لیپوماتیک

لیپوماتیک پشت کمر (تخلیه چربی کمر برای داشتن کمر باریک) + هزینه 1401

Rate this post

لیپوماتیک پشت کمر یکی از راه بسیار خوبی برای خارج کردن چربی‌های موضعی انباشته در کمر و پشت است. امروزه با وجود روش لیپوماتیک دیگر داشتن یک کمر تنگ و باریک آرزویی دور از دسترس نیست. با استفاده از لیپوماتیک، می‌توان چربی‌های انباشته شده در ناحیه کمر و پهلوها را از بین برد. این کار، در یک جلسه و با کمترین درد انجام می‌شود و از داشتن اندامی زیبا و جذاب لذت خواهید برد.

با لیپوماتیک کمر می‌تواند برآمدگی‌ها و حالت یک تکه پشت کمر از بین ببرید و کمری باریک و تراشیده داشته باشید. در واقع پشت و پهلوها قسمت‌هایی از بدن هستند که حاوی چربی‌های سرسخت هستند و ورزش و رژیم غذایی نمی‌تواند به راحتی این چربی‌های انباشته شده را از بین ببرد. لیپوماتیک کمر یک راه حلی استثنایی برای از بین بردن چربی‌های انباشته شده در این ناحیه است؛ که ماندگاری بالایی دارد و جای زخم ندارد. یکی از روش‌های لاغری موضعی است که می‌تواند برآمدگی‌ها و حالت یک تکه پشت کمر از بین ببرد.

درخواست مشاوره تخصصی لیپوماتیک با دکتر سعید شیرنگی

در ادامه مطلب، به بررسی تمام ابعاد لیپوماتیک پشت کمر می‌پردازیم.

نحوه انجام لیپوماتیک پشت کمر

برای انجام لیپوماتیک پشت و کمر، بخش‌هایی از کمر بیمار که می‌خواهند عمل جراحی انجام دهند، مشخص می‌شوند. عمل جراحی لیپوماتیک از طریق بیهوشی کمر یا بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود، با توجه به درخواست متقاضی و تجویز پزشک متخصص انجام می‌شود. ابتدا پزشک برشی در ناحیه کمر ایجاد می‌کند. پس از ورود لوله به بدن، با حرکات ارتعاشی ایجاد شده به چربی برخورد کرده و بافت چربی را تجزیه می‌کند.

در این مرحله، توسط قدرت مکش دستگاه، چربی‌ها از ناحیه مورد نظر تخلیه می‌شوند. در نهایت، ناحیه شکاف‌ها با چند بخیه بسته می‌شود و عمل جراحی به پایان رسید. پزشک در پایان چربی‌هایی که از کمر و پشت استخراج شده است را به باسن، سینه و سایر اندام‌ها برای افزایش حجم، تزریق کنند. پس از این عمل، فرد قادر به انجام تمام فعالیت‌ها و کارهای روزانه است و دیگر نمی‌خواهد در بیمارستان بستری شود، فقط به مدت یک ماه به کمر فشار نیاورید. از حمل کالاهای سنگین خودداری کنید.

کاندید مناسب لیپوماتیک پشت کمر

برای رسیدن به نتیجه مطلوب از لیپوماتیک پشت کمر، مراجعه کننده باید از شرایط و ویژگی‌های خاصی برخوردار باشد. اگر فرد مورد نظر شرایط مساعدی نداشته باشد، بعد از عمل دچار عوارض لیپوماتیک زیادی در ناحیه پشت کمر می‌شود.

شرایط لازم برای انجام لیپوماتیک پشت کمر به شرح زیر است:

 • وزن فرد نباید در شش ماه گذشته تغییر کند.
 • متقاضی باید ورزش و رژیم غذایی را برای کاهش وزن امتحان کرده باشد و نتوانسته به نتیجه مطلوب برسد.
 • پوست پشت متقاضی باید دارای خاصیت ارتجاعی باشد. تنها در این صورت است که می‌تواند خود را با تغییرات پس از لیپوماتیک تنظیم کنید.
 • فردی که برای لیپوماتیک پشت اقدام می‌کند باید نگرش مثبتی نسبت به این عمل داشته باشد و انتظارات او دور از واقعیت نباشد.
 • BMI باید نرمال باشد.
 • متقاضی باید از سلامت عمومی و عاری از هرگونه بیماری خاص برخوردار باشد.
 • متقاضی نباید به الکل یا تنباکو معتاد باشد.

مزایا و عوارض احتمالی لیپوماتیک پشت کمر

مزایا

 1. ایمنی و نتیجه‌دهی بالای لیپوماتیک
 2.  هزینه پایین آن در مقایسه با روش‌ها تهاجمی قدیمی
 3.  عدم نیاز به گذراندن دوره نقاهت طولانی و آزاردهنده
 4.  مدت استفاده از گن در لیپوماتیک پشت کمر دو هفته است
 5.  یکنواختی چربی زیر پوست در لیپوماتیک پشت کمر
 6. مدت زمان استفاده از گن در این جراحی بسیار کوتاه بوده و به مدت ۲ هفته ادامه دارد. این مدت در ساکشن (۶ ماه) و لیزر لیپولیز (۴-۲ماه) است. در عین حال برای جمع شدن بهتر پوست بسته شدن گن به مدت ۳۰-۴۰ روز توصیه می‌شود.
 7.  در این جراحی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و بیمار درد ندارد.
 8. تورم و ترشحات در این جراحی بسیار کم است.
 9.  احتمال عفونت در لیپوماتیک پشت کمر بسیار کم است.
 10.  آمبولی چربی کم بود و تاکنون موردی گزارش نشده است.
 11.  نیازی به بستری شدن ندارد و فرد پس از درمان مرخص می‌شود.
 12.  اگر کانولا با بافت‌های غیر چرب برخورد کند، سیستم امنیتی فعال اجازه توقف فوری را می‌دهد
 13.  خستگی و کوفتگی دربدن در این جراحی کمتر است، بنابراین نسبت به سایر روش‌ها راحت‌تر است. از آنجایی که نه تنها باعث کاهش چربی می‌شود، بلکه باعث افزایش میزان کلاژن نیز می‌شود، افتادگی در بدن از بین می‌رود و باعث سفت شدن بدن می‌شود.
 14.  از آنجایی که فرآیند حذف چربی لیپوماتیک با کانولا انجام می‌شود، جای برش کوچک است.
 15.  امکان استفاده مجدد از چربی جمع آوری شده برای تزریق چربی پس از انجام فرآیند وجود دارد.
 16. حذف چربی لیپوماتیک بدون درد انجام می‌شود، زیرا این روش بدون آسیب به بافت‌ها و اعصاب انجام می‌شود.
 17. با استفاده از لیپوماتیک، ظاهر سلولیت کاهش می‌یابد. در سایر کاربردهای لیپوساکشن، هیچ کاهشی در ظاهر سلولیت وجود ندارد.
 18.  لیپوماتیک یک برنامه کاربردی راحت برای پزشک و بیمار فراهم می‌کند. بازیابی به سرعت انجام می‌شود. احتمال عوارض جانبی بسیار کم است.

معایب

مانند بسیاری از روش‌های زیبایی، لیپوماتیک پشت کمر با برخی عوارض جانبی در طول دوره بهبودی همراه خواهد بود. تجربه این مشکلات طبیعی است و برای همه اتفاق می‌افتد، اما با مراقبت مناسب می‌توانند به سرعت ناپدید شوند. از سوی دیگر عوارضی وجود دارد که مربوط بیمارستان و پزشک ناشناخته و نامعتبر مشکلاتی وجود دارد که می‌تواند خطرناک باشد. در زیر برخی از عوارضی که افراد در با لیپوماتیک آن مواجه می‌شوند آورده شده است.

 1.  حساسیت فرد به داروی بی‌حسی مانند لیدوکائین ممکن است باعث خارش یا سوزش شود. این مشکل در افرادی که سابقه‌ای از حساسیت به این ماده یا مواد مشابه داشته‌اند، قابل شناسایی و پیشگیری می‌باشد.
 2. تورم، قرمزی یا خونریزی موقت در ناحیه ورود و خروج کانولا پس از جراحی که ممکن است ۲ تا ۴ روز طول بکشد.
 3.  ممکن است تا ۶ ماه التهاب و مایع ناشی از برش‌ها وجود داشته باشد.
 4.  محل جراحی ممکن است عفونی شود. برای جلوگیری از این عارضه باید به یک مرکز معتبر و بسیار تمیز مراجعه کنید. ضدعفونی و خشک کردن مناسب از جمله مواردی است که باید در کلینیک انجام شود و بیماران مورد توجه ویژه قرار گیرند.
 5. برخی از بیماران ممکن است کبودی یا خونریزی جزئی داشته باشند که ظرف چند روز پس از جراحی ناپدید می‌شود. این مشکل اغلب در کسانی که قبل از جراحی از آسپرین استفاده می‌کنند رخ می‌دهد. بنابراین پزشکان توصیه می‌کنند که از دو هفته قبل از جراحی از مصرف این گونه داروها خودداری کنید.

مراقبت‌های قبل و بعد از لیپوماتیک کمر

مراقبت‌های قبل از لیپوماتیک کمر

 1. حداقل دو روز قبل و بعد از جراحی سیگار نکشید.
 2. ده روز قبل از جراحی از مصرف داروهای حاوی آسپرین، ویتامین E یا داروهای ضد التهابی خودداری کنید.
 3. حداقل دو روز قبل از جراحی از داروهای گشادکننده برونش مانند افدرین یا آسم استفاده نکنید و در روز عمل از داروهای ضد تیروئید استفاده نکنید.
 4. حداقل چند روز قبل از جراحی تمام رژیم‌های غذایی را قطع کنید.
 5. لاک ناخن را پاک کنید.
 6. قبل از جراحی صبحانه یا ناهار سبک بخورید.
 7. بعد از نیمه شب از مصرف کافئین خودداری کنید.
 8. روز عمل پماد را همراه داشته باشید. آنتی بیوتیک‌های خوراکی را از روز قبل از عمل، روز جراحی و هر روز بعد از عمل شروع کنید.
 9. لباس‌های گشاد از جمله شلوار کردی بپوشید. از آرایش یا جواهرات استفاده نکنید. جوراب و لباس گرم همراه داشته باشید. بعد از جراحی کفش یا دمپایی راحت بپوشید.

مراقبت پس از لیپوماتیک کمر

پس از جراحی لیپوماتیک کمر و پشت فرد متقاضی باید بعضی از کارها را جهت مراقبت از خود انجام دهد. معمولاً چنین افرادی در همان روز یا روز بعد از بیمارستان مرخص می‌شوند. این جراحی مانند سایر جراحی‌های کانتورینگ بدن نیاز به مراقبت‌های ویژه‌‌ای دارد. مانند:

 1. تا چند هفته بعد از عمل از سوتین تنگ استفاده نکنید
 2. برای جلوگیری از عفونت و کنترل درد از مسکن‌ها و قرص‌های تجویزی پزشک استفاده کنید.
 3. بعد از عمل برای جلوگیری از آسیب و زخم از گن‌های طبی و بانداژ استفاده کنید.
 4.  پس از لیپوماتیک پشت و کمر، حداقل تا ۲ روز از استحمام خودداری کنید.
 5. به مدت یک هفته بعد از جراحی لیپوماتیک کارهای روزانه سبک انجام دهید.
 6.  به مدت ۳ هفته به صورت دائم روی صندلی نشینید

در صورت مبتلا شدن به هر یک از نشانه‌های زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:

 • تورم، کبودی یا قرمزی
 • درد شدید یا افزایش یافته
 • سردرد، راش، تهوع یا استفراغ
 • تب (دمای بالاتر از ۱۰۰. ۴ درجه فارنهایت)
 • ترشح از برش که زرد یا سبز است یا دارای بوی نامطبوع است
 • خونریزی که متوقف یا کنترل نمی‌شود
 • از دست دادن احساس یا حرکت

عوامل موثر در هزینه لیپوماتیک پشت کمر

لیپوماتیک پشت کمر از نوع عمل‌های زیبایی هستند و بنابراین تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند. برای هزینه این عمل نمی‌توان عدد دقیقی بیان کرد، زیرا فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شود. هر یک از این عوامل بر هزینه جراحی تاثیر می‌گذارد. مهم‌ترین عوامل را می‌توانیم به صورت زیر دسته بندی کرد.

 • نوع تکنیک جراحی و تجهیزات مورد استفاده
 • تجربه و مهارت جراح در انجام لیپوماتیک پشت کمر
 • حجم و میزان چربی‌های بدن که باید از این ناحیه خارج شود.
 • هزینه‌‌ای که برای اتاق عمل پرداخت می‌شود
 • دستمزد دستیاران جراح، متخصص هوشبری و…
 • هزینه مدت زمان بستری بیمار در صورت نیاز
 • منطقه جغرافیایی که کلینیک در آن واقع شده است.
 • مدت زمان انجام لیپوماتیک کمر و پشت

نتیجه گیری درباره لیپوماتیک پشت کمر

لیپوماتیک یکی از روش‌هایی است که امروزه بیشتر برای از بین بردن چربی‌های کمر و پشت استفاده می‌شود. این روش دقیق و در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود. لیپوماتیک یکی از روش‌های تهاجمی جراحی است، که باید در کلینیک زیر نظر جراح متخصص انجام شود. در غیر این صورت منجر به عوارض نامطلوبی از جمله خونریزی و آمبولی می‌شود. لذا تاکید بر پرهیز از مراجعه به پزشکانی که تجربه و امکانات کافی و به روز برای جراحی ندارند، می‌باشد.

کلینیک دکتر شیرنگی با بهترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا و با کارشناسان مجرب در کلیه امور جراحی زیبایی در خدمت زیبا جویان محترم می‌باشد.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.