جراحی زیبایی شکممقالات

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در سال 1401 چقدر است؟

Rate this post

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در شهر تهران تابعی از عوامل مختلفی است که این عوامل می‌توانند هزینه‌های اصلی یا جانبی را افزایش دهند. تامی تاک یا ابدومینوپلاستی یکی از جدیدترین متدهای جراحی برای رفع چربی‎‌ها و برجستگی‌هایی است که در برخی از نواحی بدن روی داده و در نتیجه موجب بدقوارگی اندام فرد شده است. از همین رو تامی تاک با برداشتن پوست و چربی این موضع و نزدیک کردن عضلات به خصوص در دو ناحیه شکم یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند مستقیما در این زمینه تاثیر داشته باشد. در واقع زمانی که از حفظ تناسب اندام سخن می‌گوییم در صورتی که فرد از طریق عوامل مختلفی از قبیل ورزش و رژیم‌های غذایی دچار کاهش وزن شده با این وجود چربی‌ها و بافت‌های مقاوم همچنان سر جای خودشان هستند نخستین توصیه پزشکان استفاده از جراحی ابدومینوپلاستی بدین منظور می‌باشد.

مورد دیگری که در این زمینه اهمیت دارد هزینه ابدومینوپلاستی کل بدن می‌باشد. بدین معنی که هر چه ناحیه مورد نظر گستردگی بیشتری داشته باشد و زمان بیشتری از پزشک جراح را به خود اختصاص دهد طبیعی است که این هزینه‌ها نیز افزایش پیدا خواهند کرد. در این مطلب سعی کرده‌ایم تا به تشریح عوامل موثر بر قیمت عمل جراحی شکم با ابدو بپردازیم. بنابراین در صورتی که قصد دارید از این نوع عمل به منظور تناسب اندام خودتان استفاده کنید و قصد دارید تا از هزینه‌های این نوع عمل اطلاعاتی کسب کنید حتما سعی کنید تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

اینفوگرافیک هزینه عمل ابدومینوپلاستی
اینفوگرافیک هزینه عمل ابدومینوپلاستی

عوامل موثر بر قیمت جراحی ابدومینوپلاستی

همانطور که در مطلب فوق اشاره کردیم هزینه این عمل می‌تواند متاثر از عوامل مختلفی باشد. در واقع نخستین چیزی که افراد پس از مراجعه به پزشک مطرح می‌کنند هزینه این نوع عمل می‌باشد. با در نظر گرفتن اهمیت این موضوع برخی از مهمترین عواملی را که می‌توانند در تعیین هزینه نهایی ابدومینوپلاستی نقش اساسی داشته باشند را می‌توان به صورت زیر برشمرد:

  • پیشرفته یا محدود بودن نوع عمل ابدومینوپلاستی
  • هزینه دستمزد جراح و تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت و درمان
  • انجام عمل در بیمارستان یا کلینیک تخصصی
  • هزینه‌های جانبی انجام عمل ابدومینوپلاستی

در ادامه این مطلب هر یک از این موارد را به طور اجمالی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت ابدومینوپلاستی

پیشرفته یا محدود بودن نوع عمل ابدومینوپلاستی

پیشرفته بودن عمل و زمان بر بودن آن یکی از مواردی است که در تعیین هزینه لاغری شکم با ابدومینوپلاستی نقش دارد. بدین معنی که ممکن است بیمار از چربی کمتری برخوردار بوده و همچنین ناحیه‌ای که باید عمل روی آن انجام گیرد محدود باشد. در این صورت طبیعی است که هزینه کمتری نیز از این نظر برای وی در نظر گرفته خواهد شد.

پزشک پس از معاینات اولیه و اطمینان از سلامت و کیفیت پوست نواحی مورد نظر برای انجام عمل تامی تاک در همان جلسه نخست، فرد را از پیشرفته بودن یا محدود بودن عمل مطلع می‌سازد بنابراین وی می‌تواند به راحتی از هزینه‌های این نوع عمل نیز اطلاع پیدا کند. به طور کلی قیمت ابدومینوپلاستی جزئی یا محدود به ناحیه خاصی از بدن از قبیل هزینه ابدومینوپلاستی شکم که چندان وقت‌گیر نیست در مقایسه با هزینه برداشتن چربی بدن با ابدومینوپلاستی که زمان بیشتر و گستره بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد پایین‌تر است.

مطالب بیشتر: لاغری با بادی جت

دستمزد جراح و تعرفه‌های مصوب وزارت بهداشت و درمان

یکی دیگر از مواردی که در تعیین قیمت این عمل موثر است هزینه دستمزد جراح است که در واقع ممکن است در مقایسه با دستمزد جراحان دیگر در عمل‌های مشابه چندان محسوس نباشد. بدین معنی که معمولا دستمزدها به غیر از مواردی که در عمل‌های جراحی ترکیبی و حساس اخذ شده و بالاتر است ولی غالبا برای عمل‌هایی که جزئی بوده و به اصطلاح از زمره عمل‌های سرپایی شناخته می‌شوند نزدیک به هم هستند. این دستمزدها کاملا قانونی و منطبق با دستورالعمل‌ها و مصوبه‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می‌باشد. طبیعی است هر سال دستمزدها و تعرفه‌هایی که توسط وزارت بهداشت اعلام می‌شود چند درصدی افزایش داشته باشند.

بنابراین طبیعی است که هزینه عمل تامی تاک در سال جاری با سال آینده تفاوت‌هایی از این نظر داشته باشد. به طور کلی هزینه دستمزد جراحان پلاستیک و کانتورینگ در مقایسه با کشورهایی از قبیل کشورهای اروپایی پایین‌تر است بنابراین از این نظر انجام عمل ابدومینوپلاستی در کشور ما بسیار منصفانه می‌باشد.

انجام عمل در بیمارستان یا کلینیک تخصصی

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده هزینه برداشتن چربی شکم با عمل ابدومینوپلاستی محل مورد نظر شما برای انجام این عمل است. این قضیه نیز در واقع به طور مستقیم به محل استقرار جراح شما بستگی دارد. ممکن است جراح شما ترجیح دهد این عمل را در بیمارستان یا کلینیک خصوصی انجام دهد که هزینه‌های این دو مرکز نیز با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. به عبارت دیگر اگر قرار باشد شما این عمل را در کلینیک تخصصی یا بیمارستان انجام دهید به دلیل نوع مراقبت‌ها و امکاناتی که در این دو مرکز درمانی وجود دارند طبیعتا هزینه‌های عمل نیز متفاوت خواهند بود. از طرفی دور بودن یا نزدیک بودن شهر یا مرکز درمانی نیز می‌تواند در کاهش یا افزایش هزینه‌های عمل موثر باشد.

در واقع اگر شما ساکن تهران هستید بالطبع هزینه‌های ایاب و ذهاب کمتری را در مقایسه با کسی که از سایر شهرهای کشور بدین منظور راهی تهران می‌شود پرداخت خواهید کرد. به عبارت دیگر بعد مسافت و نوع محل نیز در این زمینه تاثیر مستقیم دارد. این نکته زمانی بیشتر اهمیت پیدا خواهد کرد که فرد ترجیح دهد در مدت زمان کمتری و بدون حضور طولانی مدت در اتوبوس یا خودرو زودتر در منزل حضور پیدا کند.

مطالب بیشتر: لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی

هزینه‌های جانبی انجام عمل ابدومینوپلاستی

شاید لازم باشد شما پس از انجام عمل ابدومینوپلاستی به تشخیص پزشک یک شب را در بیمارستان سپری کنید و تحت مراقبت باشید. همچنین در حین انجام عمل هزینه‌هایی از قبیل داروهای بیهوشی و مسکن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌توان به عنوان بخشی از هزینه‌هایی که می‌توانند تعریف معینی از هزینه جراحی ابدومینوپلاستی ارائه دهند به شمار می‌روند. داروهایی که پس از عمل نیز برای بیمار تجویز می‌شود یا آزمایشات معینی که بدین منظور باید انجام شوند بخشی از هزینه‌هایی هستند که شما برای انجام این عمل باید در نظر داشته باشید.

همچنین هزینه‌های لباس و سایر مواردی که بیمار لازم است در حین عمل از آن برخوردار باشد یا پس از انجام عمل باید از آن‌ها استفاده شود از قبیل انواع گن که باید بدین منظور مورد استفاده قرار گیرد به عنوان هزینه‌های جانبی برشمرده می‌شوند. بنابراین لازم است شما با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری صحیح در این زمینه این نوع هزینه‌ها را نیز به سایر مبالغی که باید بدین منظور پرداخت کنید از قبیل هزینه ابدومینوپلاستی کل بدن و یا شکم اضافه کنید تا بتوانید برآورد دقیقی از هزینه‌هایی داشته باشید که باید بدین منظور اختصاص دهید.

هزینه انواع روش‌های ابدومینوپلاستی

به طور کلی همانطور که با توجه به مواردی که در مطالب فوق به آن‌ها اشاره کردیم با توجه به گسترده بودن یا نبودن عمل ابدومینوپلاستی هزینه‌های آن نیز متفاوت است. این هزینه‌ها در کشور ما با توجه به برخورداری از جراحان برجسته از قبیل دکتر شیرنگی در این حوزه بسیار مناسب بوده و از هر نظر می‌تواند مشوق خوبی برای انجام عمل تامی تاک به خصوص برای کاندیداهای مورد نظر باشد. به عنوان مثال هزینه ابدومینوپلاستی شکم که در آن جراح مدت زمانی در حدود 2 تا 5 ساعت را به این کار اختصاص می‌دهد در کشور امریکا از 3000 تا 8500 دلار متغیر است. در حالی که هزینه این عمل در کشور هر چند با توجه به تغییرات نرخ و دستمزد در کشور به درستی قابل برآورد نیست ولی در نهایت حدود 22 تا 35 میلیون تومان برای فرد تمام می‌شود.

از طرفی هزینه ابدومینوپلاستی کل بدن که طبیعتا مستلزم حضور فرد برای مدت زمان بیشتری روی تخت اتاق عمل است با هزینه ابدومینوپلاستی شکم که محدودتر است بیشتر است. در واقع هزینه عمل ابدومینوپلاستی می‌تواند با توجه نوع عمل نیز از هزینه کمتر یا بیشتری برخوردار باشد. مهمترین روش‌های جراحی ابدومینوپلاستی که دارای هزینه‌هایی متفاوت نسبت به همدیگر هستند را می‌توان به صورت زیر ذکر کرد:

  • ابدومینوپلاستی معکوس
  • ابدومینوپلاستی گسترده
  • ابدومینوپلاستی جزئی یا محدود
  • ابدومینوپلاستی فلور دلیس

هزینه متدهای ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی کامل

در ابدومینوپلاستی کامل افرادی که دارای چربی‌های مقاوم و همچنین پوست شل و آویزان باشند یا بانوانی که سابقه بارداری مکرر دارند و با افتادگی پوست و شل شدن عضلات در این ناحیه مواجه هستند از زمره کاندیداهای این روش به شمار می‌روند. گروه دیگری از افرادی که می‌توانند از این طریق به تناسب اندام و رفع چربی‌های اضافی ناحیه شکم و سایر نواحی دیگر اقدام کنند عبارتند از سالمندانی که به دلیل کهولت سن دچار چنین عوارضی شده‌اند. در ابدومینوپلاستی کامل جراح از یک سوی استخوان لگن تا سمت دیگر آن برشی را ایجاد نموده و همزمان اطراف ناف فرد را نیز برش دیگری می‌زند. پس از جداسازی پوست از جداره شکمی فرد همچنین عمل هموار سازی عضلات در شکم و موزون‌سازی آن‌ها نیز صورت می‌گیرد.

در این حین پوست و چربی زائد نیز بیرون آورده شده و ناف در موضع جدید خود قرار می‌گیرد. لیفت پوست شکم و نزدیک کردن لبه‌های آن و در نهایت بخیه زدن در این موضع مراحلی است که در جریان ابدومینوپلاستی کامل انجام می‌شود و طبیعی است که از هزینه‌های بیشتری نیز به دلیل وسعت این نوع عمل برخوردار باشد. به طور خلاصه می‌توان گفت به دلیل محدود نبودن این نوع عمل به یک ناحیه قیمت عمل ابدومینوپلاستی کامل به طور کامل بیشتر از سایر روش‌های جراحی ابدومینوپلاستی است.

قیمت ابدومینوپلاستی جزئی

مینی ابدومینوپلاستی یا ابدومینوپلاستی جزئی بیشتر برای کسانی انجام می‌شود که با وجود داشتن وزن ایده‌آل ولی به طور کلی از تجمع چربی به خصوص در ناحیه زیر ناف خود شکایت دارند. در ابدومینوپلاستی جزئی موضع مورد نظر محدودتر از عمل ابدومینوپلاستی کامل می‌باشد. به عبارت دیگر در این نوع عمل فقط بخش‌هایی از اطراف ناف برش خورده و عمل تخلیه یا حذف پوست از این طریق انجام می‌گیرد و سپس مراحل نزدیک کردن پوست دو سمت شکم و در نهایت بخیه زدن در این ناحیه انجام می‌شود. از همین رو با توجه به مدت زمان کمتر و محدوده مورد نظر از هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها برخوردار می‌باشد.

این عمل که به نام مینی تامی تاک یا مینی ابدومینوپلاستی نیز شناخته می‌شود در زمره عمل‌های زیبایی و دارای عوارض بسیار اندکی قرار می‌گیرد که می‌تواند به اصطلاح به صورت سرپایی نیز درمان شود. قیمت ابدومینوپلاستی جراحی با توجه به اثرات نسبتا پایدار آن از هر نظر مناسب بوده و می‌تواند فرم ایده‌آل فرد را به او بازگرداند.

هزینه ابدومینوپلاستی فلور دلیس

یکی از دلایلی که کمتر به ابدومینوپلاستی فلور دلیس پرداخته شده یا بهتر است بگویم این روش کاندید کمتری را در مقایسه با سایر روش‌ها به خود جذب کرده است برش‌های افقی و عمودی روی شکم است که قابل رویت هستند. ابدومینوپلاستی فلور دلیس سطح بسیار وسیعی را در مقایسه با سایر روش‌های جراحی تامی تاک به خود اختصاص می‌دهد. در این روش چربی‌های بیشتری از موضع مورد نظر تخلیه شده و برای افرادی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به اصطلاح دارای شکمی بلند و دارای کشیدگی بیشتری هستند. نواحی فوقانی شکم که دارای چربی بیش از حد معمول و غیر طبیعی هستند نیز از جمله مواردی هستند که مورد عمل ابدومینوپلاستی فلور دلیس قرار می‌گیرند. وجود برش عمودی بر روی پوست شکم افراد از این رو دارای اهمیت است که اصولا از طریق برش‌های افقی نمی‌توان چربی‌های این نواحی را خارج کرد.

در واقع سایر نواحی بدن که حتی ممکن است ابدومینوپلاستی کلی نیز در مواردی از این نواحی غافل شود از طریق روش جراحی ابدومینوپلاستی فلور دلیس چربی و پوست اضافی این نواحی نیز برداشته شود. در واقع وجود برش‌های افقی و عمودی در عمل ابدومینوپلاستی فلور دلیس ضرورت ویژه‌ای دارد. با توجه به گستردگی حوزه عمل ابدومینوپلاستی فلور دلیس و شمول بیشتری که بر سایر اعضای بدن دارد هزینه‌های این نوع عمل نیز بیشتر است. در واقع هر چند به دقت نمی‌توان هزینه آن را تخمین زد با این وجود این هزینه نیز تابعی از شرایط بیمار و گستردگی یا پوشش بیشتر این نوع جراحی است.

تفاوت هزینه ابدومینوپلاستی با سایر روش‌های جراحی لاغری

در برخی موارد ممکن است هزینه‌های لاغری و تناسب اندام از طریق ابدومینوپلاستی کاهش یا افزایش داشته باشد. بدین معنی که در همان معاینه نخست فردی که از نظر پزشک می‌تواند کاندید مناسبی بدین منظور باشد مواردی را نیز در خصوص هزینه‌های عمل جراحی مورد نظر برای وی روشن خواهد کرد. این هزینه‌ها با توجه به نوع عمل تفاوت‌هایی با همدیگر دارند. بر اساس آمار منتشر شده حدود 30 میلیون نفر از جمعیت کشور ما با چاقی و عوارض آن دست و پنجه نرم می‌کنند که به طور قطع هزینه‌هایی را نیز در نهایت به درمان و رفع این چاقی از طریق متدهای متفاوت جراحی اختصاص دهند. هر چند شاید در ظاهر هزینه تامی تاک در مقایسه با روش‌های دیگر کمی بیشتر به نظر برسد ولی در واقع اثرات آن که پایداری بیشتری در مقایسه با سایر روش‌ها دارند در مقایسه با این هزینه‌ها بسیار ناچیز است.

همچنین نوع عمل و تجهیزات مورد نیاز در کنار دستمزد جراح برای عمل‌های لاغری متفاوت است. این هزینه‌ها به طور تقریبی برای لیپوماتیک بین 12 تا 30 میلیون تومان برای عمل لیپوساکشن حدود 20 میلیون و هزینه عمل ابدومینوپلاستی تا 32 میلیون تومان می‌باشد. چنین هزینه‌هایی در برابر اثرات سوء و عوارض طولانی مدت و وجود امراض ناشی از آن چندان قابل توجه نمی‌باشد.

هزینه عمل ابدومینوپلاستی و لیپوساکشن همزمان

طبیعی است که در حالت کلی هزینه عمل ابدومینوپلاستی کل بدن یا حتی هزینه عمل ابدومینوپلاستی شکم به طور جداگانه با هزینه‌ عمل‌ ترکیبی متفاوت است. در شرایطی که پزشک تعیین کند که فرد غیر از عمل ابدومینوپلاستی نیازمند عمل لیپوساکشن نیز می‌باشد بدین منظور هزینه عمل ترکیبی از فرد اخذ خواهد شد. البته به خاطر داشته باشید که اگر هر یک از عمل‌های لاغری به تنهایی محاسبه شود در انجام عمل ترکیبی این هزینه‌ها کمتر از هزینه عمل به تنهایی می‌باشد. از همین رو اگر قرار است هر دو عمل لیپوساکشن و ابدومینوپلاستی را انجام دهید بهتر است از روش ترکیبی بدین منظور استفاده کنید تا بدین ترتیب در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی کنید. البته همانطور که اشاره کردیم بهترین و تنها مرجع تعیین کننده در این زمینه فقط جراح مربوطه می‌باشد.

به شما این نوید را می‌دهیم که هزینه عمل ترکیبی و هر یک از عمل‌های لاغری در کلینیک دکتر شیرنگی بسیار مناسب بوده و شما می‌توانید با خیال راحت سلامت خودتان را در اولویت قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه فقط کافی است تا از طریق دکتر شیرنگی ضمن دسترسی به مطالب روزآمد در این زمینه از طریق راه‌های ارتباطی که در وب سایت مذکور به آن اشاره شده است اطلاعات مورد نیاز را در خصوص نحوه پذیرش و سایر مراحل دیگر کسب نمایید.

آیا هزینه‌های عمل ابدومینوپلاستی توسط بیمه پرداخت می‌شود؟

به طور کلی از آنجا که عمل ابدومینوپلاستی و بخش دیگری از عمل‌های جراحی لاغری در زمره جراحی‌های زیبایی به شمار می‌روند در ردیف تعهدات شرکت‌های پرداخت کننده بیمه قرار نمی‌گیرند. به عبارت دیگر عمل ابدومینو‌پلاستی از هیچ نوع بیمه‌ای برخوردار نبوده از همین رو بیمار باید به اصطلاح هزینه‌هایش را از جیب پرداخت کند. این هزینه‌ها تابع شرایط مختلفی می‌باشد که در موارد فوق به آن اشاره کردیم و طبیعی است با افزایش تعرفه‌های مصوب و دستمزد جراح هزینه این نوع جراحی نیز افزایش پیدا کند. با این وجود و با توجه به مواردی که در این مطلب به آن اشاره شد به نظر نمی‌رسد هزینه عمل ابدومینوپلاستی چندان سنگینی خاصی را بر افراد تحمیل کند.

منبع
health

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

‫4 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.