلیه کنند. شاید این ذهنیت برای شما ایجاد شده است که روش‌های مختلفی برای درمان این مشکل وجود دارد و چرا ما به شما لیپوماتیک شکم و پهلو را پیشنهاد می‌دهیم. مزایای پیکرتراشی باعث شده است که محبوبیت این روش حتی در بین متخصصان نیز بیشتر گردد:

 1. در ابتدا بهتر است ایمنی جراحی لاغری شکم و پهلو را مورد بررسی قرار دهیم. اگر دوست دارید برداشتن چربی‌های اضافه در این قسمت از بدن با کمترین عارضه جانبی همراه باشد، قطعاً لیپوماتیک بهترین گزینه انتخابی خواهد بود. البته لازم است حتماً به جراح ماهر مراجعه کنید تا تخلیه چرب صورت کامل و بدون آسیب‌های بافتی انجام گیرد.
 2. از سوی دیگر شما می‌توانید از متخصص بخواهید این چربی‌ها را برای شما فریز کرده تا بتوانید در تکنیک تزریق چربی از آن‌ها استفاده کنید چرا که در فرآیند پیکرتراشی، سلول‌های چربی هیچ آسیبی ندیده و به همین دلیل برای فرآیند ترانسفر چربی بسیار مناسب خواهند بود.
 3. شما در عرض چند ساعت می‌توانید تمامی چربی‌هایی که در ناحیه شکم و پهلو وجود دارند را تخلیه کرده و به تناسب اندام ‌ایده‌آل خود برسید. این مسأله باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد.
 4. جالب است بدانید که لیپوماتیک شکم و پهلو نه تنها آسیبی به عضلات و بافت‌های داخلی وارد نکرده بلکه برای خانم‌ها برای درمان ناباروری ناشی از تجمع چربی در شکم نیز بسیار مفید خواهد بود.

نکات مهم مراقبتی بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

مراقبت بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

انتخاب بهترین جراح برای لیپوماتیک شکم و پهلو تنها بخش از نتیجه نهایی را تضمین می‌کند و شما باید به توصیه‌های مراقبتی بعد از پیکرتراشی شکم و پهلو نیز توجه داشته باشید تا بتوانید به نتیجه ‌ایده‌آل برسید. مهمترین نکات مراقبتی عبارتند از:

 1. پوشیدن گن طبی تا زمان توصیه شده توسط متخصص به صورت شبانه‌روز
 2. مصرف دارو‌های تجویز شده توسط متخصص
 3. خودداری از انجام فعالیت‌های سنگین به مدت چند هفته
 4. شروع پیاده‌روی‌های آهسته و ملایم از روز سوم بعد از لیپوماتیک به منظور کمک به تخلیه مایعات
 5. خودداری از فشار آوردن به محل زخم‌ها

پوشیدن گن بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو

همانگونه که گفته شد یکی از نکات مراقبتی بعد از پیکرتراشی شکم و پهلو، پوشیدن گن است. تا زمانی که جراح توصیه می‌کند باید در تمامی ساعات شبانه‌روز این را به تن داشته باشید چرا که مهمترین عملکرد آن، جلوگیری از افتادگی پوست است. گن کمک می‌کند پوست با فشار به عضلات شکم بچسبد و خلاء ایجاد شده بین پوست و عضلات، منجر به افتادگی پوست نشود. از سوی دیگر گن به دلیل فشاری که به شکم وارد می‌کند، به ترمیم سریع‌تر زخم‌ها کمک خواهد کرد. همچنین باعث می‌شود مایعات تجمع یافته در این قسمت سریع‌تر تخلیه شده و شما به مشکلی همانند عفونت و یا افزایش ورم پوستی دچار نشوید.

آیا لیپوماتیک شکم و پهلو درد دارد؟

برخی از مراجعه‌کنندگان درمورد میزان درد لیپوماتیک شکم و پهلو سؤال می‌پرسند. به طور کلی متخصص براساس سطح جراحی و میزان چربی که باید از بدن تخلیه شود، از بی‌حسی موضعی یا حالت نیمه بیهوشی برای فرد استفاده خواهد کرد. بنابراین در طی جراحی اصلاً دردی احساس نمی‌کنید اما بعد از اتمام عمل و با از بین رفتن اثر ماده بی‌حسی، ممکن است کمی درد داشته باشید که در این صورت مصرف مسکن‌های تجویز شده توسط متخصص کمک می‌کند بتوانید این درد را تحمل کنید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

‫48 دیدگاه ها

  1. سلام دوست عزیز
   گوشت اضافه بعد از لیپوماتیک وجود ندارد به این علت که ما اصلا در عمل لیپوماتیک برش نداریم فقط چند سوراخ ایجاد می شود که محل سوراخ ها خودشان ترمیم می شوند.

 1. سلام از گن بعد از عمل چند وقت باید استفاده کرد ؟ و اگر استفاده نکنیم مشکلی پیش میاد ؟

  1. سلام دوست عزیز
   برای استفاده از گن بعد از لیپوماتیک در طی 4 تا 6 هفته اول توصیه اکید می شود. خصوصا دو هفته اول استفاده از گن بسیار کلیدی می باشد.

  1. سلام دوست عزیز
   جای بخیه ها بسیار کوچک می باشد حدود 4 میلی متر و جای بخیه ها بعد از 6 ماه کمرنگ می شود.

  1. سلام دوست عزیز
   هزینه جراحی بستگی به تعداد نواحی لیپوماتیک دارد که با دستگاه پال نسبت به سایر روش ها گرانتر خواهد بود.
   چنانچه مصرف سیگار در فرد زیاد باشد امکان دارد خطر نکروز پوست و آسیب عروقی در ناحیه پوست و کبودی و تورم بیشتر شود. بهتر است سیگار را 6 هفته تا یک ماه قبل از عمل قطع کنید تا نتیجه ی مطلوب تری بگیرید.

 2. سلام
  خیلیا میگن لیپوماتیک خطرناکه من مردد هستم
  لیپوساکشن با لیپوماتیک ظاهرا فرق داره و تو لیپو خطر مرگ خیلی داشت و خیلی شنیدم
  الان در مورد لیپوماتیک این مشکل وجود داره /
  ؟

  1. سلام دوست عزیز
   لیپوساکشن با استفاده از متد جدید و با دستگاه پال انجام می شود و کاملا بی خطر است البته انتخاب درست بیمار توسط پزشک خیلی مهم می باشد.

  1. سلام دوست عزیز
   لیپوماتیک با دستگاه پال انجام میشود و هزینه هر ناحیه ۱۱ میلیون می باشد.
   شکم و پهلو و پشت ۳ ناحیه محسوب می شود و به اصطلاح لیپو ۳۶۰ گفته میشود.

 3. سلام لیپوماتیک برمیگرده ؟ از خیلیا شنیدم میگن برمیگرده دلیل خاصی داره که برمیگرده؟

  1. سلام دوست عزیز
   چنانچه مواردی که بعد از عمل به شما گفته خواهد شد رعایت شود بازگشت ندارد.

 4. این عمل چند روز بستری داره دکتر جان ؟ و یک سوال دیگ بعدزایمان هم بدن برمیگرده به همین حالت تراش شده😐؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   نیاز به یک شب بستری دارد و چک هموگلوبین باید انجام شود تا در صورت نیاز تزریق خون انجام شود. از یک هفته تا دو هفته هم نیاز به مراقبت دارند.

 5. من شهرستانم تا اینجا ۷ ساعت راهه اگ برا عمل بیام تو راه برگشت اسیب نمیبینم ؟ و اینک بعد عملم باز باید مراجعه کرد یا او همین شهر خودمون میتونیم پیش پزشک دیگ بریم !

  1. سلام دوست عزیز
   توصیه میشه دوستانی که از شهرستان می آیند 3 الی 4 روز بعد از عمل در شهری که عمل شدند بمانند تا بتوانند تحت نظر پزشکی که جراحی را انجام داده است قرار بگیرند.

  1. سلام وقت بخیر
   بهتر است بعد ابدو زایمان انجام نشود و این عمل به افرادی پیشنهاد می شود که دیگر قصد بارداری ندارند.

 6. تورو خدا بگید درد هم داره یعنی مثل عمل سزارینه من دوست دارم انجام بدم بخاطر دردش میترسم

  1. سلام دوست عزیز
   بله برخلاف اینکه خیلی از افراد می گویند درد ندارد با توجه به اینکه از طریق چند سوراخ کل شکم تراشیده خواهد شد بله درد خواهد داشت ولی این درد قابل تحمل می باشد و باید مسکن مصرف شود.

  1. سلام وقت بخیر. بله نیاز هست تا معاینه انجام شود و سپس با توجه به نوع نیاز نوع عمل مشخص گردد

 7. سلام روزتون بخیر. من قصد دارم لیپو کنم اما نگرانم. تا چند روز ممکنه خونابه داشته باشم ؟ و اگر خونابه کم بیاد مشکلی پیش میاد برای من؟

 8. سلام و عرض ادب
  روزتون بخیر تنتون سلامت باشه
  دکتر من قصد بارداری دارم چاق هم هستم
  بنظرتون بهتره بعد بارداری لیپو انجام بدم ؟ یا قبلش ؟
  لیپو رو همزمان با زایمان میشه انحام داد؟
  ممنون میشم راهنمای کنید

  1. سلام دوست عزیز
   پیشنهاد میکنم بعد از بارداری اقدام به عمل لیپوماتیک کنید.
   خیر همزمان با زایمان پیشنهاد نمی شود.

  1. با سلام. لیپوماتیک توسط دستگاه پال آمریکایی با کمترین عوارض انجام میشه. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم ویدیو اختصاصی از نحوه عملکرد این دستگاه رو تو لینک زیر مشاهده کنید
   آپارات

 9. خیلی دوست دارم لیپوماتیک انجام بدم وزنم حدود 20 کیلو اضافه س اما از امبولی می ترسم نمیدونم چطور با این ترس کنار بیام

 10. بغیر از هزینه عمل، قبلش قبلش نیاز به آزمایشی چیزی هست و یا سایر هزینه هایی که قبلش باید انجام بشه ممنون میشم توضیح بدین

 11. خیلی دلم میخواد انجام بدم از امبولی می ترسم میگن تو سن های بالا اتفاق میوفته این صحت داره دکتر عزیز؟

 12. من 14 کیلو اضافه وزن داشتم ورزش کردم لاغر شدم اما پوستم دچار شل شدگی شد و اون طور که باید صاف و تخت نشد .. الان می تونم لیپوماتیک انجام بدم دکتر ؟

 13. انقدر روش های لاغری اومده موندم کدوم رو انجام بدم ؟ دکتر شما تشخیص میدین کدوم مناسبه یا من میتونم انتخاب کنم ؟ اضافه وزن بالایی دارم با ورزش هم پایین نیومده دکتر تغذیه هم رفتم بی فایده بوده اما از جراحی هم می ترسم

 14. سلام می تونم بپرسم دقیقا دوره نقاهتش چند روزه هست چون باید از شهرستان خبر کنم برای مدتی بیان که کارامو انجام بدن ..

 15. سلام من می خواستم جراحی لیپو و تزریق چربی به طور همزمان انجام بشه وشنیدم از چربی های همین نواحی برای تزریق استفاده میشه ؟ این صحت داره ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.