لیپوماتیکمقالات

هزینه لیپوماتیک در تهران (1401) – محاسبه قیمت پیکرتراشی سایر نواحی بدن

5/5 - (1 امتیاز)

از سوالات پرتکرار این روزهای زیباجویان می‌توان به قیمت پیکرتراشی یا همان لیپوماتیک شکم اشاره کرد. لیپوماتیک از جمله متدهایی است که پس از مدت کوتاهی بعد از معرفی آن، طرفداران زیادی را به سمت خود کشید و محبوبیت زیادی پیدا کرد. یکی از دغدغه‌های زیباجویانی که به هر دلیلی دچار اضافه وزن و به دنبال آن افزایش حجم چربی در بدن خود شده‌اند هزینه لیپوماتیک است. به طور کلی هزینه پیکرتراشی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و قیمت واحدی برای آن اعلام نشده است. به همین دلیل است که هزینه دریافتی کلینیک‌های زیبایی برای انجام لیپوماتیک شکم و پهلو یا دیگر مناطق با یکدیگر متفاوت است.

اینفوگرافیک هزینه لیپوماتیک
اینفوگرافیک هزینه لیپوماتیک

درخواست مشاوره تخصصی لیپوماتیک با دکتر سعید شیرنگی

شما عزیزان می‌توانید برای آگاهی کامل از هزینه لیپوماتیک در کلینیک دکتر شیرنگی  با ما تماس بگیرید. در حالت کلی توجه به این نکته مهم است که دریافت هزینه کم نسبت به سایر مراکز نشان یک پوئن مثبت نیست، قبل از توجه به هزینه باید هنر و توانایی جراح را مد نظر قرار دهید تا به دور از عوارض جانبی ناخواسته، به اندام ایده آل خود برسید. در این مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار بر قیمت لیپوماتیک در تهران و کرج و سایر شهرهای ایران می‌پردازیم.

هزینه پیکرتراشی در مطب شیرنگی

لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک به عنوان یک متد جدید و موثر از مجموعه جراحی‌های پیکرتراشی می‌باشد که در از بین بردن آنی چربی‌هایی که با ورزش و رژیم غذایی طولانی مدت از بین نرفته‌اند (به ویژه برای قسمت‌های خاصی از بدن مانند شکم، ران، بازوها و غبغب) موثر است. هزینه لیپوماتیک و روش‌های انجام لیپوماتیک مختلف هستند و بسته به نظر پزشک، هدف، بافت تحت درمان و دستگاه‌های موجود در مراکز، تعیین می‌شود. نتایج حاصل از لیپوماتیک کاملا به میزان مراقبت و رعایت نکات گوشزد شده توسط جراح بستگی دارد و با توجه به رویکرد رفتاری افراد پس از لیپوماتیک، نتایج آن بلند یا کوتاه مدت خواهد بود. مراحل انجام این متد عبارت است از:

 1. ابتدا باید با جراح یک جلسه مشاوره داشت تا مشخص شود که آیا کاندید مناسبی برای این روش هستید یا خیر.
 2. بررسی نقاطی که فرد درخواست تخلیه چربیشان را دارد توسط پزشک (مانند شکم، پهلو، پشت ران و…)
 3. علامت دار کردن نواحی مورد نظر که توده چربی زیادی دارند.
 4. استفاده از مواد بی حس کننده برای سر نمودن موضعی نواحی مورد نظر
 5. ضد عفونی کردن قسمت‌های تحت درمان جهت جلوگیری از ورود میکروب و ایجاد عفونت
 6. برش کوچکی در ناحیه مورد درمان ایجاد می‌شود تا بتوان کانول را وارد کرد. سپس سوزن نازک دستگاه پال (کانول) برای انجام روش لیپوساکشن قدرتی وارد بافت می‌شود.
 7. سپس این ناحیه با محلول تومسنت که از محلول نمکی، بی حس کننده موضعی (به طور معمول لیدوکائین) و همچنین انقباض کننده عروق (به طور معمول اپی نفرین) تشکیل شده است، تزریق می‌شود تا از خونریزی جلوگیری نماید.
 8. سپس کانول با حرکات اتوماتیک دستگاه رسوبات چربی را شل می‌کند و به طور همزمان مکش می‌نماید.
 9. ضد عفونی کردن مجدد ناحیه و ماساژ آن قسمت، بعد از خروج سوزن از بافت چربی
 10. بانداژ کردن ناحیه‌ی تحت درمان
عوامل موثر بر هزینه لیپوماتیک
 1. اندام هدف
 2. میزان چربی تخلیه شده
 3. تکنیک و دستگاه مورد استفاده برای جراحی
 4. دستمزد متخصص
 5. جراحی با بی‌حسی وضعی یا بیهوشی
 6. هزینه کلینیک
دریافت هزینه از بیمه چون پیکرتراشی عمل زیبایی است، بیمه هزینه‌ها را پرداخت نمی‌کند مگر اینکه متخصص تایید کند انجام این عمل، جنبه درمانی دارد.
کاهش هزینه لیپوماتیک بهتر است ابتدا بخش عمده‌ای از چربی را از طریق ورزش و رژیم غذایی آب کنید تا در حین جراحی، زمان کمتری برای تخلیه چربی نیاز بوده و هزینه‌ها کمتر شود.

مطالب بیشتر: نتایج لیپوماتیک

عوامل موثر بر قیمت لیپوماتیک

برای اطلاع دقیق‌تر از هزینه لیپوماتیک ، بیایید به طور خاص متغیرهایی را که به طور پراکنده در بالا معرفی کردیم، بررسی کنیم. به خاطر داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در این مقاله یک برآورد کلی از هزینه است و احتمال دارد که موارد دیگری نیز در تعیین قیمت نقش داشته باشند. برای آگاهی بیشتر، تماس با مراکز ارائه دهنده‌ای که در نظر دارید شما را به هدفتان خواهد رساند. اطلاعات زیر به شما کمک می‌کند که سوالات مطرح شده و عواملی را که باید هنگام مشاوره در نظر بگیرید بهتر درک کنید:

 1. نوع لیپوماتیک: روش‌های خاص لیپوماتیک بسته به فناوری استفاده شده و مزایای آن ممکن است هزینه دریافتی را نسبت به روش‌های دیگر متفاوت کند.
 2. تجربه و هنر دستان جراح: یک ارائه دهنده باتجربه‌تر و متخصص‌تر، به طور کلی هزینه بیشتری را برای زمانی که اختصاص می‌دهد دریافت می‌کند، که این مورد ممکن است منجر به افزایش هزینه پیکرتراشی شود.
 3. بهره گیری از متخصص بیهوشی: همانند جراح، تجربه و مهارت متخصص بیهوشی نیز در تعیین هزینه موثر است. لیپوماتیک هم می‌تواند تحت بیهوشی عمومی انجام شود و هم با بی‌حسی موضعی؛ برخی از کلینیک‌هایی که از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند و لیپوماتیک را به صورت سرپایی انجام می‌دهند، نیازی به حضور متخصص بیهوشی ندارند. بدیهی است که حضور متخصص بیهوشی برای انجام اقدامات لازم قبل از عمل لیپوماتیک، هزینه را گرانتر خواهد کرد.
 4. موقعیت مکانی کلینیک: بدون در نظر گرفتن سوابق و تجربه کلینیک‌ها، قیمت پیکرتراشی به طور کلی در مناطق شمال و غرب تهران گران‌تر هستند. هرچند که بازهم تاکید می‌کنیم دریافت هزینه‌های نامتعارف (بسیار کمتر یا بیشتر نسبت به عموم مراکز زیبایی) معمولاً به معنای ارائه دهندگان با تجربه‌تر و نتیجه‌های ماندگار و بی‌نقص‌تر نیست.
 5. رسیدگی‌های بعد از عمل: بهبودی بعد از لیپوماتیک از نظر فردی و روش انجام متفاوت خواهد بود، با این حال بسیاری از کلینیک‌ها برای دستیابی به نتایج بهتر، روند بهبودی را بلافاصله بعد از لیپوماتیک شروع می‌کنند که شامل ارائه لباس یا گن‌های فشرده سازی، دارو و مواد خوراکی یا تزریقی می‌باشد.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک بدون بیهوشی

عوامل موثر بر قیمت پیکرتراشی

هزینه لیپوماتیک در کلینیک دکتر شیرنگی چقدر است؟

پیکرتراشی در مطب دکتر شیرنگی در کرج و تهران، با استفاده از فناوری بسیار جدید و پیشرفته استخراج چربی، یعنی (پیکرتراشی با دستگاه پال PAL) که محصول کشور آمریکا است، انجام می‌شود و هزینه لیپوماتیک با این روش جدید بسیار به صرفه است. در این نوع لیپوماتیک، از یک کانولا استفاده می‌شود که با سرعت قابل تنظیم، به عقب و جلو حرکت می‌کند. این ارتعاش به جراح امکان می‌دهد تا چربی‌های سفت را با سهولت و سرعت بیشتری از بدن بیرون بکشد. این متد بیشتر اوقات درد و تورم کمتری نسبت به دیگر دستگاه‌های مشابه ایجاد می‌کند و باعث می‌شود که جراح با دقت و سرعت بیشتری چربی‎ها را از بین ببرد. شما عزیزان برای اطلاع از هزینه لیپوماتیک غبغب و هزینه لیپوماتیک بازو با دستگاه پال می‌توانید از روش‌هایی مانند برقراری تماس تلفنی با شماره 09108822057 یا فرستادن پیام به اپلیکیشن واتس اپ به این شماره 09108822057 سوالات خود را مطرح کنید.

مطالب بیشتر: بهترین سن برای لیپوماتیک

پرداخت هزینه لیپوماتیک توسط بیمه

با توجه به اینکه عوامل مختلفی بر هزینه جراحی لاغری تاثیر می‌گذارد بنابراین مبلغی که مراجعه‌کنندگان باید برای انجام این عمل زیبایی پرداخت نمایند با یکدیگر متفاوت خواهد بود. اما آنچه که اهمیت دارد این است که شرکت بیمه در اغلب موارد حمایتی از افراد نمی‌کند زیرا لیپوماتیک را در گروه عمل‌های زیبایی قرار می‌دهد مگر اینکه پزشک معالج تشخیص دهد انجام این جراحی زیبایی برای حفظ سلامت فرد اهمیت بسیار زیادی دارد. برای مثال برای خانم‌هایی که دچار ناباروری ناشی از تجمع چربی در ناحیه شکم شده‌اند، انجام عمل لیپوماتیک در واقع یک روش درمانی به حساب می‌آید. بنابراین شاید بیمه‌گذار شما بخشی از هزینه کار را به شما پرداخت نماید. بهتر است در این زمینه از شرکت بیمه مورد نظر خود سؤال کرده و سپس تصمیم خود را برای جراحی، نهایی کنید.

راهکارهای کاهش هزینه لیپوماتیک

برای اینکه بتوانید هزینه لیپوماتیک را کاهش دهید، به شما پیشنهاد می‌کنیم قبل از انجام این جراحی و از طریق برنامه‌های غذایی و همچنین تمرین‌های ورزشی، بخش عمده‌ای از چربی‌ها را از بدن خود حذف نمایید. قطعاً در چنین شرایطی مدت زمان جراحی کاهش یافته و نیاز به تخلیه چربی کمتری خواهد بود. بنابراین متخصص هزینه کمتری را از شما دریافت خواهد کرد. البته برای رژیم گرفتن و شروع برنامه ورزشی باید حتماً از یک متخصص سؤال بپرسید.

منبع
aeditplasticsurgery

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.