جراحی زیبایی صورتمقالات

هزینه عمل بلفاروپلاستی در تهران چقدر است؟

Rate this post

عوامل مختلفی برای افتادگی پلک چشم وجود دارند که ممکن است بسته به این عوامل شدت افتادگی پلک نیز متغیر باشد. گاها برخی افراد در کودکی به دلیل مشکل رشدی که در عضله نگهدارنده پلک بالایی رخ می دهد به صورت مادرزادی با این مشکل به دنیا می‌آیند که به آن پتوز مادرزادی نیز گفته می‌شود که در صورت عدم درمان ممکن است باعث ایجاد اختلال در بینایی فرد شود..

گاهاً این مشکل ناشی از وجود برخی بیماری‌ها در فرد است که عصب و یا عضله ماهیچه چشم را تحت تاثیر قرار داده و افتادگی پلک را باعث می شود، از میان آنها می‌توان بیماری دیستروفی عضلانی که باعث ضعف عضلات می‌شود، یا میاستنی گراویس که در صورت آسیب به سیستم عصبی عضلانی در ناحیه چشم ممکن است باعث افتادگی پلک در افراد شود را نام برد.

اینفوگرافی هزینه بلفاروپلاستی
اینفوگرافی هزینه بلفاروپلاستی

یکی دیگر از دلایل افتادگی و شل شدگی پلک با افزایش سن افراد ارتباط دارد، که به مرور زمان از میزان کلاژن و الاستین پوست کاسته شده و نهایتاً ما شاهد افتادگی پلک و یا وجود چین و چروک و خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم می‌شویم. در صورتی که این عارضه چه از نظر دید و بینایی و چه از نظر زیبایی برای افراد آزار دهنده باشد جای هیچ نگرانی وجود ندارد؛ چرا که امروزه بهترین روش‌ها برای درمان این مشکلات و بازگرداندن شادابی و جوانی به افراد وجود دارد.

بلفاروپلاستی چیست؟

با افزایش سن و یا بروز برخی بیماری‌ها، پلک‌های افراد کشیده‌تر می‌شود و ماهیچه‌های حمایت کننده از آنها به مرور زمان ضعیف می‌شوند. در نتیجه، چربی اضافی ممکن است در بالا و زیر پلک جمع شده و باعث افتادگی ابروها، افتادگی پلک‌های فوقانی و تشکیل کیسه‌هایی زیر چشم شود، این علائم علاوه بر اینکه ظاهری مسن  والبته خسته از شما نشان می‌دهد، بلکه در موارد شدید می‌تواند بینایی شما را نیز مختل کند. بلفاروپلاستی  نوعی جراحی زیبایی پلک است که افتادگی این ناحیه را ترمیم کرده و ظاهری شاداب و جوان به چهره افراد می بخشد، این جراحی ممکن است شامل برداشتن پوست، ماهیچه و چربی اضافی اطراف چشم باشد. بلفاروپلاستی علاوه بر جنبه زیبایی که در چهره افراد دارد، در بسیاری از موارد جنبه درمانی دارد.

عمل بلفاروپلاستی را هم می‌توان روی پلک‌های بالایی و هم پلک‌های پایینی انجام داد؛ در صورتیکه در رابطه با هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین مشکلی نداشته باشید این روش یکی از مطمئن‌ترین و ماندگارترین روش‌های درمان افتادگی پلک است.

بلفاروپلاستی

هزینه بلفاروپلاستی چقدر است؟

هزینه‌های ناشی از بلفاروپلاستی در تهران و یا شهرهای دیگر به عوامل متعددی بستگی دارد به همین دلیل در همان ابتدای کار نمی‌توان به طور دقیق یک عدد مشخص را به عنوان هزینه و قیمت بلفاروپلاستی بیان کرد، به عنوان مثال بسته به نوع عمل بلفاروپلاستی و اینکه به منظور درمان پلک یا برطرف کردن پفی زیر چشم قصد انجام این عمل را دارید و اینکه آیا میزان اصلاحات بیشتری حین عمل نیاز است یا نه هزینه آن متغیر خواهد بود، و حتی بهتر است بدانید که به طور معمول هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین نیز متفاوت از هم هستند.

بنابراین بهتر است پس از انتخاب یک پزشک متخصص با تجربه و نیز یک کلینیک مجهز، طی جلسه مشاوره‌ای که با پزشک خود در رابطه با مسائل مختلفی از جمله وجود یا عدم وجود بیماری زمینه‌ای و نوع درمان افتادگی‌پلک خود خواهید داشت در رابطه با هزینه جراحی افتادگی پلک مادرزادی نیز صحبت نمایید.

عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستی

عوامل متعددی بر هزینه عمل پلک تاثیرگذارند، این که عمل مربوطه را به منظور اصلاح افتادگی پلک، رفع پف پلک، اصلاح فرم چشم و یا دلایل زیبایی شناسانه دیگر انجام می‌دهید در قیمت نهایی تاثیر گذار خواهد بود از طرفی هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین متفاوت از هم می باشند، و یا گاها در حین عمل نیاز به انجام اصلاحات بیشتر است که قطعا در قیمت نهایی این عمل تاثیر خواهد داشت.

محل کلینیک و مجهز بودن آن در قیمت بلفاروپلاستی بسیار موثر است و بالطبع هزینه‌های ناشی از بلفاروپلاستی در تهران نسبت به سایر شهرستان بیشتر است و این به دلیل هزینه‌های بالا در کلینیک‌های تهران است.

دستمزد جراح نیز یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه جراحی بلفاروپلاستی است که بسته به تبحر، مهارت، تجربه و شناخته شده‌تر بودن پزشک، قطعا نتیجه بهتری نیز حاصل شده و احتمال ایجاد آسیب و ناراحتی نیز به صفر می‌رسد، پس طبیعی است که هر چه پزشک ماهرتر باشد دستمزد بیشتری داشته باشد.

گاهاً ممکن است برخی زیبایی‌جویان به طور همزمان چندین عمل زیبایی را انجام دهند و بدین منظور نیاز به بیهوشی وجود داشته باشد، که در این شرایط هزینه بیهوشی و سایر خدمات مربوط به بیمارستان، کلینیک و یا درمانگاه نیز به هزینه‌های شما افزوده خواهد شد.

عوامل موثر بر هزینه بلفاروپلاستیآیا هزینه بلفاروپلاستی توسط بیمه پرداخت می شود؟

قیمت عمل افتادگی پلک با بیمه تکمیلی امکان پذیر است یا خیر؟ همانطور که می‌دانید پتوز یا افتادگی پلک درجات و دلایل متنوعی دارد، گاها این مشکل در اثر ابتلا به برخی بیماری‌های عصبی- عضلانی بروز می‌کند که در صورت عدم توجه به آن می‌تواند مشکلات جدیدتر و جدی‌تری به وجود بیاورد و در دید و بینایی افراد اختلال ایجاد کند، در این افراد بلفاروپلاستی صرفاً یک عمل درمانی به حساب می‌آید و ممکن است بیمه اقدام به پرداخت بخشی از هزینه‌های مربوط به جراحی نماید. ولی در بیشتر موارد افراد به دلیل تاثیری که افتادگی پلک یا پفی زیر چشم در ظاهر و زیبایی آنها دارد تصمیم به انجام این عمل می‌گیرند، در این شرایط که عمل بلفاروپلاستی فقط جنبه جراحی زیبایی دارد، بیمه هیچ هزینه‌ای را بابت آن پرداخت نمی‌کند و تمامی هزینه‌های ناشی از بلفاروپلاستی بر عهده خود فرد خواهد بود.

هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا

هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا، در صورتی که شرایط هر دو پلک یکسان باشد تفاوتی نخواهد داشت ولی بسته به اینکه هر پلکی تا چه درجه اصلاح و تغییرات لازم دارد از جمله نیاز به اصلاح افتادگی پلک، رفع پف پلک یا اقدامات دیگر هزینه بلفاروپلاستی پلک بالا و یا پایین را تغییر خواهد داد.

قیمت عمل بلفاروپلاستی پلک بالا همانند سایر عمل‌های زیبایی، به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به دستمزد پزشک، هزینه‌های مربوط به محلی که عمل را در آن انجام داده‌اید، شرایط فرد مراجعه کننده و میزان تغییراتی که از سوی پزشک متخصص تعیین شده است، روشی که برای انجام این عمل درمانی و یا زیبایی انتخاب شده است را نام برد. پس با توجه به موارد ذکر شده پس از انتخاب پزشک متخصص معتبر و کلینیک‌های مخصوص و تجهیز شده برای عمل‌های زیبایی و به ویژه عمل بلفاروپلاستی، بایستی با مشاوران مرکز انتخابی خود تماس گرفته و اطلاععات دقیق در رابطه با قیمت‌ها را جویا شوید.

هزینه بلفاروپلاستی پلک پایین

هزینه عمل زیبایی بلفاروپلاستی پلک پایین نیز بسته به عوامل متعددی متغیر است، پزشک متخصص شما پس از معاینه و انجام بررسی‌های لازم، میزان تغییرات را مشخص کرده و هزینه نهایی را برای شما تعیین می‌کند. در حالت کلی تمامی عوامل دخیل در هزینه جراحی افتادگی پلک پایین از جمله تخصص و تجربه پزشک، محل کلینیک و تا چه اندازه مجهز بودن آن، نوع عمل و میزان تغییرات مورد نیاز و قطعا برخی هزینه‌های قبل از عمل چون آزمایش‌ها و داروها در هزینه نهایی بلفاروپلاستی پلک پایین نیز تاثیر دارد.

دكتر سيد سعيد شيرنگي، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با چندین سال تجربه در زمینه اعمال زیبایی است که شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به کلینیک دکتر شیرینگی از مشاوره و راهنمایی‌های رایگان این کلینیک در زمینه عمل بلفاروپلاستی استفاده نمایید و اطلاعات لازم در رابطه با قیمت بلفاروپلاستی در کلینیک شیرنگی را جویا شوید.

دکتر سعید شیرنگی

دکتر سید سعید شیرنگی پس از اخذ مدرک دکترای پزشکی عمومی در سال 1384 از دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سال 1388 دکترای تخصصی جراحی عمومی را از دانشگاه علوم پزشکی تهران دریافت نمودند و سپس در سال 1394 با مدرک دکترای فوق تخصصی جراحی پلاستیک و زیبایی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی فارغ التحصیل گردیدند. دکتر سید سعید شیرنگی فوق تخصص جراحی پلاستیک در کرج مشغول فعالیت بوده و خدمات درمانی و زیبایی به بیماران ارائه می نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.