جراحی بینیمقالات

جراحی بینی استخوانی

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی

0
(0)

با نفوذ مد و فشن به زندگی روزمره مردم، میزان تقاضا برای انجام متدهای مراقبت از زیبایی به طرز باور نکردنی افزایش یافته است. یکی از پرطرفدارترین متدهای زیبایی، عمل زیبایی بینی و جراحی بینی استخوانی است که به سه نوع عروسکی (فانتزی)، نیمه فانتزی و طبیعی قابل انجام می‌باشد. هرچند تکنیک‌های مورد استفاده برای جراحی بینی بسیار پیشرفت کرده‌اند و مهم نیست که بینی شما استخوانی است یا گوشتی!

اینفوگرافی جراحی بینی استخوانی
اینفوگرافی جراحی بینی استخوانی

این هنر دستان یک پزشک قابل و پرتجربه است که می‌تواند غیر ممکن‌ها را ممکن سازد و بینی افراد را آن طور که دوست دارند طراحی و ترمیم نماید. با این حال تمامی پزشکان متفق القول هستند که عمل زیبایی بینی استخوانی بسیار راحت‌تر از بینی گوشتی تحت درمان قرار می‌گیرد؛ زیرا بینی استخوانی، پوستی نازک و غضروف و استخوان‌های محکم و مقاومی دارد که باعث می‌شود نتایج نهایی عمل، بسیار زیبا و بی‌نقص جلوه کند. ما در این مقاله به بررسی نحوه عمل بینی و معرفی بهترین جراح بینی استخوانی خواهیم پرداخت.

بینی استخوانی چه نوع بینی است؟

در این نوع بینی، غضروف بینی بزرگتر و محکم‌تر است. افرادی که بینی استخوانی دارند می‌توانند انواع مختلف جراحی بینی، مانند عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی را با بالاترین کیفیت انجام دهند. از آنجا که بینی‌های استخوانی حاوی غضروف بیشتری هستند و راحت‌تر ترمیم می‌شوند، جراح حجم بینی را به اندازه مورد نظر فرد می‌تواند کاهش دهد. بینی های استخوانی به دلیل داشتن ویژگی‌هایی مانند پوست نازک و استخوان های محکم، ایده آل ترین بینی برای رینوپلاستی هستند. در واقع در بیشتر اوقات با انتخاب یک جراح ماهر، می‌توان بینی را به بهترین شکل و متناسب با فرم کلی صورت ترمیم کرد.

مطالب بیشتر: هزینه عمل بینی چقدر است؟

جراحی بینی استخوانی

به عمل جراحی اطلاق داده می شود که به رفع نقائص موجود در بینی می پردازد، بینی از جهت نوع به دو دسته تقسیم می شود، بینی گوشتی و استخوانی که بنا بر ویژگی های هر کدام تشخیص داده می شود که بینی از کدام نوع است و جراحی هر کدام متفاوت خواهد بود، زیرا عمل جراحی بینی گوشتی به دلیل پیچیدگی های که در قسمت های مختلف بینی وجود دارد کمی دشوار تر از عمل بینی استخوانی است، بینی استخوانی پس از جراحی می تواند به شکل ایده آلی در بیاید. البته احتمال  این که عمل بینی استخوانی به دلیل نارضایتی از نتایج حاصله به عمل ثانویه یا ترمیمی کشیده شود بسیار کم خواهد بود.

 • این عمل همیشه تحت بیهوشی عمومی (کامل) انجام می‌شود و معمولاً 1 الی 2 ساعت طول می‌کشد.
 • جراح ابتدا برشی بر روی پوست داخلی بینی ایجاد می‌کند و لایه داخلی پوست بینی را از روی غضروف و استخوان بلند می‌کند.
 • در مرحله بعد، قسمت‌های اضافه از غضروف و استخوان را که به سمت پایین یا طرفین خم شده‌اند را بر می‌دارند و الباقی را در حالت مستقیم و صاف قرار می‌دهند.
 • جراح می‌تواند با پیوند مقداری از غضروف بینی یا دیگر نقاط بدنتان (مانند گوش)، نوک بینی شما را حجم بدهد و صاف کند. همچنین اگر روی بینی خود قوز داشته باشید، به راحتی می‌توان آن را تراشید.
 • جراح همچنین می‌تواند استخوان‌های بینی را به آرامی بشکند و سپس آن‌ها صاف و باریک نماید و از این طریق پایه بینی را قلمی کند.
 • در نهایت به جهت جلوگیری از خونریزی و تغییر شکل، بینی پانسمان و گچ گیری می‌شود و برای حالت دهی به طور موقت تامپون در داخل سوراخ‌های بینی و آتل در قسمت خارجی بینی قرار داده می‌شود.

جراحی قوز بینی

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام عمل جراحی بینی استخوانی هستند؟

 • افرادی که از سلامت روحی و جسمی بر خوردار باشند و پس از انجام آزمایشات و معاینات فیزیکی سلامت آن ها توسط پزشکی حاذق تایید شده باشد.
 • کسانی که از بینی نافرم و قوز دار خود نا راضی اند و باعث شده است در ارتباطات اجتماعی ضعیف عمل کنند و اعتماد به نفس کم تری دارند.
 • کسانی که از برخی مشکلات تنفسی رنج می برند و پس از اتمام عمل درمانی برای از بین بردن ورم و جای زخم بخیه، به طور همزمان عمل زیبایی هم انجام می دهند.

مطالب بیشتر: جراحی انحراف بینی

نکته مهم در مورد پزشکی که عمل بینی استخوانی را انجام می‌دهد

همان طور که ذکر شد، بینی‌های استخوانی پوستی نازک و ساختاری متناسب برای انجام عمل زیبایی یا ترمیمی دارند. اما این به آن معنا نیست که هر جراحی بتواند یک خروجی زیبا، بی نقص و سالم را ارائه دهد. چه بسا بسیاری از عمل‌های بینی را می‌بینیم که نتیجه آن‌ها طی مدت کوتاهی با شکست رو به رو می‌شوند و متاسفانه، افراد مجبور به انجام عمل جراحی دوم و حتی بیشتر می‌شوند. بنابراین باید قبل از اقدام برای جراحی بینی استخوانی، یک پزشک معتمد، باتجربه و مسئولیت پذیر را انتخاب کرد. توصیه می‌کنیم که قبل از رزرو نوبت عمل، از نمونه کارهای آن پزشک دیدن کنید و نظرات مراجعان قبلی وی را بشنوید. پزشکی را انتخاب کنید که علاوه بر جنبه زیبایی شناختی، به طور صادقانه، سلامتی شما را نیز در نظر بگیرند.

از آن جایی که جراح بینی به عنوان یک رکن اساسی و تاثیر گذار در عمل بینی است باید در انتخاب آن بسیار دقت کرد و زیرا ممکن در صورت عدم انتخاب صحیح خسارات زیادی به سلامتی و زیبایی مان وارد شود. علاوه بر آن هر چه قدر که میزان تبحر و تجربه جراح بینی بیشتر باشد شانس تجربه بهترین عمل بینی هم بیشتر می شود و می توانید به نتیجه مطلوب خود دست یابید.

تشخیص بینی استخوانی روش‌ جراحی بینی استخوانی کاندید مناسب برای عمل بینی استخوانی
بینی‌های دارای غضروف بزرگتر و محکم‌تر است. –        اعمال بیهوشی.

–        ایجاد برش برروی پوست داخلی بینی.

–        برداشتن قسمت‌های اضافه غضروف و استخوان‌های خم شده به سمت پایین.

–        حجم دادن قسمت‌هایی از بینی مانند نوک آن در صورت نیاز و صلاحدید پزشک.

–        تراشیدن غضروف بینی در صورت نیاز.

–        شکستن استخوان بینی و صاف کردن و باریک کردن آن درصورت نیاز.

–        بخیه قسمت‌های برش داده.

–        پانسمان و گچ گرفتن بینی.

 

–        افراد دارای سلامت کامل روحی و جسمی و تایید این سلامت توسط آزمایش تجویز شده توسط پزشک.

–        افراد دارای بینی بدفرم و قوز دار و ناراضی از فرم صورت خود.

–        افراد دارای مشکلات تنفسی

دکتر خوب برای جراحی بینی استخوانی چه کسی است؟

دکتر خوب برای جراحی بینی استخوانی، دکتری است که در وهله اول، سلامتی و کیفیت تنفس شما را فدای زیباییتان نکند. بسیار مهم و ضروری است که فرد پس از پایان جراحی بینی، بتواند به راحتی از بینی‌اش نفس بکشد و دم و بازدم را بدون هیچ مشکلی به طور منظم انجام دهد. گاهی اوقات، برخی از پزشکان برای ایجاد نمای باریک و فانتزی بینی، مجاری تنفسی را بیش از حد معمول باریک می‌کنند. دومین ویژگی یک دکتر ماهر، این است که فاصله بین بینی تا لب بالا را تا حد ممکن بتواند حفظ کند و موجب طولانی شدن این فضا نشود. حفظ سایز نهایی بینی متناسب با اندازه و فرم صورت افراد نیز از دیگر شاخصه‌های یک پزشک باتجربه است.

دکتر سعید شیرنگی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، با داشتن سالها تجربه جراحی موفق، یکی از برجسته‌ترین پزشکان جراحی بینی هستند که با آنالیز دقیق حالت کلی صورت مراجعانشان، بهترین فرم ممکن را نسبت به شکل اصلی بینی، حالت صورت و میزان انحراف، به آن‌ها هدیه می‌دهند.

بهترین پزشک جراحی بینی استخوانی

ملاک های انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در کرج

 • میزان تخصص، تبحر، تجربه و شهرت از اولین معیار های انتخاب یک جراح است.
 • تعداد بالای عمل های موفقیت آمیز در این زمینه
 • سوابق پژوهشی و مقالات معتبری داشته باشد.
 • خوش نامی و اعتبار
 • دلسوز و مهربان
 • بیمار محور باشد و منافع شخصی خود را به جان و سلامت بیمار ترجیح ندهد.
 • در محاسبه هزینه ها منصف باشد.
 • در دسترس بودن مطب با محل سکونت
 • علم و دانش به روزی داشته باشد و مدام خود را آپدیت کند.
 • به اصول زیباشناختی تسلط داشته باشد تا بر اساس حکم زیبایی شناسی با عمل بینی تناسبی زیبا به چهره تان ببخشد.
 • در شرح حال گرفتن ازبیمار حوصله به خرج دهد.
 • مسئولیت کار خود را بپذیرد.
 • برای زمان اتلاف شده بیماران خود ارزش قائل باشد و با احترام به آن ها برنامه ریزی مشخصی داشته باشد.
 • به سلیقه و خواسته های بیمار خود توجه کند و عمل را بر مبنای در خواست بیمار پیش ببرد.

هزینه جراحی بینی استخوانی در مطب دکتر سعید شیرنگی چقدر است؟

اگر بینی شما استخوانی است و قصد انجام عمل بینیتان را دارید، می‌توانید دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی را انتخاب نمایید که سابقه طولانی در انجام جراحی‌های بینی دارند. هزینه جراحی بینی استخوانی به عوامل مختلفی همچون فرم بینی، وجود یا عدم وجود مشکلاتی مانند انسداد یا تنگی کانال تنفسی و موارد متعدد دیگری بستگی دارد. شما عزیزان می‌توانید از طریق تماس تلفنی با شماره 09128490324 یا فرستادن پیام به اپلیکیشن واتس اپ، یک نوبت مشاوره حضوری را ترتیب دهید، تا پزشک از نزدیک بینی شما را معاینه نماید و بعد از آن، برآورد هزینه نهایی را به شما ارائه دهد. برای اطلاع از هزینه عمل بینی استخوانی با ما تماس حاصل فرمایید. 

قیمت عمل بینی استخوانی

دوران نقاهت پس از عمل بینی استخوانی

دوران نقاهت بعد از عمل بینی استخوانی، در فردی نسبت به فرد دیگر متفاوت است. همچنین نحوه کار یک جراح می‌تواند این دوره را کوتاه، کم آزار و یا بلعکس کند. به همین دلیل است که برخی افراد بعد از عمل دچار درد و عوارض جانبی زیادی می‌شوند و برخی دیگر نه. اگر بینی استخوانیتان را نزد یک پزشک ماهر همچون آقای دکتر شیرنگی انجام دهید، دوران نقاهتتان را با کمترین میزان اذیت خواهید گذراند. در حالت کلی، عوارض زیر طی نقاهت ممکن است در افراد به وجود بیاید:

 • بینی شما ممکن است به دلیل تورم یا به دلیل وجود تامپون‌ که در داخل آن قرار گرفته‌اند، تا مدتی دچار گرفتگی شوند.
 • در بیشتر موارد، پانسمان داخلی 1 الی 7 روز پس از جراحی در جای خود باقی می‌مانند. پزشک همچنین برای محافظت و پشتیبانی از آتل، بینی را چسب می‌زند. معمولاً یک هفته بینی را گچ یا آتل می‌بندند.
 • خونریزی جزئی و تخلیه مخاط و خون برای چند روز پس از جراحی بینی استخوانی یا پس از برداشتن پانسمان معمول است.
 • دوره نقاهت عمل بینی استخوانی حدود 2 هفته می‌باشد، البته این زمان در هرشخص نسبت به دیگری متفاوت است. بنابراین ضروریست که طی این دوره توصیه‌های پس از جراحی که توسط پزشکتان گوشزد شده است را مو به مو انجام دهید.

منبع : healthdirectmayoclinicplasticsurgery

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تاکنون رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

‫4 دیدگاه ها

 1. اینکه میگن کسایی بینی هاشون استخوانیه فقط میتونن جراحی فانتزی داشته باشن درسته؟ یعنی منی که بینی گوشتی دارم نمیتونم فانتزی عمل کنم؟

  1. تا حد امکان فرم و حالت بینی تغییر پیدا میکند. اینکه بینی استخوانی باشه جراح مجال بیشتری برای اعمال تغییرات دارد. ولی بینی های گوشتی ای هم هستند که بنا به شرایط و استحکام استخوانی که دارند، می توان تا حدی تغییرات فانتزی رو روشون اعمال کرد. با این حال حتما باید توسط پزشک متخصص معاینه شوید تا مدل بینی شما و شرایطش مشخص شود.

 2. سلام من هم بینیم قوز داره هم انحراف نوعش م استخوانیه هزینه عمل بینی استخوانی چقد میشه کرج هستم

  1. سلام وقت بخیر
   هزینه متغیر خواهد بود فعلا هزینه جراحی بینی گوشتی 17 و بینی معمولی 15 میلیون می باشد. هزینه جراحی بینی هایی که انحراف زیاد و یا شکستگی های متعدد دارند مانند بینی گوشتی 17 میلیون می باشد و امکان افزایش قیمت در ماه های آینده وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
Call Now Buttonمشاوره رایگان