جراحی زیبایی صورتمقالات

اپی کانتال (جراحی بزرگ کردن چشم) – بهترین جراح اپی کانتوپلاستی در تهران

Rate this post

اپی کانتال چشم عمل جراحی است که به منظور درشت‌تر شدن چشم‌ها، بیشتر شدن زاویه داخلی چشم و رفع افتادگی پلک‌ها انجام می‌شود. افرادی که دارای چشمان باریک و شرقی هستند از روش اپی کانتال یا جراحی بزرگ کردن چشم جهت بزرگ کردن چشمان خود استفاده می‌کنند تا از صورتی زیبا و جذاب‌تر برخوردار شوند.  امروزه اپی کانتال چشم یا جراحی بزرگ کردن چشم با تکنیک‌های جدیدی انجام می‌شود که موجب دستیابی به نتایج مطلوب و بهتری شده است.

کاندید مناسب اپی کانتال چشم

افرادی که دارای مشکلات کمبود عمودی چین و چروک اپی کانتال با فلپ C V هستند و در قسمت سطح داخلی چین چشم‌های آنها بافت اضافی وجود دارد کاندید مناسب اپی کانتال هستند و انجام این روش درمانی برای حل مشکل آنها موثر است.

بسیاری از افرادی که چشم‌های آنها به شکل مغولی و شرقی است در بخش درونی زاویه داخلی چشم‌هایشان لایه‌ای برآمده وجود دارد که که با نام فولد اپی کانتال یا چین اضافه و اپی کانتوس شناخته شده است.

شکل چین های اپی کانتال پلک افرادی که دارای چشم‌های چینی، ژاپنی، کره‌ای و مغولی و ترکی هستند با سایر افراد متفاوت است و این افراد نیز کاندید مناسب اپی کانتال هستند. البته ممکن است بسیاری از افراد دیگر نیز تمایل به انجام جراحی اپی کانتال داشته باشند که انجام این کار تا حدود زیادی به نظر پزشک متخصص بستگی دارد که آیا این عمل جراحی برای شخص مراجعه کننده مناسب است یا خیر.

کاندید مناسب اپی کانتال

تمامی افراد در سنین مختلف با هر ویژگی جسمی که دارند هنگامی که بر اثر بالارفتن سن، چشم آنها دچار افتادگی می‌شود و  یا با مشکل گشاد شدن پلک‌های پایین روبرو می‌شوند، می‌توانند کاندید مناسبی جهت انجام این عمل زیبایی باشند.

عوامل موثر بر هزینه جراحی بزرگ کردن چشم

جراحی بزرگ کردن چشم  یا درشت كردن چشم با جراحی شیوه‌ای درمانی برای رفع و درمان پف پلک و افتادگی آن‌ها است که بر اثر عوامل مختلفی مانند افزایش سن و فشار زیاد ایجاد شده است. این روش جراحی که امروزه در بین بسیاری از مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است در جوان‌تر شدن، زیبایی و شادابی چهره نقش بسزایی ایفا می‌کند. در ارتباط با هزینه جراحی بزرگ کردن چشم باید گفت عوامل مختلفی تعیین کننده این موضوع هستند که هریک از آنها در افزایش و یا کاهش هزینه نهایی این عمل جراحی تاثیرگذار است. به طور کلی باید گفت عوامل موثر بر هزینه جراحی بزرگ کردن چشم شامل موارد زیر است.

عوامل موثر بر هزینه جراحی بزرگ کردن چشم

دستمزد و هزینه جراح مربوطه

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین فاکتورهایی که در تعیین هزینه جراحی پلک تاثیر مستقیم دارد، دستمزد و هزینه‌ای است که جراح با توجه به میزان سابقه و مهارت خود و عوامل دیگر در نظر گرفته است. در واقع متخصصان مجرب و کاربلد اپی کانتال به دلیل اینکه در این زمینه باتجربه‌تر هستند نسبت به پزشکان کم‌تجربه دستمزد بالاتری دریافت می‌کنند.

محل و موقعیت انجام عمل اپی کانتال چشم

از دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه نهایی جراحی بزرگ کردن چشم، موقعیت و محلی است که این عمل در آنجا انجام می‌شود. هزینه جراحی اپی کانتال در برخی از کلینیک‌هایی که در موقعیت خاصی واقع شده‌اند و دسترسی به آنها راحت و مجهز هستند بالاتر است.

میزان گستردگی جراحی

از دیگر عواملی که در هزینه اپی کانتال موثر است می‌توان به میزان پیچیدگی عمل زیبایی یا گستردگی آن با در نظر گرفتن نوع مشکلات فرد متقاضی اشاره کرد. هر چه پیچیدگی و گستردگی عمل اپی کانتال بیشتر باشد مدت زمان جراحی و حساسیت پزشک نیز افزایش پیدا می‌کند و این امر موجب به چالش کشیدن پزشک جراح خواهد شد. بنابراین در صورتی که پیچیدگی این عمل بیشتر باشد هزینه نهایی آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

مدت زمان بستری شدن بیمار

در بسیاری از مواقع پس از انجام جراحی بزرگ کردن چشم که بر اثر بیهوشی فرد متقاضی صورت گرفته است مطابق تشخیص پزشک مربوطه جهت بهبود وضعیت سلامت فرد مورد نظر لازم است تا برای چند ساعت و یا چند روز در بیمارستان بستری باشد. به همین دلیل اقداماتی که پس از این جراحی زیبایی به منظور بررسی وضعیت و نگهداری فرد بیمار انجام می‌شود در کنار مدت زمان بستری شدن وی از مهم‌ترین عوامل موثر در هزینه عمل اپی کانتال است.

هزینه‌های مربوط به اتاق عمل

در صورتی که عمل بزرگ کردن چشم در کلینیک‌های زیبایی مدرن و معتبری انجام شود که با استفاده از جدیدترین و مجهزترین تکنولوژی‌ها و تجهیزات روز دنیا مجهز شده است هزینه‌های این عمل زیبایی نیز نسبت به کلینیک‌های معمولی بیشتر خواهد بود.

هزینه‌های مربوط به اتاق عمل

فواید اپی کانتال

همان‌طور که می‌دانید یکی از حساس‌ترین اعضای بدن انسان چشم است که زیبایی آن در افزایش جذابیت و زیبایی کلی صورت هر فردی تاثیر بسزایی دارد. بنابراین افراد زیادی در سرتاسر دنیا به ویژه کشورهای شرق آسیا تمایل به انجام این عمل جراحی دارند. مهم‌ترین فواید اپی کانتال این است که با برداشتن چین اضافی و لایه برآمده در بخش درونی و زاویه‌ای چشم، حالت پف و افتادگی چشم برطرف شده و حالت کلی چشم و صورت زیباتر و جوان‌تر دیده خواهد شد. همچنین با ایجاد چین پلکی، چشم‌ها حالت طبیعی و نرمال خواهد داشت.

عوارض احتمالی اپی کانتال

مراجعه افراد متقاضی عمل جراحی اپی کانتال به افراد غیر متخصص جهت انجام این عمل جراحی، آسیب‌های جدی و جبران‌ناپذیری را در پی خواهد داشت که در بعضی از مواقع با نابینایی فرد همراه خواهد بود. در صورتی که عمل اپی کانتال توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام شود عوارض جدی و خطرناکی برای بیمار در پی ندارد و همانند تمام جراحی‌های زیبایی دیگر دارای برخی عوارض احتمالی خواهد بود.

یکی از رایج‌ترین عوارض احتمالی اپی کانتال در چند روز اول پس از جراحی، تورم در ناحیه اطراف چشم‌ها است که موجب دشواری پلک زدن و باز و بسته کردن چشم‌ها می‌شود.

از دیگر عوارض احتمالی پس از عمل می‌توان به ایجاد کبودی در اطراف چشم اشاره کرد که با مرور زمان و به تدریج از بین می‌رود. از آنجایی که پلک در طول جراحی دچار تغییرات زیادی می‌شود،  ممکن است بیمار پس از جراحی در ناحیه عمل شده با پلک زدن احساس درد داشته باشد که به تدریج و پس از گذشت چند روز از بین می‌رود.

دوره نقاهت اپی کانتال

معمولا دوره نقاهت پس از این عمل زیبایی بین 2 هفته تا یک ماه طول ‌می‌کشد تا بیمار بتواند بهبودی کامل خود را بدست آورد. با توجه به اینکه چشم عضوی پیچیده و حساس است پس از عمل جراحی لازم است از مالیدن چشم‌ها، آرایش چشم و خسته شدن بیش از حد چشم پیشگیری شود تا مدت زمان دوره نقاهت اپی کانتال افزایش پیدا نکند. اسکار ظریفی که پس از این عمل زیبایی بر روی پلک‌ها برجای می‌ماند موقتی است و با مرور زمان رفع می‌شود.

بهترین جراح بزرگ کردن چشم در تهران

فرآیند زیبایی اپی کانتال توسط بهترین جراح بزرگ کردن چشم در تهران در کلینیک دکتر شیرنگی صورت می‌گیرد که مدت زمان جراحی با انتظارات فرد متقاضی و تجربه و مهارت پزشک ارتباط مستقیم دارد. بهترین جراح عمل زیبایی درشت شدن چشم با کاربرد جدیدترین روش‌های جدید اپی کانتال، چشمانی زیبا را به بیمار هدیه می‌دهد.

نتیجه نهایی اپی کانتال

اپی کانتال اگر توسط متخصصین ماهر و باتجربه صورت گیرد نتایج درخشانی را به همراه خواهد داشت. در روش اپی کانتوپلاستی که با تکنیک VM-plasty انجام می‌شود نتایج مثبتی مشاهده می‌شود. در این روش از ترکیب دو روش جراحی مختلف استفاده می‌شود که طراحی آن مطابق لایه‌های مختلف داخلی و خارجی پلک انجام شده است و نتیجه نهایی مطلوب خواهد بود. مخلوط شدن خطوط آناتومی پلک با برش‌های زیگزاگی که در این تکنیک صورت می‌گیرد سبب می‌شود محل عمل و برش پلک در چشم‌های بیمار دیده نشود. نتیجه نهایی اپی کانتال دست‌یابی به چشمان درشت با از بین بردن لایه اپی کانتال است.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.