مقالات

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟

تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟ این سوالیست که ذهن اکثر متقاضیان تزریق چربی به صورت را درگیر ساخته است.

زندگی در دنیای مدرن امروز، کار را برای انسان راحت تر کرده است. ابداع هزاران روش موثر زیبایی، انسان را در راه رسیدن به اهداف و خواسته های خود هدایت می کنند.

دیگر نباید نگران رسیدن به سن پیری بود. خیلی از افراد، حتی خود شما نگران این هستید که اگر پیر شوید، چه شکلی می شوید!!! پیری مرحله ای پر فراز و نشیب برای انسان ها می باشد.

افت زیبایی، جذابیت و گیرایی چهره بنا به تغییرات پوستی، از جمله عوارضی است که انسان از بدو ورود به میانسالی و پیری با آن مواجه خواهد شد.

کسی را سراغ دارید که هدف از تزریق چربی به صورت را نداند!؟! مطمئنا هر شخصی که به زیبایی و جذابیت چهره ی خود اهمیت می دهد، اطلاعات زیادی در مورد این روش نوین دارد.

فرض کنید خود شما هم قصد تزریق چربی به صورت دارید! مطمئنا دغدغه ی این را دارید که چه نتایجی از این تکنیک نوین کسب می کنید؟ یا اینکه تزریق چربی چقدر در زیبایی چهره ی شما تاثیر دارد؟

مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به صورت، یکی از پارامترهای مهم در مقایسه ی این روش با سایر تکنیک های زیبایی و جوانسازی پوست است. به همین دلیل فرصت را غنیمت دانسته و در ادامه ی این مبحث به بررسی مدت زمان ماندگاری این روش جوانساز و عوامل تاثیر گذار در آن می پردازیم. همراه ما باشید.

پیشنهاد مطلب: بهترین روش جوانسازی پوست

همه چیز در مورد تزریق چربی به صورت

در ادامه به معرفی و بررسی همه جانبه ی تزریق چربی به صورت می پردازیم.

تزریق چربی به صورت چیست؟

در ابتدا شاید نیاز به معرفی روش جدید تزریق چربی به صورت، باشد. اصطلاحا انتقال یاخته های چربی از نقاط مختلف بدن (مانند قسمت خارجی ران، پهلوها و…) به صورت را، پیوند چربی یا تزریق چربی می نامند.

این روش جزء تزریقات زیبایی محبوب و پر مخاطب می باشد. هدف از انجام تزریق چربی در هر فرد متفاوت می باشد. همچنین محدوده ی سنی خاصی برای انجام این روش زیبایی وجود ندارد و بنا به تشخیص و تجویز فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی می توان از مزایای تزریق چربی در سنین مختلف، بهره مند شد.

عکس تزریق چربی به صورت
عکس تزریق چربی به صورت

نقاط شایع تزریق چربی در صورت

 • مهم ترین هدف تزریق چربی به صورت؛ برآمده ساختن نقاطی مثل: گونه ها و یا زاویه دار کردن صورت می باشد.
 • علاوه بر خاصیت برجسته سازی تزریق چربی، رفع چین و چروک پوست با استفاده از این روش موثر، مورد توجه می باشد.
 • برخی از افراد که دچار شل شدگی و افتادگی پوست در اطراف چشم ها یا ابروهای خود شده اند نیز می توانند با تزریق چربی ظاهر چهره ی خود را بهبود ببخشند.
لیفت صورت بدون جراحی

یکی از روش های شایع برای کشیدن پوست و در اصطلاح لیفتینگ صورت استفاده از سلول های چربی می باشد. تزریق چربی به صورت باعث جبران افتادگی و کشیدن پوست می شود.

همچنین بهره مندی به موقع از تزریق چربی به صورت و مزایای حاصل از آن، نیاز به عمل جراحی زیبایی صورت مثل: عمل لیفت آندوسکوپی ابرو و… را به تعویق می اندازد.

دکتر سعید شیرنگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در کرج، از به نوین ترین تکنیک های روز دنیا و دستگاه های مجهز به منظور ارائه انواع خدمات زیبایی و درمانی به شما عزیزان استفاده می نماید. شما عزیزان می توانید به منظور کسب راهنمایی و مشاهده ی نمونه کارهای بیشتر از طریق زیر اقدام نمایید:
شماره تماس: 09128490324 – 02632233438
آدرس صفحه اینستاگرام دکتر سعید شیرنگی

مزایای تزریق چربی به صورت

طبیعی بودن و ایمنی بالای روش تزریق چربی به صورت، باعث شده است افراد زیادی تمایل به انجام این تکنیک برای دستیابی به زیبایی و رسیدن به چهره ای جذاب، دارند.

 • تهیه سلول های چربی از بدن خود فرد و انتقال آن به نواحی مورد نظر، باعث می شود تا احتمال واکنش های سیستمیک و یا حساسیتی به مواد تزریقی در فرد وجود نداشته باشد.

بنابراین احتمال بروز عوارض نامطلوبی مانند:عفونت بعد از تزریق چربی، به طرز چشمگیری کاهش می یابد.

اطلاع از این مزایا باعث شده است تا هر ساله هزاران نفر به صورت خود چربی تزریق کنند و از نتایج ایده آل حاصل از آن لذت ببرند.

همچنین نتایج حاصل از تزریق چربی به صورت کاملا طبیعی و نرمال می باشد. به همین دلیل افرادی که تمایل دارند بعد از تزریق حالت طبیعی داشته باشند و دیگران متوجه تغییرات فاحش چهره ی آن ها نشوند، بیشتر از این روش زیبایی، استفاده می کنند.

 • مزایای درمانی تزریق چربی

تا به اینجای امر از ابعاد زیبایی تزریق چربی صحبت شده است. اما مزایای این روش تنها به مقوله ی زیبایی ختم نمی شود. بلکه در بسیاری از موارد درمانی نیز می توان از تزریق چربی استفاده نمود.

به طور مثال: درمان اسکار ناشی از زخم های جراحی، جبران فرو رفتگی های پوستی (ناشی از عمل جراحی و یا عوامل دیگر)، جوانسازی پوست دست، ترمیم بافت سینه بعد از درمان سرطان و… از جمله موارد استفاده از تزریق چربی در بعد درمانی، می باشند.

عوارض تزریق چربی به صورت

همانطور که در مطالب فوق بیان شد، به علت تهیه ی مواد تزریقی از بدن خود بیمار احتمال ایجاد عوارض نامطلوبی مانند: عفونت، واکنش های حساسیتی و… به طور قابل ملاحظه ای کاهش پیدا می کند.

تنها نکته ی قابل توجه در این موضوع؛ رعایت بهداشت بعد از تزریق چربی توسط بیمار می باشد. زیرا مراقبت از محل تزریق باعث می شود تا عوامل میکروبی و عفونت زا در محل ورود سوزن به بدن تجمع نیافته و فرد دچار مشکلی بعد از تزریق چربی نشود.

تزریق چربی برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که ویژگی های زیر را دارند می توانند از روش تزریق چربی برای رفع عیوب ظاهری خود و رسیدن به زیبایی استفاده نمایند:

 • چین و چروک پوستی
 • افتادگی و شل شدگی پوست در نواحی مختلف چهره
 • خطوط اطراف چشم و دهان
 • گود رفتگی زیر چشم
 • گونه های مسطح و صاف
 • فرورفتگی پوست ناشی از اسکار جراحی و یا جای جوش
 • لب های نازک و لاغر
 • سینه های کوچک و افتاده
 • باسن کوچک و مسطح
 • سوختگی های پوستی و …

تزریق چربی می تواند جوابگوی مناسبی برای جبران موارد فوق الذکر باشند. همچنین پیشنهاد ما به اشخاصی که می خواهند یک روش طبیعی و طولانی مدت تر از فیلرهای تزریقی را تجربه نمایند؛ تزریق چربی به صورت است.

نکته ی مهم در این مبحث؛ وجود منابع چربی مناسب در بدن بیمار می باشد. به طبع شخصی که تمایل به تزریق چربی به صورت خود را دارد، باید بانک چربی مناسبی برای انجام این روش زیبایی در بدن خود داشته باشد.

مزایای تزریق چربی به صورت
مزایای تزریق چربی به صورت

نحوه ی تزریق چربی به صورت چگونه است؟

در کل شیوه ی تزریق چربی به سه مرحله ی : برداشتن سلول های لیپید، شستشو و تصفیه سلول های تهیه شده، تزریق سلول ها به نواحی مورد نظر، تقسیم می شود.

سلول های چربی مورد نیاز برای تزریق، از نقاط مختلف بدن بیمار مانند: پهلوها، ران ها و… تهیه می شوند. بعد از سانتریفیوژ کردن سلول های چربی آن ها را آماده ی تزریق به نقاط مورد نیاز می کنند.

تمامی مراحل تزریق چربی طی اعمال بی حسی موضعی قابل انجام می باشد و فرد در حین تهیه ی سلول های چربی و یا تزریق آن ها به نقاط مورد نظر، احساس درد و ناراحتی ندارد.

همچنین با توجه به اینکه تزریق چربی، با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام می شود، فرد می تواند بعد از اتمام تزریق به منزل بازگردد و فعالیت های روزمره ی خود را آغاز نماید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

برای تقویت نتایج حاصل از تزریق چربی نیاز به حفظ رابطه با جراح خود دارید. مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی را از جراح خود دریافت نمایید و به تجویزهای او گوش فرا دهید.

 • تورم و التهاب در محل تزریق چربی کاملا طبیعی است. استفاده از کمپرس های سرد بعد از اتمام تزریق می تواند این التهابات را کاهش دهد.
 • محل تزریق را ماساژ ندهید. این امر باعث پخش شدن چربی های تزریق شده می شود.
 • از گرم کردن محل تزریق دوری کنید. گرما می تواند باعث پخش شدن چربی تزریق شده شود.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را سر وقت و به صورت منظم مصرف نمایید.
 • چند روز بعد از تزریق؛ برای انجام معاینات لازم و بررسی نتایج حاصل به پزشک خود مراجعه کنید.

اگر بعد از تزریق چربی دچار علائم غیرطبیعی شدید سریعا جراح خود را مطلع و به او مراجعه نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت
مراقبت های بعد از تزریق چربی به صورت

ماندگاری تزریق چربی به صورت

برای افزایش مدت زمان ماندگاری تزریق چربی به صورت، باید این روش در فواصل زمانی معین تکرار شود. فوق تخصص پلاستیک و زیبایی با معاینه ی چهره ی شما تعداد جلسات مورد نیاز برای تزریق چربی را تعیین می نماید.

 • به طور متوسط ماندگاری این روش زیبایی به دلیل طبیعی بودن مواد تزریقی، طولانی می باشد.

تکنیک اجرایی توسط جراح پلاستیک و نحوه ی استخراج چربی های مورد نیاز برای تزریق، تاثیر بسیار مهمی در حفظ نتایج حاصل از این روش و تاثیر آن در جوانسازی پوست صورت دارند.

به همین منظور توصیه می شود تا بهترین دکتر برای تزریق چربی به صورت در کرچ را انتخاب نمایید. زیرا با انتخاب جراح متبحر و حاذق تقریبا نیمی از راه را رفته اید و دیگر نگران نتیجه ی حاصل از تزریق چربی نخواهید بود.

هزینه تزریق چربی به صورت

بسته به وسعت ناحیه ی تزریق و مقدار چربی مورد نیاز، هزینه ها در هر فرد متفاوت است. معمولا هزینه ی قطعی تزریق چربی در طی جلسات معاینه از سوی جراح پلاستیک تعیین و به اطلاع شما رسانده می شود.

چکیده مطلب

در پاسخ به این سوال که تزریق چربی به صورت چقدر ماندگاری دارد؟ باید گفت؛ با توجه به طبیعی بودن مواد مورد استفاده در این روش، نتایج حاصل شده، ماندگاری طولانی مدت و در بسیاری از موارد مادام العمر دارند.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان