جوانسازی پوستمقالات

تزریق چربی از شکم به صورت + هزینه (1401)

4.1/5 - (50 امتیاز)

تزریق چربی به صورت طی سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است به طوری که تعداد بیشتری از زیباجویان ترجیح می‌دهند به جای ژل از چربی بدن خود برای صاف کردن خطوط صورت، حجم‌دهی به لب، بینی و چانه خود استفاده کنند. این تکنیک زیبایی کاربردهای زیادی دارد که در این میان، گرفتن چربی از شکم برای تزریق چربی به صورت، بسیار پرکاربرد شده و علت آن زدن دو نشان با یک تیر است زیرا علاوه بر اینکه چربی‌های اضافه شکم در یک روز از بین می‌روند، فرد به هدف خود یعنی اصلاح نواقص صورت خود نیز دست می‌یابد.

تزریق چربی شکم به صورت در صورت ماهر و باتجربه بودن متخصص، هیچ خطر و عارضه جدی را به دنبال نخواهد داشت.

درخواست مشاوره تخصصی تزریق چربی با دکتر سعید شیرنگی

اینفوگرافی تزریق چربی به صورت
اینفوگرافی تزریق چربی به صورت

نحوه تزریق چربی به صورت

طریقه تزریق چربی به صورت عبارت است از:

 1. انتخاب یک مرکز معتبر که دارای کادر پزشکی ماهر و باتجربه باشد.
 2. کسب اطلاعات از پزشک درمورد نحوه تزریق چربی به صورت
 3. بی حسی ناحیه شکمی و استخراج چربی با ابزار مخصوص به نام کانولا.
 4. استخراج چربی مورد نیاز جهت انجام تزریق چربی به صورت با استفاده از روش‌های معمولی، میکروفت یا نانوفت.
 5. به جهت اینکه چربی مورد نظر به صورت یکنواخت در مناطق مورد نظر تزریق شود، پزشک اقدام به مشخص کردن نقاطی از صورت که قرار است چربی در آنجا تزریق شود، می‌نماید.
 6. ضد عفونی کردن ناحیه‌ای که قرار است چربی را دریافت کند.
 7. تزریق بی‌‌حسی موضعی مانند لیدوکائین در صورت
 8. تزریق چربی در نقاط مشخص شده توسط پزشک به میزان مورد نظر فرد داوطلب.

عوارض تزریق چربی به صورت چیست؟

تزریق چربی شکم به صورت زمانی خطرناک می‌شود که این روش توسط یک فرد آموزش ندیده و نابلدی که بر آناتومی تسلط ندارد انجام شود. در این مواقع چربی تزریق شده می‌تواند وارد رگ‌های بزرگ شود و سپس به ریه‌ها برود (آمبولی ریوی). این اتفاق ممکن است در صورت ناشی بودن فرد تزریق‌کننده، موجب اختلال تنفسی و در نهایت مرگ شخص شود. بنابراین باید این روش حتما در یک مرکز معتبر و تایید شده و تحت نظر یک پزشک آموزش دیده انجام شود. دیگر عوارض تزریق چربی زیر پوست در مراکز نامعتبر، شامل موارد زیر است:

 1. عفونت در ناحیه اهداکننده و دریافت‌کننده چربی
 2. باقی ماندن جای زخم
 3. درد در صورت و شکم
 4. تشکیل توده‌های زیر پوست در نواحی که مکش چربی انجام شده یا تزریق شده
 5. از بین رفتن پوست در مناطق تحت درمان به دلیل عفونت عمیق
 6. آمبولی چربی در قلب یا ریه‌ها، که می‌تواند کشنده باشد
 7. آسیب عصبی به نقاط محتلف صورت
 8. خونریزی شدید
 9. عدم حصول نتیجه دلخواه زیباجو
 10. ماندگاری پایین

تزریق چربی و جوانسازی صورت

بهترین روش تزریق چربی به صورت کدام است؟

تزریق چربی به صورت با روش نانوفت، جدیدترین روش انتقال چربی از بدن خود فرد است که ظرافت عمل بیشتر دارد. این روش، مناطق کوچکی مانند خطوط صورت و عضوهای آن را می‌تواند هدف قرار دهد و ثابت شده است که تغییرات ناشی از این متد، بسیار طبیعی خواهد بود. برای کشیدن چربی از شکم و تزریق به صورت، از یک سوزن بسیار نازک برای صاف کردن چین و چروک‌ها، بازیابی جوانی و بهبود کیفیت پوست صورت استفاده می‌کنند.

پزشک در ابتدا  مقدار کمی چربی از محلی مانند شکم فرد داوطلب استخراج کرده و با دستگاه‌های مخصوص آن‌ها را پالایش و خالص‌سازی می‌کند که نتیجه این پالایش، به وجود آمدن یک مایع روان و خالص از ذرات چربی می‌باشد. نحوه تزریق چربی به صورت به این شکل است که پزشک در ابتدا نقاط تزریق را بر روی مناطق مورد نظر، مشخص کرده و تزریق چربی صورت را آغاز می‌کند. این روش بسیار ایمن بوده و به عنوان گزینه‌ای محبوب و پرطرفدار برای حجم‌دهی و جوانسازی صورت تبدیل شده است زیرا تزریق چربی 100٪ با بدن فرد سازگار است و این مزیت باعث می‌شود که بدن مواد تزریق شده را رد نکند یا واکنش آلرژیک نشان ندهد. ممکن است بین 1 تا 3 ماه طول بکشد تا نتایج حاصل از تزریق چربی به صورت مشخص شود.

نحوه تزریق چربی

استخراج چربی از شکم به کمک لیپوماتیک  یا روش بادی جت

تصفیه چربی به دست آمده برای حذف ناخالصی‌ها

انتخاب روش مناسب برای تزریق چربی

تزریق با سرنگ‎های مخصوص

مزایای تزریق چربی

خلاص شدن از شر چربی اضافی در بدن و رسیدن به تناسب اندام

استفاده از ماده طبیعی و سازگار با بدن برای جوانسازی پوست

افزایش کلاژن‌سازی پوست

سن مناسب برای تزریق چربی

بهترین سن بازه زمانی بین 30 تا 65 سال است که عمده چروک‌ها بروز کرده و البته پوست هنوز قدرت کافی برای ترمیم دارد.

مدت ماندگاری اثر تزریق چربی

میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن

نحوه تزریق چربی

مراقبت‌های دوره نقاهت

فاصله بین جلسات تزریق

حداقل باید 6 ماه صبر کرده و وقتی عمده اثرات تزریق از بین رفتن، برای تزریق مجدد اقدام کنید.

مزایای تزریق چربی به صورت چیست؟

اگر مراحل تزریق چربی توسط یک پزشک حاذق به درستی انجام شود، ماندگاری بین 4 الی 9 ماه خواهد داشت که جزء مزیت‌های این متد به حساب می آید. از دیگر مزایای تزریق چربی به صورت عبارت است از:

 1. طبیعی بودن سلول‌های چربی؛ به عبارت دیگر طی این روش هیچگونه ماده مصنوعی و شیمیایی وارد بافت و پوست فرد داوطلب نمی‌شود و چربی‌ها از بدن خود فرد استخراج می‌گردد.
 2. ماندگاری بیشتر نسبت به روش‌های دیگر مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل
 3. عدم بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به تزریق چربی به پیشانی
 4. زدن یک تیر به دو هدف. یعنی هم چربی‌های اضافه یک ناحیه از بدن خارج می‌شود و هم چین و چروک و خطوط پیشانی حذف می‌گردند.

مراقبت های قبل و بعد از تزریق چربی

قبل از تزریق چربی به صورت بهتر است که به مدت 1 هفته، داروهایی مانند رقیق‌کننده‌های خون را با مشورت پزشک قطع کنید. مراقبت‌های بعد از تزریق چربی از بدن به صورت، شامل موارد زیر است:

 • 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق چربی: طی یک الی دو روز اول بعد از تزریق چربی نباید به هیچ عنوان ناحیه تزریق را ماساژ داد و در معرض مستقیم نور آفتاب قرار گرفت. همچنین باید استفاده از سالن سولاریوم را به تعویق انداخت.
 • هفته اول پس از تزریق: افراد بهتر است هنگام خوابیدن، به صورت طاق باز باشند. طی 1 هفته تورم و کبودی در صورت وجود خواهد داشت (هم در صورت و هم در ناحیه‌ای که چربی از آنجا استخراج شده است).
 • هفته دوم بعد از تزریق:  عمده کبودی و تورم حدود 7 تا 10 روز بعد از تزریق چربی برطرف خواهد شد اگر چه ممکن است تورم جزئی باقی بماند.
 • الکل ننوشید: نوشیدن الکل نیز بر نتیجه تزریق چربی به صورت و بدن تاثیر چشمگیری خواهد گذاشت بنابراین بهتر است تا مدتی پس از تزریق چربی از نوشیدن الکل پرهیز کنید.
 • سیگار نکشید: ثابت شده است که استعمال دخانیات تا مدتی پس از تزریق چربی می‌تواند بر ماندگاری آن تاثیر سو بگذارد. بنابراین تا حد ممکن از کشیدن سیگار و قلیان بلافاصله پس از تزریق چربی پرهیز کنید.
 • ورزش‌های پر تنش و شدید ممنوع: تا زمانی که پزشک به شما توصیه کند، از انجام هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید.
 • هیدراته بمانید: مصرف به اندازه آب و مایعات طبیعی تا حد زیادی به نتایج تزریق چربی کمک می‌کند. پس برای داشتن بهترین نتیجه و بالاترین زمان ماندگاری، به اندازه کافی مایعات بنوشید.
 • وزن خود را ثابت نگه دارید: برای مراقبت پس از تزریق چربی، تا مدتی فعالیت‌ها و رژیم‌های لاغری را متوقف کنید زیرا کاهش وزن می‌تواند میزان چربی صورت شما را کاهش دهد.

نکات مراقبتی قبل و بعد از تزریق چربی

هزینه تزریق چربی به صورت چقدر است؟

هزینه تزریق چربی شکم به صورت در هر مرکز نسبت به مراکز دیگر با توجه به نوع دستگاه مورد استفاده، متفاوت است. به عنوان مثال دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک، یکی از باتجربه‌ترین جراحان در زمینه لیپوماتیک و تزریق چربی هستند که در مطب خود از دستگاه لیپوماتیک پیشرفته PAL استفاده می‌کنند که قابلیت لیفت و جمع نمودن پوست شکم را نیز دارد. در حالت کلی، عوامل تاثیر گذار بر قیمت این روش توسط یک جراح ماهر و باتجربه، شامل استفاده از مواد مصرفی مورد استفاده، هزینه کارکرد دستگاه و دستمزد پزشک می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت و یا رزرو نوبت مشاوره با تلفن مطب به شماره 09128490324 تماس حاصل فرمایید.

بهترین سن برای تزریق چربی، چه زمانی است؟

برخی از افراد این تصور را دارند که چون تزریق چربی یک تکنیک کاملاً ایمن بوده و چربی‌های بدن خود فرد به عنوان ماده پرکننده استفاده می‌شوند، بنابراین همه افراد کاندید مناسب جهت انجام این اقدام زیبایی خواهند بود. اما لازم است این نکته را بیان کنیم که اولین شرط برای فرآیند ترانسفر چربی به صورت، داشتن سن مناسب است. متخصصان معتقد هستند سن مناسب برای انتقال چربی، از ۲۰ سالگی به بعد خواهد بود. البته با توجه به اینکه این روش عمدتا برای درمان افتادگی پوست صورت، درمان چروک چین و چروک‌ها و همچنین پر کردن حجم از دست رفته پوست استفاده می‌شود، بنابراین بهترین سن برای تزریق چربی، در بازه سنی ۳۰ و ۶۵ سال است چرا که عمده علائم پیری در همین رنج سنی بروز خواهند کرد. انجام چنین تکنیکی در سن بلوغ اشتباه محض است چرا که صورت شما همچنان در حال رشد بوده و ممکن است همین مسأله نتیجه منفی بر سلامت شما داشته باشد.

آیا نتیجه تزریق چربی به صورت دائمی است؟

همانگونه که گفته شد تکنیک تزریق چربی به عنوان یکی از تکنیک‌های موقت جهت زیباسازی چهره شناخته شده است. اما عوامل مختلفی بر مدت زمان ماندگاری اثر تزریق چربی تأثیر می‌گذارد. برای مثال در صورتی که تحرک اندام هدف زیاد باشد چربی‌ها در بازه زمانی کوتاه‌تری جذب بدن شده و در نتیجه اثر ترانسفر چربی به صورت سریع‌تر از بین خواهد رفت. یا کسانی که بعد از ترانسفر چربی به صورت به سراغ ورزش‌های سنگین و رژیم‌های سخت ‌می‌روند، باید منتظر باشند نتیجه تزریق چربی در یک چشم بهم زدن از بین برود. به همین دلیل است که مدت زمان ماندگاری اثر ترانسفر چربی در بین افراد مختلف متفاوت است.

گلوله شدن چربی تزریق شده به چه دلیل رخ می ‌دهد؟

یکی از مشکلاتی که البته به صورت نادر در بین متقاضیان برای تزریق چربی اتفاق می‌افتد، گلوله شدن چربی تزریق شده است. این اتفاق به دو دلیل بروز خواهد کرد:

دلایل تجمع چربی زیر پوست بعد از تزریق چربی به صورت

 • گلوله شدن چربی تزریق شده ناشی از خطای پزشک

اولین عامل مؤثر بر بروز این عارضه، عدم مهارت متخصص در تزریق چربی است. پزشکانی که به فرآیند تصفیه چربی اهمیت نداده و یا نمی‌توانند مقدار چربی مورد نیاز را به درستی تشخیص دهند، در نتیجه چربی زیادی به اندام هدف تزریق می‌کنند. قطعاً منجر به بروز عارضه گلوله شدن چربی تزریق شده در صورت شما خواهند شد.

 • گلوله شدن چربی تزریق شده ناشی از خطای شخص متقاضی

متخصص از شما می‌خواهد در دوره نقاهت به هیچ عنوان به محیط‌های گرم نرفته و هیچ فشاری به محل تزریق وارد نکنید. قطعاً زمانی که محل تزریق چربی را دستکاری می‌کنید، چربی‌ها حرکت کرده و ممکن است با مسئله تجمع چربی در قسمتی از صورت و گلوله شدن آن مواجه شوید. همین اتفاق در جریان رفتن به محیط‌های گرم و حرکت چربی در زیر پوست نیز رخ خواهد داد.

در هر صورت بعد از بروز این عارضه متخصص ابتدا از روش ماساژ درمانی برای پخش کردن چربی در زیر پوست استفاده خواهد کرد. در صورتی که این روش برای شما مؤثر نبود به ناچار باید تخلیه چربی را انجام دهید.

فاصله بین جلسات تزریق چربی به صورت چقدر است؟

با توجه به اینکه تزریق چربی به صورت یک تکنیک زیبایی موقتی است، بنابراین زمانی که عمده اثرات این روش در چهره شما از دست رفت، باید برای تزریق مجدد آن اقدام نمایید. قطعاً فاصله بین جلسات تزریق چربی باید رعایت گردد چرا که اگر زودتر از موعد برای این منظور اقدام کنید، با مسأله گلوله شدن چربی‌ها در زیر پوست مواجه خواهید شد و اگر بازه زمانی بین جلسات انتقال چربی بسیار طولانی شود، در هر جلسه به حجم چربی بیشتری نیاز خواهد بود. متخصصان معتقد هستند که حداقل ۶ ماه باید بین هر دو جلسه تزریق صبر کنید. سپس وضعیت چهره بررسی خواهد شد. در صورتی که عمده نتایج ترانسفر چربی از دست رفته باشد، تزریق مجدد انجام می‌گیرد

منبع
plasticsurgeryokanaganhealthsurgicalemoryhealthcareplasticsurgery

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.