جوانسازی پوستمقالات

تزریق چربی از شکم به صورت – ماندگاری و هزینه

0
(0)

تزریق چربی به صورت طی سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند، به طوری که تعداد بیشتری از زیباجویان ترجیح می‌دهند که به جای ژل از چربی خود برای صاف کردن خطوط صورت، حجم دهی به لب، بینی و چانه خود استفاده کنند. تا چند سال پیش انتقال چربی بر روی روش‌های ترمیمی متمرکز بود و خطرات زیادی را به همراه داشت؛ با این حال اخیرا جراحان از این متد برای اهداف زیبایی نیز استفاده می‌کنند. از این رو، گرفتن چربی از شکم برای تزریق چربی به صورت، بسیار پرکاربرد شده و علت آن زدن دو نشان با یک تیر است؛ زیرا علاوه بر این که چربی‌های اضافه شکم در یک روز از بین می‌روند، فرد به هدف خود یعنی اصلاح نواقص صورت خود نیز دست می‌یابد.

تزریق چربی شکم به صورت در صورت ماهر و با تجربه بودن جراح، هیچ خطر و عارضه جدی را به دنبال نخواهد داشت.

اینفوگرافی تزریق چربی به صورت
اینفوگرافی تزریق چربی به صورت

نحوه تزریق چربی به صورت

طریقه تزریق چربی به صورت عبارت است از:

 1. انتخاب یک مرکز معتبر که دارای کادر پزشکی ماهر و با تجربه باشد.
 2. کسب اطلاعات از پزشک در مورد نحوه تزریق چربی به صورت
 3. بی حسی ناحیه شکمی و استخراج چربی با ابزار مخصوص به نام کانول.
 4. استخراج چربی مورد نیاز جهت انجام تزریق چربی به صورت با استفاده از روش‌هایی مانند نانوفت.
 5. به جهت اینکه چربی مورد نظر به صورت یکنواخت در مناطق مورد نظر تزریق شود، پزشک اقدام به مشخص کردن نقاطی از صورت که قرار است چربی در آن جا تزریق شود، می‌نماید.
 6. ضد عفونی کردن ناحیه ای که قرار است چربی را دریافت کند.
 7. تزریق بی‌‌حسی موضعی مانند لیدوکائین در صورت
 8. تزریق چربی در نقاط مشخص شده توسط پزشک به میزان مورد نظر فرد داوطلب.

عوارض تزریق چربی به صورت چیست؟

تزریق چربی شکم به صورت زمانی خطرناک می‌شود که این روش توسط یک فرد آموزش ندیده و نابلدی که بر آناتومی تسلط ندارد انجام شود؛ در این مواقع چربی تزریق شده می‌تواند وارد رگ‌های بزرگ شود و سپس به ریه‌ها برود (آمبولی ریوی). این اتفاق ممکن است در صورت ناشی بودن فرد تزریق کننده، موجب اختلال تنفسی و در نهایت مرگ شخص شود. بنابراین باید این روش حتما در یک مرکز معتبر و تایید شده و تحت نظر یک پزشک آموزش دیده انجام شود. دیگر عوارض تزریق چربی زیر پوست در مراکز نامعتبر، شامل موارد زیر است:

 1. عفونت در ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده چربی
 2. باقی ماندن جای زخم
 3. درد در صورت و شکم
 4. تشکیل توده های زیر پوست در نواحی که مکش چربی انجام شده یا تزریق شده
 5. از بین رفتن پوست در مناطق تحت درمان به دلیل عفونت عمیق
 6. آمبولی چربی در قلب یا ریه‌ها، که می تواند کشنده باشد
 7. آسیب عصبی به نقاط محتلف صورت
 8. خونریزی شدید
 9. عدم حصول نتیجه دلخواه زیباجو
 10. ماندگاری پایین

تزریق چربی و جوانسازی صورت

بهترین روش تزریق چربی به صورت کدام است؟

تزریق چربی به صورت با روش نانوفت، جدیدترین روش انتقال چربی از بدن خود فرد است که طی ماه‌های اخیر به دنیا معرفی شده. این روش مناطق کوچکی مانند خطوط صورت و عضوهای آن را می‌تواند هدف قرار دهد و ثابت شده است که تغییرات ناشی از این متد، بسیار طبیعی خواهد بود. برای کشیدن چربی از شکم و تزریق به صورت ، از یک سوزن بسیار نازک برای صاف کردن چین و چروک‌ها، بازیابی خطوط جوانی و بهبود کیفیت پوست صورت استفاده می‌کنند.

پزشک در ابتدا  مقدار کمی چربی از محلی مانند شکم فرد داوطلب استخراج کرده و با دستگاه‌های مخصوص آن‌ها را پالایش و خالص سازی می‌کند که نتیجه این پالایش، به وجود آمدن یک مایع روان و خالص از ذرات چربی می‌باشد. نحوه تزریق چربی به صورت به این شکل است که پزشک در ابتدا نقاط تزریق را بر روی مناطق مورد نظر، مشخص کرده و تزریق چربی صورت را آغاز می‌کند. این روش بسیار ایمن است و به عنوان گزینه‌ای محبوب و پرطرفدار برای حجم دهی و جوانسازی صورت تبدیل شده، زیرا تزریق چربی 100٪ با بدن فرد سازگار است و این مزیت باعث می‌شود که بدن مواد تزریق شده را رد نکند یا واکنش آلرژیک نشان ندهد. نتایج حاصل از تزریق چربی در صورت، ممکن است بین 1 تا 3 ماه طول بکشد تا مشخص شود.

مزایای تزریق چربی به صورت چیست؟

اگر مراحل تزریق چربی توسط یک پزشک حاذق به درستی انجام شود، ماندگاری بین 4 الی 9 ماه خواهد داشت که جزء مزیت‌های این متد به حساب می آید. دیگر مزایای تزریق چربی به صورت عبارت است از:

 • طبیعی بودن سلول‌های چربی؛ به عبارتی دیگر طی این روش هیچ گونه ماده مصنوعی و شیمیایی وارد بافت و پوست فرد داوطلب نمی‌شود و چربی‌ها از بدن خود فرد استخراج می‌گردد.
 • ماندگاری بیشتر نسبت به روش‌های دیگر مانند تزریق بوتاکس و تزریق ژل
 • عدم بروز واکنش‌های آلرژیک نسبت به تزریق چربی به پیشانی
 • زدن یک تیر به دو هدف. یعنی هم چربی‌های اضافه یک ناحیه از بدن خارج می‌شود و هم چین و چروک و خطوط پیشانی حذف می‌گردند.

مراقبت‌های قبل و بعد از تزریق چربی

قبل از تزریق چربی به صورت بهتر است که به مدت 1 هفته، داروهایی مانند رقیق کننده‌های خون خود را با مشورت با پزشک قطع کنید. مراقبت‌های بعد از تزریق چربی از بدن به صورت، شامل موارد زیر است:

 • 24 الی 48 ساعت بعد از تزریق چربی: طی یک الی دو روز اول بعد از تزریق چربی نباید به هیچ عنوان ناحیه تزریق را ماساژ داد و در معرض مستقیم نور آفتاب قرار گرفت. همچنین باید استفاده از سالن سولاریوم را به تعویق انداخت.
 • هفته اول پس از تزریق: افراد بهتر است هنگام خوابیدن، افراد به صورت طاق باز باشند. طی 1 هفته تورم و کبودی در صورت وجود خواهد داشت (هم در صورت و هم در ناحیه‌ای که چربی از آنجا استخراج شده است).
 • هفته دوم بعد از تزریق: کبودی و تورم حدود 7 تا 10 روز بعد از عمل پیوند چربی می‌افتد؛ اگرچه ممکن است تورم جزئی باقی بماند.
 • الکل ننوشید: نوشیدن الکل نیز بر نتیجه تزریق چربی به صورت و بدن تاثیر چشمگیری خواهد گذاشت؛ بنابراین بهتر است تا مدتی پس از تزریق چربی از نوشیدن الکل پرهیز کنید.
 • سیگار نکشید: ثابت شده است که استعمال دخانیات تا مدتی پس از تزریق چربی می‌تواند بر ماندگاری آن تاثیر سو بگذارد. بنابراین تا حد ممکن از کشیدن سیگار و قلیان بلافاصله پس از تزریق چربی پرهیز کنید.
 • ورزش‌های پر تنش و شدید ممنوع: از انجام هرگونه فعالیت شدید خودداری کنید تا زمانی که پزشک به شما بگوید که انجام این کار بی خطر است و ماندگاری چربی‌ها را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.
 • هیدراته بمانید: مصرف به اندازه آب و مایعات طبیعی تا حد زیادی به نتایج تزریق چربی کمک می‌کند. پس برای داشتن بهترین نتیجه و بالاترین زمان ماندگاری، به اندازه کافی مایعات بنوشید.
 • وزن خود را ثابت نگه دارید: برای مراقبت پس از تزریق چربی، تا مدتی فعالیت‌ها و رژیم‌های لاغری را متوقف کنید. زیرا کاهش وزن می‌تواند میزان چربی صورت شما را کاهش دهد.

نکات مراقبتی قبل و بعد از تزریق چربی

هزینه تزریق چربی به صورت چقدر است؟

هزینه تزریق چربی شکم به صورت در هر مرکز نسبت به مراکز دیگر با توجه به نوع دستگاه مورد استفاده، متفاوت است. به عنوان مثال دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک، یکی از باتجربه‌ترین جراحان در زمینه لیپوماتیک و تزریق چربی هستند که در مطب خود از دستگاه لیپوماتیک پیشرفته PAL استفاده می‌کنند که قابلیت لیفت و جمع نمودن پوست شکم را نیز دارد. در حالت کلی، عوامل تاثیر گذار بر قیمت این روش توسط یک جراح ماهر و باتجربه، شامل استفاده از مواد مصرفی مورد استفاده، هزینه کارکرد دستگاه و دستمزد پزشک می‌باشد. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت و یا رزرو نوبت مشاوره با تلفن مطب به شماره 09128490324 تماس حاصل فرمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

منبع
plasticsurgeryokanaganhealthsurgicalemoryhealthcareplasticsurgery

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان