جراحی زیبایی سینهمقالات

جراحی ژنیکوماستی در کرج

جراحی ژنیکوماستی در کرج

مقدمه

برخی از مردان در یک و یا هر دو سینه خود شاهد افزایش اندازه و حجم هستند و این برایشان بسیار آزار دهنده است و به دنبال روش درمانی سریعی هستند تا درمان شوند. جراحی ژنیکوماستی از جمله جراحی هایی است که این روز ها برای بسیاری از مردان انجام می شود و این دسته از مردان از نتایج و آثار مثبت آن بهره مند می شوند.

در واقع ژنیکوماستی نوعی جراحی زیبایی است که در طی آن سینه های مردان به اندازه و فرم متعادلی می رسند و از بزرگی آن ها کاسته می شود.

دکتر سعید شیرنگی جراح فوق تخصص پلاستیک در کرج توضیحاتی را در خصوص جراحی ژنیکوماستی بیان می کنند. زیرا بسیاری از مردان به دلایل مختلف به این عارضه مبتلا شده اند و نیاز به درمان دارند.

جراحی ژنیکوماستی در کرج

در ادامه مهم ترین بخش هایی که خواهد آمد از این قرار است:

 • ژنیکوماستی چیست؟
 • روند انجام جراحی ژنیکوماستی
 • مزایای انجام جراحی ژنیکوماستی
 • خطرات و عوارض احتمالی جراحی ژنیکوماستی
 • هزینه جراحی ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی در کرج

جراحی زیبایی سینه مردان یا ژنیکوماستی که در آن مهم ترین هدفی که پزشکان دنبال می کنند این است که سینه های مردان را کوچک تر کنند. در واقع مردانی که به دلایل مختلف سینه های بزرگی دارند می توانند برای کاهش سایز و  بافت سینه تحت این جراحی قرار گیرند. که به دلایل متعددی بروز می کند که در ادامه به هر یک از دلایل ژنیکوماستی می پردازیم.

چه عواملی باعث ژنیکوماستی می شود؟

عدم تعادل هورمون

از شایع ترین دلایل بزرگ شدن سینه ها در مردان بر هم خوردن تعادل هورمون های جنسی تستوسترون و استروژن است  که در این میان هورمون استروژن است که باعث رشد بافت های سینه در مردان می شود.

با این که بدن مردان به طور طبیعی همیشه مقداری از هورمون استروژن را ترشح می کند ولی میزان ترشح هورمون تستوسترون از  استروژن بیشتر است که خود باعث جلوگیری از رشد بافت پستان می شود.

در صورتی که تعادل ترشح این دو هورمون بر هم خورد، سینه های مردان شروع به رشد می کند. علت بر هم خوردگی تعادل ترشح تستوسترون و استروژن هنوز ناشناخته است.

چاقی

بسیاری از مردان به دلیل ابتلا به چاقی و اضافه وزن به ژنیکوماستی و یا همان بزرگی سینه در مردان مبتلا می شوند. این عامل به دلیل افزایش سطح استروژن می باشد. زیرا افرادی که با اضافه وزن مبتلا هستند، علاوه بر این که هورمون ها تعادل خود را از دست می دهند، سینه ها با افزایش وزن، افزایش حجم پیدا می کنند.

در افرادی که به دلیل اضافه وزن به ژنیکوماستی مبتلا شده اند، با ورزش و رژیم غذایی مناسب، تا حدودی حجم سینه ها کوچک می شود ولی ژنیکوماستی به طور کامل درمان نمی شود.

پسران نوزاد تازه متولد شده

ژنیکوماستی در نوازادد پسری که به تازگی متولد شده اند، نیز دیده می شود. زیرا در دوران جنینی از طریق جفت و بند ناف از مادر به جنین میزان بسیار زیادی استروژن انتقال پیدا کرده است.

این عارضه به مرور با رشد جنین بهبود می یابد و بعد از گذشت چند هفته به طور طبیعی از بین می رود.

رسیدن به بلوغ

در دوران بلوغ ، هورمون ها در پسران متفاوت است و ممکن است تعادل ترشح تستوسترون و استروژن بر هم خورد. اگر در این زمان میزان سطح تستوسترون کاهش یابد، استروژن باعث افزایش بافت سینه ای در مردان شده و ژنیکوماستی رخ میدهد.

برخی از پسران بعد از سن بلوغ بزرگی سینه ها را تجربه می کنند ولی بعد از این دوران به دلیل پایدار شدن سطوح تستوسترون و استروژن فرم سینه ها بهبود پیدا می کند. در صورتی که این عارضه بر طرف نشد، دکتر سعید شیرنگی جراح سینه مردان در کرج، جراحی ژنیکوماستی را پیشنهاد می دهد.

افزایش سن

با افزایش سن ترشح هورمون تستوسترون در مردان کاهش پیدا می کند. با افزایش سن ، کم تحرکی و افزایش چربی بدن، سطح استروژن نیز افزایش پیدا کرده و سینه ها شروع به رشد می کند.

سایر علت های ابتلا به ژنیکوماستی

 • ابتلا به ژنیکوماستی دلایل متعدد دیگری نیز دارد که عبارتند از :
 • عوارض جانبی مصرف دارو ها
 • مصرف برخی از دارو ها مانند استروئیدهای آنابولیک
 • مصرف مواد مخدر
 • نوشیدن زیاد الکل
 • داشتن برخی از بیماری ها مانند نارسایی کلیه یا بیماری کبد
 • سندرم کلاینفلتر (یک اختلال ژنتیکی نادر)
 • بروز توده یا عفونت در بیضه

 

ژنیکوماستی چگونه انجام می شود؟

روند انجام جراحی ژنیکوماستی چنین است که ابتدائا جلساتی برای معاینات و بررسی های لازم در بخش بدن و سینه های مردان انجام می شود. بعد از این که میزان مشکلات سینه های مردان مشخص گردید برنامه جراحی در ذهن پزشک طراحی می شود.

در نهایت در روز جراحی از بیهوشی های عمومی استفاده می کنند سپس روند جراحی آغاز می شود.

در طی جراحی برش هایی در بخش های خاصی از سینه ها زده می شود، نوک سینه برش خورده و چربی ها با لیپوساکشن خارج می شود، سپس نوک سینه به جای خود باز می گرددو درنهایت محل جراحی و برش ها بخیه زده می شود.

در افرادی که حجم سینه ها بسیار بزرگ تر است، ممکن است بخش اعظم چربی فقط ساکشن شود و برش نوک سینه انجام نشود و جراحی به اتمام برسد. بعد از این مرحله محل جراحی باید پانسمان شود تا خونریزی اتفاق نیفتد.

جراحی-سینه-مردان-در-کرج

مزایای انجام جراحی ژنیکوماستی

 • کوچک تر شدن سینه ها
 • متعادل شدن سایز و فرم کلی سینه ها
 • زیبا شدن و متناسب شدن اندام مردان
 • افزایش اعتماد به نفس مردان
 • از مهم ترین مزایای این جراحی این است که مردان دیگر در هنگام لباس پوشیدن مشکلی نخواهند داشت زیرا که اندام شان زیبایی خاصی دارد و فرم ایستادن لباس روی بدن شان زیبا خواهد بود

عوارض و خطرات ژنیکوماستی

جراحی ژنیکوماستی از جمله جراحی هایی است که علیرغم اینکه حساسیت ها و دقت های خاص خود را می طلبد اما تا کنون عارضه ها و آثار و پیامدهای منفی خاصی در بر نداشته است. از این رو می توان بدون هیچ گونه نگرانی برای آغاز روند جراحی اقدام کرد و از آثار و مزایای آن بهره مند شد.

از مهم ترین نقطه امیدواری های ما این است که در ایران شاهد فعالیت های گسترده پزشکانی هستیم که با عنوان بهترین جراح ژنیکوماستی شناخته می شوند و می توانند بهترین برنامه جراحی را برای افراد طراحی کنند. از این رو بدون دغدغه می توانید به این پزشکان اعتماد کنید و روند جراحی را بدست اینان بسپارید.

 

دکتر سعید شیرنگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در کرج، به مردانی که به دنبال تناسب اندام هستند و دارای سینه های بزرگ و نا متعارف هستند، توصیه می کنند تا جراحی ژنیکوماستی انجام دهند و در این خصوص مشاوره های لازم را در اختیارشان میگذارند. شما عزیزان می توانید به منظور کسب راهنمایی و مشاهده ی نمونه کارهای بیشتر از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس: 09128490324 – 02632233438
آدرس صفحه اینستاگرام دکتر سعید شیرنگی

هزینه انجام ژنیکوماستی

هزینه جراحی ژنیکوماستی بسته به این که تا چه حد پیچیده است و مشکلاتی که از افراد باید برطرف شود متفاوت است. بنابراین نمی توان هزینه ثابتی را برای آن تعیین کرد.

مساله ای که وجود دارد این است که ابتدائا باید تحت معاینات و بررسی های پزشکان قرار گیرید تا بعد از بررسی های لازم پزشکان بتوانید هزینه دقیق جراحی ژنیکوماسیتی را تعیین کنید.

نتیجه گیری

در پایان مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که به جهت این که جراحی ژنیکوماستی از حساسیت های زیادی برخوردار است از این رو باید از سوی پزشکانی انجام شود در این جراحی مهارت های زیادی دارند و می توانند که با تکیه بر تجربه و دستاورد های علمی و عملی که دارند بهترین برنامه جراحی ژنیکوماستی را پیاده سازی کنند.

خوش بختانه کشور ما در این زمینه و برخورداری از بهترین جراحان کاملا غنی است و افراد می توانند بدون نگرانی و دغدغه برای انجام جراحی سینه مردان یا ژنیکوماستی اقدام کنند.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان