لیپوماتیکمقالات

ورزش بعد از لیپوماتیک

0
(0)

هدف از انجام عمل زیبایی لیپوماتیک رسیدن به هیکلی ایده‌آل و خوش فرم است. چرا که به کمک این روش می‌توان از شر چربی‌های اضافی بدن بدون برنامه غذایی سخت و ورزش‌های طاقت فرسا خلاص شد. هر چند لیپوماتیک جز عمل‌های زیبایی سرپایی محسوب می‌شود اما با این حال رعایت یکسری نکات مراقبتی در دوران نقاهت بعد از عمل توصیه می‌شود. یکی از این موارد خودداری از انجام ورزش بعد از لیپوماتیک به مدت چند هفته است. از آنجایی که ورزش برای سلامتی و روحیه افراد تاثیر مثبت بسیار زیادی که دارد کاندیدهای انجام این عمل زیبایی با این سوال روبرو می‌شوند که بهترین زمان شروع ورزش بعد از لیپوماتیک چه زمانی است و یا انجام چه ورزش‌هایی توصیه می‌شود.

اینفوگرافیک ورزش بعد از لیپوماتیک
اینفوگرافیک ورزش بعد از لیپوماتیک

اگر شما نیز تصمیم خود را برای انجام لیپوماتیک جهت رسیدن به هیکل ایده‌آل خود گرفته‌اید در این مقاله همراه ما باشید تا با نکات ضروری در خصوص ورزش بعد از این عمل، از قبیل بهترین ورزش بعد از لیپوماتیک و زمان مناسب برای شروع ورزش آشنا شوید.

اهمیت ورزش بعد از عمل لیپوماتیک

اگر جز دسته‌ای از افراد هستید که تصمیم خود را برای پیکرتراشی برای رسیدن به فرم ایده‌آل اندام خود گرفته‌اید بهتر است قبل از هر کاری در مورد نکات مراقبتی قبل و بعد از انجام عمل لیپوماتیک اطلاعات لازم را به دست آورید. یکی از این موارد پاسخ به سوال آیا بعد از لیپوماتیک میشه ورزش کرد یا نه می‌باشد. پاسخ به این سوال مثبت است. به طوری که نه تنها پزشک شما را از انجام ورزش منع نخواهد کرد بلکه برای حفظ نتایج مثبت حاصل از عمل تاکید بر آن خواهد داشت تا فعالیت‌های ورزشی خود را کنار نگذارید. چرا که عدم ورزش نه تنها بر سلامت فرد مضر است بلکه می‌تواند مدت ماندگاری نتایج حاصل از لیپوماتیک را نیز کاهش دهد.

البته تمامی افراد باید توجه داشته باشند تا برای شروع ورزش با پزشک خود مشورت کنند. چرا که در روزهای اولیه بعد از عمل حرکات ورزشی مجاز محدود بوده و باید با دقت و حساسیت بالایی اقدام به ورزش کرد. زمان دقیق برای شروع ورزش بعد از انجام لیپوماتیک در هر فردی بسته به شرایط جسمی او می‌تواند متفاوت باشد. اما در حالت کلی برای تمامی افراد توصیه می‌شود تا در هفته اول از انجام فعالیت‌های سنگین روزانه نیز خودداری کنند. پس از آن می‌توان تحرک را با فعالیت‌های سبکی مانند پیاده‌روی آرام شروع کرد. پس از بهبودی کامل که به صورت تقریبی حدود ۳ هفته زمان نیاز دارد می‌توان بدون محدودیت فعالیت ورزشی پس از لیپوماتیک را شروع کرده و انجام فعالیت‌های ورزشی را از سر گرفت.

مطالب بیشتر: بازگشت چاقی بعد از لیپوماتیک

فعالیت های ورزشی مجاز بعد از عمل لیپوماتیک

هر چند که گفته شد ورزش کردن بعد از انجام عمل لیپوماتیک بعد از اتمام دوره نقاهت بلامانع است؛ اما با این حال مشورت کردن با پزشک قبل از اقدام به چنین کاری ضروری است. چرا که کاندیدهای لیپوماتیک باید در انجام حرکات ورزشی برای مدت‌ها دقت کنند. برای آشنایی بیشتر، در زیر به چند حرکت ورزش مناسب بعد از لیپوماتیک اشاره کرده‌ایم:

زمان شروع ورزش بعد از لیپوماتیک

  • حرکات ورزشی هوازی

یکی از بهترین حرکات بعد از انجام لیپوماتیک حرکات ورزشی هوازی است. البته توصیه می‌شود این حرکات در شروع کار به آرامی انجام شوند. به این صورت که نباید بدن خود را بیش از حد خسته کرد. به عنوان مثال پیاده‌روی آرام و آهسته می‌تواند کمک بزرگی در روزهای ابتدایی بعد از اتمام دوره نقاهت برای ریکاوری شدن بدن افراد داشته باشد. پس از آن در روزهای بعدی با بهوبد کاملا بدن می‌توان ورزش‌هایی مثل ایروبیک، دوچرخه‌سواری و دویدن را آغاز کرد.

توجه داشته باشید که برای انجام هر یک از این فعالیت‌ها به صورت نسبتا سنگین باید مدت زمانی در حدود یک ماه به خود فرصت دهید. ناگفته نماند که در طول انجام هر حرکتی اگر با علائمی مثل سرگیجه، سردرد و … مواجه شدید باید ورزش را قطع کرده و استراحت کنید. فراموش نکنید که بهترین مشاور شما در طول این مدت پزشک متخصص شما خواهد بود و انجام هر کاری باید با هماهنگی او انجام گردد.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک بهتر است یا ابدومینوپلاستی

  • حرکات ورزشی استقامتی

از دیگر ورزش‌هایی که افراد می‌توانند بعد از اتمام دوره نقاهت بعد از انجام لیپوماتیک شروع کنند حرکات ورزشی استقامتی است. بهترین زمان برای شروع چنین ورزش‌هایی تقریبا ۱ ماه بعد از عمل لیپوماتیک و با صلاح‌دید پزشک متخصص است. برای شروع نیز توصیه می‌شود تمامی حرکات به آرامی و با تعداد کم انجام شوند. بعدها به مرور زمان و با بهبودی کامل بدن می‌توان انجام حرکات ورزشی سخت‌تر را با تعداد بالا شروع کرد.

فراموش نکنید که ورزش کردن نه تنها بعد از انجام لیپوماتیک مضر نخواهد بود بلکه برای سلامت بیشتر بدن و حفظ ماندگاری نتایج حاصل از پیکر تراشی توصیه نیز می‌شود. اما آنچه اهمیت دارد مشورت با پزشک متخصص در مورد زمان شروع به ورزش و حرکات ورزشی مجاز است. دکتر سعید شیرنگی به عنوان یکی از بهترین‌ها در انجام عمل لیپوماتیک در تمامی مراحل انجام عمل لیپوماتیک در کنار شما عزیزان خواهد بود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید همین حالا با مطب دکتر شیرنگی تماس گرفته و نسبت به تعیین وقت مشاوره اقدام کنید. جهت اطلاع از هزینه لیپوماتیک با مشاورین زیبایی کلینیک شیرنگی تماس بگیرید.

بهترین زمان برای شروع ورزش بعد از لیپوماتیک

همان طور که گفته شد ورزش کردن برای حفظ نتایج مثبت ناشی از لیپوماتیک و همچنین سلامت جسمی فرد اهمیت بسیار زیادی دارد. اما تا بهبودی کامل نباید اقدام به ورزش کردن نمود. حال این سوال پیش می‌آید که بهترین زمان برای شروع ورزش بعد از لیپوماتیک چه زمانی است؟ پاسخ به این سوال باید توسط پزشک متخصص داده شود. چرا که پزشک با توجه به شرایط بدنی کاندید انجام لیپوماتیک می‌تواند تصمیم درست را از این نظر لحاظ کند. اما در حالت کلی توصیه می‌شود تا ۴۸ ساعت بعد از انجام لیپوماتیک استراحت مطلق داشته باشید. پس از آن می‌توان فعالیت‌های ورزشی سبکی را آغاز کرد. برای شروع یک ورزش جدی و سفت و سخت که تقریبا ۳ هفته در نظر گرفته می‌شود، باید به بهبودی کامل جسمی رسید. این بازه زمانی در هر فردی متفاوت خواهد بود.

فعالیت ورزشی مجاز بعد از لیپوماتیک

مزایای ورزش کردن بعد از لیپوماتیک

طبیعتا ورزش کردن مزایای بسیار زیادی برای کاندیدهای عمل زیبایی لیپوماتیک در پی خواهد داشت. در زیر به چند مورد از اصلی‌ترین این مزایا اشاره کرده‌ایم:

  • جلوگیری از از لخته شدن خون به کمک ورزش بعد از انجام لیپوماتیک
  • تقویت عضله‌های بدن
  • کالری سوزی و پیشگیری از تجمع مجدد چربی‌ها به صورت مجدد در بدن
  • حفظ تناسب اندام در طولانی مدت
  • حفظ سلامت روحی افراد

کسانی که در انجام ورزش بعد از انجام لیپوماتیک به صورت پیوسته اراده لازم را داشته باشند برای همیشه می‌توانند نتایج حاصل از این عمل زیبایی را حفظ کرده و از سلامت جسمی، روحی و تناسب اندام بیشتری برخوردار شوند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان