جراحی زیبایی صورتمقالات

جراحی غبغب – دلایل و مراحل لیپوماتیک غبغب (آپدیت 1401)

Rate this post

غبغب به ناحیه زیر چانه گفته می‌شود که در اثر فاکتورهای مختلف ممکن است بزرگ و حجیم شود. وجود غبغب منجر به افزایش زاویه بین چانه تا گردن می‌گردد، در حالت طبیعی، زاویه بین 90 تا 110 بهترین زاویه بین چانه تا گردن می‌باشد. گاهی حجم غبغب کم است و خیلی خودنمایی نمی‌کند، با این حال در برخی افراد ممکن است به قدری حجیم شود که حالت صورت و زیبایی آنان را به چالش بکشاند. جراحی غبغب یک پیشنهاد وسوسه برانگیز برای آن دست از افرادیست که به هیچ وجه نتوانسته‌اند با وجود آن کناربیایند و حالا به دنبال یک راه حل مطمئن برای از بین بردن آن هستند.

یکی از پرتکرارترین سوالات افراد این است که برای رفع غبغب به چه دکتری مراجعه کنیم؟ بهترین دکتر برای رفع غبغب (لیپوماتیک غبغب) کسی است که سابقه جراحی‌های مختلف و متعددی را داشته باشد و غالبا بهترین پزشک برای انجام این کار، فوق تخصص‌های جراحی پلاستیک هستند. 

اینفوگرافی لیپوماتیک غیغب
اینفوگرافی لیپوماتیک غیغب

زیرا فوق تخصصین جراحی پلاستیک در درک اهمیت حفظ زیبایی و به جای نگذاشتن رد بخیه بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنند و موجب رضایت افراد داوطلب برای این عمل می‌شوند. ما دکتر سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک را به عنوان بهترین جراح غبغب در کرج به آن دست از زیباجویانی پیشنهاد می‌کنیم که حفظ زیبایی و طبیعی بودن آثار جراحی برایشان در اولویت قرار دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت نوبت با مشاورین زیبایی ما تماس بگیرید. 

شماره تماس: 09128490324
آدرس صفحه اینستاگرام دکتر سعید شیرنگی

علت ایجاد غبغب چیست؟

بزرگ شدن غبغب، یک وضعیت شایع است که وقتی یک لایه چربی در زیر چانه ایجاد می‌شود، به چشم می‌آید. غبغب اغلب ناشی از افزایش وزن است. با این حال همیشه اضافه وزن علت ایجاد آن نیست. عوامل ژنتیکی، شل بودن پوست و یا افزایش سن و پیری نیز ممکن است باعث بزرگ شدن غبغب شوند. غبغب یک بیماری به حساب نمی‌آید و غالبا هیچ عارضه‌ای ایجاد نمی‌کند اما حالت کلی چهره را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به همین دلیل است که برخی افراد عقیده دارند که غبغب به زیبای لطمه می‌زند. از این رو به سراغ راهکارهایی برای از بین بردن آن می‌روند.

انواع روش‌های از بین بردن غبغب

چندین راه مطمئن برای از بین بردن غبغب وجود دارد که آقای دکتر شیرنگی بهترین جراح غبغب در تهران، با بهترین کیفیت آن‌ها را انجام می‌دهد. در زیر به سریعترین راه‌های رفع غبغب اشاره خواهیم کرد:

انواع روش‌های از بین بردن غبغب

 • لیپوماتیک غبغب چیست؟: برداشتن غبغب با لیپوماتیک با دستگاه‌های پیشرفته، برای آن دسته از افرادی که افزایش وزن باعث بزرگ شدن ناحیه زیر چانه‌ شده است.
 • لیفت گردن: از بین بردن پوست اضافه گردن بدون جراحی برای آن دسته از افرادی که افزایش سن یا شلی پوست، باعث به چشم آمدن غبغب شده است.
 • جراحی و لیپوماتیک ترکیبی
 • جراحی غبغب

نحوه عمل غبغب در مطب دکتر سعید شیرنگی چگونه است؟

برخی افراد دوست دارند بدانند که عمل غبغب چگونه انجام می‌شود و آیا عوارضی دارد یا خیر. در زیر به نحوه فرایند جراحی غبغب اشاره می‌کنیم:

 • آقای دکتر قبل از جراحی غبغب، به بررسی ناحیه غبغب، میزان افتادگی و خاصیت کشسانی پوست می‌پردازند.
 • جراح، چانه و گردن را معاینه می‌کند و با قلم علامت‌گذاری می‌کند تا مناطقی که باید از بین بروند را یادداشت کند.
 • پوست با محلول ضدعفونی‌کننده‌، کاملاً تمیز می‌شود.
 • انجام بیهوشی عمومی و یا بی‌حسی موضعی به انتخاب پزشک خواهد بود تا فرد طی جراحی، هیچ‌گونه درد و ناراحتی را احساس نکند.
 • ایجاد چندین برش کوچک روی پوست که ورود کانول لیپوماتیک را تسهیل کند.
 • در مرحله بعدی، یک کانولا لیپوساکشن وارد ناحیه غبغب می‌شود و با حرکت عقب و جلو، به از بین بردن چربی اضافی غبغب می‌پردازد. ایشان به مقدار کافی چربی از هر ناحیه علامت‌زده شده استخراج می‌کنند تا ظاهری صاف و یکنواخت حاصل شود.
 • سپس در صورت نیاز، پوست باقی‌مانده و شل‌شده را با استفاده از ابزارهای جراحی می‌برند و بخیه می‌زنند.
 • در نهایت مجددا ضدعفونی می‌شود و پانسمان می‌گردد.

مزایای انجام جراحی یا لیپوماتیک غبغب چیست؟

 • با انجام جراحی غبغب ، صورت افراد، لاغر‌تر و خوش فرم‌تر به نظر خواهد رسید
 • با حذف چربی و پوست اضافه غبغب، ظاهر افراد شاداب و جوان‌تر به نظر می‌رسد
 • افزایش اعتماد به نفس
 • هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان بالای 25 سال قابل استفاده است.
 • زاویه بین چانه و گردن را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود که حالت کلی ناحیه فک، به استاندارد مدلینگ نزدیک‌تر شود.

روش های جراحی غبغب

لیپوماتیک غبغب

جراحی لیفت

ترکیب لیفت و لیپوماتیک

عوارض جراحی غبغب

خونریزی، التهاب، ورم و کبودی

مشکلات تنفسی ناشی از بیهوشی

کاهش حساسیت پوست در غبغب

احساس درد

احتمال بروز عفونت

احتمال آسیب عصبی

باقی ماندن جای زخم

اهمیت پوشیدن گن بعد از لپوماتیک غبغب

جلوگیری از افتادگی پوست

افزایش سرعت التیام زخم‌ها

کمک به خروج مایعات از بدن و کاهش ورم

نکات مهم در پوشیدن گن پس از لیپوماتیک غبغب

پوشیدن گن به صورت شبانه‌روزی در 4 هفته اول

تمیز بودن گن

استفاده از گن با جنس مناسب برای جلوگیری از عرق‌سوز شدن

آیا جراحی غبغب خطرات یا عوارض جانبی دارد؟

هر زمان که ابزارهای خارجی (اعم از ابزارهای جراحی یا غیر جراحی) وارد پوست و بافت بدن شوند، عوارضی ناخواسته‌ای را در افراد به دنبال خواهد داشت. یک پزشک باید قبل از انجام این موارد با شما صحبت کند تا اطمینان حاصل کند که قبل از شروع به کار تمام اطلاعات صحیح را در اختیار دارید. در حالت کلی، عارضه خاص و جدی بعد از انجام جراحی غبغب متوجه افراد نیست مگر اینکه توسط پزشکی غیرجراح پلاستیک و یا پزشکی بی‌تجربه انجام شود. در واقع هنر و توانایی دستان یک پزشک قابل، تعیین می‌کند که هر فرد تا چه اندازه‌ای درگیر عوارض جانبی ناشی از عمل جراحی شود. در حالت کلی عوارض نادر ناشی از این عمل به قرار زیر خواهد بود:

آیا جراحی غبغب خطرات یا عوارض جانبی دارد؟

 • عدم تقارن ویژگی‌های صورت
 • خون ریزی شدید
 • عوارض ناشی از داروهای بیهوشی، مانند مشکلات تنفسی
 • کاهش حساسیت پوست در غبغب و اطراف آن
 • احساس درد و ناراحتی در ناحیه تحت درمان
 • احتمال بروز عفونت
 • احتماب ایجاد آسیب عصبی
 • باقی ماندن جای زخم در منطقه برش
 • احتمال ایجاد ورم زیاد
 • گاهی ممکن است فرد پس از جراحی، به نتایجی که امیدوار بوده است نرسد. به همین دلیل مهم است که قبل از جراحی با پزشک خود در مورد اهدافتان از انجام این جراحی صحبت کنید تا مطمئن شوید که نگاهتان به این تصمیم واقع بینانه است.

هزینه جراحی لیپوماتیک غبغب چقدر است؟

قیمت جراحی غبغب با توجه به میزان حجم چربی در ناحیه مورد نظر و احتیاج به پیاده‌سازی تکنیک‌های مختلف برای حصول بهترین نتیجه، متفاوت خواهد بود. شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از قیمت عمل جراحی غبغب در مطب شخصی دکتر سعید شیرنگی، با شماره‌های مندرج در سایت و یا با استفاده از چت آنلاین تماس حاصل فرمایید. همچنین در صورت تمایل می‌توانید با رزرو نوبت حضوری با دکتر متخصص جراحی غبغب، مشاوره کامل درمورد شرایط و هزینه‌های احتمالی این متد داشته باشید.

اهمیت استفاده از گن بعد از لیپوماتیک غبغب

بعد از انجام لیپوماتیک غبغب از فرد خواسته می‌شود که گن لیپوماتیک غبغب بپوشد. این گن نرم و راحت است و به منظور ایجاد فشار بعد از لیپوماتیک تجویز می‌شود. گن‌ها از موادی مصنوعی ساخته می‌شوند که با پوشیدن آن، ناحیه تحت درمان را در برخواهد گرفت. تولیدکنندگان گن آن‌ها را در اندازه‌ها و طرح‌های متنوعی تولید می‌کنند. در نتیجه فرد می‌تواند گن مناسب خود را انتخاب کند. گن لیپوماتیک کل ناحیه پشت سر و زیر گلو را پوشش خواهد داد. پوشیدن گن غبغب یک عامل کلیدی و مهم در درمان غبغب محسوب می‌شود و میزان فشاری که ایجاد می‌کند بر دوره ریکاوری تاثیر خواهد داشت.

چرا باید بعد از لیپوماتیک غبغب گن پوشید؟

به دلایل بسیاری باید بعد از لیپوماتیک غبغب گن پوشید به عنوان مثال میزان تورم و کبودی را کاهش خواهد داد زیرا پوشیدن گن به بهبود سریع‌تر بدن کمک می‌کند و همچنین تحمل دوره ریکاوری را راحت‌تر خواهد کرد اگر از پوشیدن گن خوداری کنید خواهید دید که دوره ریکاوری طولانی‌تر شده است و بر عکس با پوشیدن آن دوره ریکاوری کوتاه‌تر می‌گردد زیرا با پوشیدن گن فشار ایجاد شده به افزایش جریان خون کمک می‌کند و در نتیجه بافت‌ها را به رشد تشویق خواهد کرد با این کار بدن مایع تولید خواهد کرد و گن مایع ایجاد شده در ناحیه غبغب را از آن خارج می‌کند همچنین میزان خونی که به سطح پوست نفوذ می‌کند با پوشیدن گن کاهش خواهد یافت.

اهمیت استفاده از گن بعد از لیپوماتیک غبغب

مزیت پوشیدن گن برای زیبایی

گن به شکل دادن غبغب به صورتی که مد نظر بیمار است کمک خواهد کرد همچنین بدن با عادت کردن به پوشیدن گن وضعیت جدید را خواهد پذیرفت و از ایجاد چین و چروک بر روی پوست و افتادگی آن نیز جلوگیری خواهد کرد بدین مفهوم که پوست بیمار با پوشیدن گن در انتهای دوره درمان سفت و نرم‌تر خواهد شد اگرچه جای زخم قابل توجهی بر روی پوست بعد از جراحی لیپوماتیک ایجاد نخواهد شد اما پوشیدن گن به اطمینان خاطر بیمار کمک خواهد کرد زیرا فشار ایجاد شده توسط گن به نرم و صاف شدن جای زخم کمک خواهد کرد.

بسیار مهم است که بعد از لیپوماتیک غبغب مناسب‌ترین گن را انتخاب کنید و بپوشید زیرا گن‌ها همان طور که پیش‌تر اشاره کردیم در طرح و اندازه‌های مختلفی تهیه می‌شوند پس می‌توانید گن مورد علاقه خود را در طرح و رنگ‌های مختلفی تهیه کنید اما باید به سایز توجه زیادی داشته باشید باید قبل از خرید گن با پزشک خود در مورد اندازه مناسب مشورت کنید.

جلوگیری از افتادگی پوست با پوشیدن گن بعد از جراحی لیپوماتیک غبغب

جالب است بدانید که برخی از افراد از افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک غبغب گلایه می‌کنند اما این اتفاق چرا رخ می‌دهد؟ زمانی که چربی‌های اضافه در این قسمت تخلیه می‌شوند، فضای خالی بین پوست و عضلات گردن باقی خواهد ماند. در صورتی که شما گن طبی بعد از جراحی غبغب را نپوشید این پوست دچار افتادگی خواهد شد. بنابراین جهت جلوگیری از این مشکل باید تا زمانی که متخصص توصیه می‌کند از گن استفاده کنید تا پوست با فشار زیادی به عضلات گردن چسبیده و دچار افتادگی و شل شدن نشود.

مدت زمان پوشیدن گن بعد از جراحی غبغب

یکی از سؤالاتی که مراجعه‌کنندگان درمورد پوشیدن گن طبی بعد از لیپوماتیک غبغب مطرح می‌کنند این است که تا چه زمان باید به پوشیدن این لباس ادامه دهند؟ به هر حال این لباس، فشاری به زخم‌ها وارد می‌کند و باعث می‌شود فرد احساس سوزش داشته باشد. اما اگر دوست دارید به نتیجه مطلوب از جراحی برسید باید حداقل به مدت سه تا چهار هفته از گن طبی به صورت شبانه‌روزی استفاده کنید. البته با توجه به اینکه هدف از پوشیدن گن بعد از عمل لیپوماتیک غبغب، جلوگیری از افتادگی پوست، کاهش ورم پوستی و کمک به تخلیه مایعات در این قسمت است، بنابراین زمان دقیق پوشیدن گن را متخصص براساس وضعیت بهبودی شما تعیین خواهد کرد.

نکات مهم در پوشیدن گن بعد از جراحی غبغب

درمورد پوشیدن گن طبی بعد از جراحی لاغری لازم است چند نکته را متذکر شویم:

 1. لازم است بدانید که در چند هفته اول حتماً باید گن را به صورت شبانه‌روزی استفاده کرده و تنها زمانی که می‌خواهید حمام بروید آن را باز کنید.
 2. قطعاً گن به دلیل اینکه فشاری به زخم وارد می‌کند، باعث خروج خونابه از زخم‌ها خواهد شد. به محض اینکه رد خون را بر روی گن مشاهده کردید باید سریعاً آن را بشویید زیرا همین مواد باعث می‌شوند زمینه برای عفونت‌های باکتریایی فراهم گردد.
 3. گن‌ها انواع مختلفی دارند که برای خرید باید از متخصص در این زمینه سؤال بپرسید تا گن انتخابی باعث عرق‌سوز شدن ناحیه گردن نشود.

منبع
idealfaceandbody

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

یک دیدگاه

 1. من غبغب داشتم یه مدت ورزش فک انجام دادم و ادامس جویدم هیچ تاثیری توی رفعش نداشت اخر سر اومدم پیش خودتون هر وقت خودمو نگاه می کنم دعاتون می کنم دکتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.