لیپوماتیکمقالات

لاغری و فرم دهی صورت با لیپوماتیک صورت و گردن [هزینه 1401]

Rate this post

لیپوماتیک از جمله عمل‌های اسکالپتینگ یا به اصطلاح زیبایی اندام و پیکرتراشی محسوب می‌شود که در سالیان اخیر با استقبال فراوانی از جانب افرادی که از چاقی صورت رنج می‌برند مواجه شده است. بدون شک داشتن چهره‌ای زیبا می‌تواند بر جذابیت افراد بیفزاید و وجود چاقی در برخی نواحی صورت یکی از مشکلاتی است که لزوم لیپوماتیک صورت و به اصطلاح عمل لاغری صورت را به بهترین نحو ممکن توجیه می‌کند. هزینه چربی سوزی صورت در مقایسه با آثار و تبعات روانی ناشی از وجود چهره‌ای چاق چندان قابل توجه نیست. در واقع نباید فراموش کنید که عمل لیپوماتیک صورت اولین و نخستین گزینه پیشنهادی به افرادی است که پس از تحمل رژیم‌های غذایی طولانی مدت و ورزش‌های طاقت‌فرسا هنوز نتوانسته‌اند به چهره مورد نظر و ایده‌آل خودشان دست پیدا کنند. شاید در اغلب مواقع تمرکز فرد بر انجام عمل راه را برای اندیشیدن به سایر موارد در این زمینه می‌بندد.

در واقع غیر از فراهم نمودن مقدمات و آمادگی اولیه بدین منظور البته انتخاب پزشک و جراح پلاستیک متبحر نیز در اولویت انتخاب وی باید قرار بگیرد. در واقع فرم ‌دهی و لاغری صورت با لیپوماتیک زمانی می‌تواند موفقیت‌آمیز تلقی شود که مجموعه‌ای متشکل از تیم‌های تخصصی درمان، محیط استریل، بهره مندی از تجهیزات روزآمد و استفاده از مواد با کیفیت در این عمل در نهایت بتوانند هدف نهایی فرد را از انجام لیپوماتیک محقق سازند. توصیه می‌کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در خصوص پیکرتراشی صورت و نحوه انجام آن در اختیار شما قرار دهیم.

درخواست مشاوره تخصصی لیپوماتیک با دکتر سعید شیرنگی

اینفوگرافیک لیپوماتیک صورت
اینفوگرافیک لیپوماتیک صورت

عمل لاغری صورت با لیپوماتیک

لیپوماتیک صورت در واقع یک نوع عمل برداشتن و مکش چربی‌های انباشته شده در نواحی مختلف صورت است. جوانسازی و پیشگیری از تجمع ذخایر چربی در نواحی صورت یکی از نخستین اهدافی است که افراد از انجام عمل لیپوماتیک دنبال می‌کنند. در بسیاری موارد این چربی‌ها در اثر عوامل متعددی از قبیل تغذیه نادرست و کم تحرکی در کنار وجود چاقی مفرط در سایر نواحی تجمع پیدا کرده‌اند. به عبارت دیگر وجود زندگی مدرن در کنار تمام تبعات مثبتی که برای زندگی افراد فراهم نموده است همچنین به شیوع چاقی در افراط که زمینه ساز بیماری‌ها و عوارض ناخواسته دیگری نیز محسوب می‌شود بیشتر دامن زده است.

از روش پیکرتراشی صورت به عنوان یک روش غیر تهاجمی نام برده می‌شود که در نهایت از چربی‌های خارج شده می‌توان در سایر نواحی بدن که نیاز به تزریق چربی دارند استفاده کرد. اصولا افرادی کاندید عمل لیپوماتیک صورت هستند که دارای ویژگی‌های زیر باشند:

 • پوست آن‌ها قابلیت ارتجاعی خودش را از دست نداده باشد.
 • بافت مورد نظر آسیب دیده و غیر قابل ترمیم نباشد.
 • کاندید مورد نظر دارای شرایط سلامت جسمی مناسبی بدین منظور باشد.
 • فرد از آمادگی روحی و وروانی به منظور انجام لیپوماتیک برخوردار باشد.

به عبارت دیگر روند تولید چربی طبیعی بدن تا دوران بلوغ بوده و پس از این دوران تولید این نوع چربی در بدن متوقف می‌شود. بنابراین فرم دهی و لاغری صورت یکی از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌های موجود است که برای افرادی که از دست چربی‌های مقاوم صورت خود به ستوه آمده‌اند پیشنهاد می‌شود.

لیپوماتیک صورت در چه نواحی قابل انجام است؟

همانطور که در مطالب فوق نیز به این نکته اشاره کردیم لیپوماتیک صورت در اغلب نواحی صورت انجام می‌شود. بنابراین در کنار پیکرتراشی یا به اصطلاح کانتورینگ بدن شما همچنین می‌توانید به راحتی چاقی صورتتان را هم برطرف کنید. همچنین شما قادر خواهید بود تا با خارج کردن چربی از این نواحی با بهره‌گیری از فرم‌دهی و لاغری صورت با لیپوماتیک دوباره فرم مطلوب خودتان را به دست بیاورید. به طور کلی برخی از این نواحی که عمل لیپوماتیک به منظور رفع چربی‌های مقاوم و اضافی در آن‌ها پیشنهاد می‌شود عبارتند از:

 • گونه‌ها
 • کیسه‌های زیر چشم
 • چانه
 • گردن
 • غبغب
 • کیسه‌های زیر چشم

لیپوماتیک صورت و گردن

لیپوماتیک صورت صرفا مشتمل بر انجام عمل برای یک ناحیه خاص از صورت فرد نمی‌باشد. بلکه در واقع هر یک از نواحی صورت فرد که به نوعی دچار تجمع چربی هستند می‌توانند گزینه مناسبی برای رفع توده‌های انباشته چربی برشمرده شوند. فرقی نمی‌کند که این انباشتگی در ناحیه صورت و گردن نباشد. پزشک با حذف چربی‌های گونه، چانه یا حذف غبغب فرد و گردن با در نظر گرفتن وضعیت بیمار از نظر وجود بیماری‌های مزمن یا مواردی که به تشخیص وی وابسته است نسبت به خروج این چربی‌ها اقدام می‌کند. در اغلب موارد لیپوماتیک چانه به همراه گردن صورت می‌گیرد.

هدف این است تا ضمن ایجاد جوانی و بازگرداندن شادابی و لطافت به پوست فرد همچنین زنان و مردانی که کاندید این نوع عمل هستند از صورتی لاغرتر و البته با جذابیت بیشتری به نظر برسند. همچنین وجود هر نوع عارضه ناشی از تجمع چربی در نواحی گردن و صورت و داشتن گردنی زیبا با فرم ایده‌آل فرد از جمله مواردی است که در لیپوماتیک صورت و گردن مورد توجه قرار می‌گیرد.

بنابراین اگر شما قصد دارید تا از شر چربی‌های اضافی گردن یا صورت رهایی پیدا کنید و برای انتخاب یکی از متدهای جراحی در این زمینه مردد هستید لیپوماتیک صورت و گردن می‌تواند گزینه مناسبی باشد که توسط پزشکان به شما پیشنهاد می‌شود. به خاطر داشته باشید که همزمان با انجام عمل لیپوماتیک همچنین می‌توانید سایر عمل‌های اصلاحی و زیبایی را نیز بدین منظور و به صورت ترکیبی انجام دهید و برای تشخیص سایر روش‌ها جراح پلاستیک به دلیل دارا بودن صلاحیت علمی بهترین مرجع بدین منظور برشمرده می‌شود.

چگونگی انجام عمل جراحی لیپوماتیک صورت

شما می‌توانید در صورتی که نسبت به هر یک از اعضای صورتتان احساس ناخوشایندی دارید در گام نخست به سراغ پزشک متخصص در این حوزه بروید. اگر غبغبتان آویزان شده یا فکر می‌کنید چانه شما بدفرم به نظر می‌رسد یا حتی گردنتان آن زیبایی و برازندگی سابق را ندارد یا گونه‌هایتان بیش از حد برجسته و بزرگ به نظر می‌رسد شما می‌توانید از جدیدترین متد فرم‌دهی و لاغری صورت با لیپوماتیک بهره بگیرید. این عمل چندان پیچیده نبوده و حتی در زمره عمل‌های سرپایی محسوب می‌شود و نیاز به هزینه چندانی ندارد. لیپوماتیک صورت یکی از نخستین پیشنهاداتی است که توسط جراحان پلاستیک به افرادی که دچار چاقی صورت هستند پیشنهاد می‌شود. بنابراین اگر قرار است این عمل در سایر نواحی بدن صورت گیرد حتی می‌توانید در صورت خودتان نیز شاهد جوانی و طراوت دوباره باشید. البته یکی از پیش شرط‌های اساسی این کار انتخاب پزشک مجرب در این زمینه است.

در انجام عمل جراحی لیپوماتیک برای صورت یا گردن و هر یک از نواحی مورد نظر که قبلا توسط پزشک تعیین شده است موارد زیر انجام می‌گیرد:

 • از بی حس کننده موضعی بر روی صورت یا گردن استفاده می‌شود. با توجه به شرایط فرد ممکن است پزشک از روش بیهوشی عمومی نیز بدین منظور استفاده کند.
 • در هر یک از نواحی صورت یا گردن که قبلا علامت‌گذاری شده‌اند برش‌هایی ایجاد می‌شود. قطر سوراخ‌ها و برش‌هایی که ایجاد می‌شوند باید به گونه‌ای باشد که میله مخصوص مکش و برداشتن چربی‌ها بتواند به قسمت تحتانی پوست وارد شود.
 • با استفاده از لوله توخالی مخصوصی که کانولا نام دارد چربی موجود در این نواحی که برش خورده‌اند جداسازی شده و این کار از طریق نوسانات و ارتعاشات همین میله (کانولا) صورت می‌گیرد. چربی‌های موجود با استفاده از مکش این دستگاه از موضع مورد نظر خارج می‌شوند.
 • در پایان هر یک از نواحی صورت که برش داده شده و چربی‌های اضافی آن تخلیه شده است بخیه زده می‌شود.

لازم به ذکر است که هر چند فرایند تخلیه در هر دو روش لیپوساکشن صورت و لیپوماتیک صورت شبیه هم می‌باشد با این وجود تفاوتی که این دو روش در نوع جداسازی چربی‌ها دارند تفاوت بین این دو روش جراحی را به خوبی آشکار می‌سازد. در روش لیپوساکشن از فرایند گرما بدین منظور استفاده می‌شود و در روش لیپوماتیک از حرکات لرزشی برای جدا سازی و در نهایت تخلیه چربی بهره گرفته می‌شود. یکی دیگر از تفاوت‌هایی که این دو شیوه با هم دارند این است که امکان دارد پوست در عمل لیپوساکشن مجددا حالت آویخته و شل پیدا کند ولی در لیپوماتیک پوست سفت‌تر خواهد بود و به ندرت امکان شل شدن آن وجود دارد.

لیپوماتیک صورت

مزایا و معایب لیپوماتیک صورت

 لیپوماتیک صورت نیز مانند اغلب روش‌های رفعه چربی بدن دارای معایب و مزایایی می‌باشد. برخی از مهم‌ترین مزایای استفاده از این روش عبارتند از:

 • مدت زمان بهبودی در این روش در مقایسه با روش‌های مشابه از قبیل لیپوساکشن سریعتر انجام می‌گیرد.
 • به دلیل غیر تهاجمی بودن این روش علائم ناشی از جراحی از قبیل کبودی، خونریزی و آثار زخم کمتر مشاهده خواهد شد.
 • میزان تخلیه چربی در لیپوماتیک صورت بسیار بیشتر از سایر روش‌ها می‌باشد.
 • این عمل در مدت زمان کوتاهی انجام گرفته و هزینه آن نیز در مقایسه با سایر روش‌های جراحی پلاستیک بسیار پایین‌تر است.
 • لیپوماتیک کم‌خطر بوده و کانولا در حین عمل پس از نزدیک شدن به بافت‌های غیر چربی حساس متوقف می‌شود.
 • روش لیپوماتیک بدون درد بوده و در نتیجه برای افرادی که درگیر چاقی صورت یا سایر اعضای خود هستند در اولویت قرار دارد.

 مهمترین معایب روش لیپوماتیک را هم می‌توان به صورت زیر برشمرد:

 • برجای ماندن آثار کبودی در موضع تا چند روز بعد از عمل مشهود است. ممکن است به دلیل استریل نبودن محیط یا وسایل مورد استفاده عفونت به شکل التهاب، ترشحات چرکین، بروز درد و تغییر رنگ در موضع مورد نظر ایجاد شود.
 • از این روش برای افرادی که دچار اختلالات قلبی هستند استفاده نمی‌شود.
 • از لیپوماتیک برای رفع چین و چروک‌های صورت استفاده نمی‌شود چرا که لیپوماتیک به عنوان محرک روند کلاژن سازی شناخته نمی‌شود.
 • این روش برای بازگشت چربی‌های روی صورت یک روش دائمی به شمار نمی‌رود و در صورت عدم رعایت اقدامات پس از عمل و مواردی از قبیل تغذیه صحیح و ورزش امکان بازگشت چاقی وجود دارد.

بهترین متخصص لیپوماتیک صورت در تهران

برای شناسایی بهترین متخصص لیپوماتیک صورت در تهران لازم است تا موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • به سوابق و کارنامه فعالیت‌های پزشکان در این زمینه مراجعه کنید.
 • از بازخوردهای سایر افرادی که دچار عارضه‌های مشابه بوده‌اند استفاده کنید.
 • می‌توانید از محل مورد نظر بازدید کنید و از خدمات ارائه شده در این محل از نزدیک دیدن کنید.
 • مشاوره تخصصی و انجام معاینات اولیه پزشک و جراح پلاستیک بسیار اهمیت دارد. دقت و ظرافت و آشنایی با دانش روز در این حوزه برای یک پزشک مزیت غیر قابل انکاری است.
 • وجود پرسنل حرفه‌ای و تجهیزات روزآمد می‌تواند نویدبخش اتفاقات خوبی از قبیل انجام موفقیت‌آمیز لیپوماتیک صورت شما باشد.

بهترین پزشک لیپوماتیک صورت

پیشنهاد ویژه ما استفاده از خدمات تخصصی دکتر شیرنگی جراح پلاستیک و زیبایی در تهران می‌باشد. با انتخاب دکتر شیرنگی و خدماتی که در کلینیک ایشان ارائه می‌گردد که مشتمل بر جراحی‌های زیبایی صورت، جراحی زیبایی سینه، جراحی اندام‌ها وتنه، جراحی‌های ترمیمی و سایر متدهای زیبایی می‌باشد در واقع شما به زیباییِ دوباره سلام کرده‌اید.

آیا نتایج لیپوماتیک صورت دائمی است؟

شما می‌توانید حتی با وجود تحمیل هزینه چربی سوزی صورت دوباره به شرایط دردناک قبلی برگردید. هر چند شاید ماندگاری نتایج عمل لیپوماتیک صورت شما کمی بیشتر از سایر روش‌های لاغری صورت باشد با این وجود در صورتی که شما موارد زیر را رعایت نکنید این آثار دوباره از بین خواهند رفت.

 • نخست این که بهتر است در روش تغذیه و به طور کلی سبک زندگی خودتان تجدید نظر کنید و از رویه قبلی پیروی نکنید.
 • دومین نکته این است که نباید از ورزش کردن غافل شوید و هرگز سعی نکنید که کم تحرکی و تنبلی را جایگزین تحرک و شادابی کنید.

بنابراین بهره‌گیری از اثرات عمل لیپوماتیک صورت اگر با رعایت نکات فوق همراه نباشد قطعا کار بیهوده‌ای خواهد بود. در واقع این شما هستید که در نهایت ماندگاری این روش را تضمین می‌کنید وگرنه در کوتاه مدت و در صورت اضافه وزن دوباره شاهد چاقی صورت و عود شرایط قبل از عمل خواهید بود.

هزینه لیپوماتیک صورت

برای انجام لیپوماتیک صورت و دستیابی به صورت دلخواه خودتان با فرم دلخواهی که آرزویش را دارید لازم است تا مبلغی را بدین منظور هزینه کنید. در مقایسه با هزینه لیپوماتیک در کشورهایی مانند انگلستان، آمریکا یا سایر کشورهای اروپایی این هزینه در کشور ما بسیار پایین تر است. به عنوان مثال در اغلب کشورها این هزینه حدود چهار هزار دلار است که در ایران با مبالغی بسیار منصفانه و منطبق با تعرفه‌های مصوب در وزارت بهداشت و درمان پرداخت می‌شود. هر چند باید اذعان کرد که به طور کلی هزینه چربی سوزی صورت تابعی از موارد زیر است:

 • انتخاب پزشک جراح متبحر و با سابقه دارای رزومه درخشان
 • انتخاب کلینیک یا بیمارستان و شرایط پذیرش و انجام عمل در مرکز درمانی مذکور
 • استفاده از داروهای بیهوشی و ضد درد و مواد مورد استفاده در انجام عمل لیپوماتیک صورت از قبیل لباس عمل
 • استفاده از تجهیزات روزآمد و تکنیک‌های نوین فرم دهی صورت با لیپوماتیک
 • ارائه خدمات پزشکی به فرد و مراقبت‌های ویژه

منبع
lipolondondgsgroup

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.